Jump to content
IGNORED

The Newsroom


Jolly Roger

Recommended Posts

Trazili ste rezencenta, evo :D
Evo još nekoliko:variety.comnewyorker.comhuffingtonpost.comNajčešće su kritike loše. Konstantno idu poređenja sa ranijim Sorkinovim radovima (posebno sa serijom "Studio 60 on the Sunset Strip"), velikim nadama i izneverenim očekivanjima. Sorkinu se ne prašta - tako je to kada se postave visoki standardi.Uglavnom, rano je na osnovu jedne epizode donositi neki određeniji sud, baš su se kritičari zaleteli. Najpoštenije bi bilo sačekati u kom će pravcu serija ići pa onda po potrebi... Edited by Jolly Roger
Link to comment
  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    102

  • MayDay

    87

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    24

huffingtonpost.comNajčešće su kritike loše. Konstantno idu poređenja sa ranijim Sorkinovim radovima (posebno sa serijom "Studio 60 on the Sunset Strip"), velikim nadama i izneverenim očekivanjima. Sorkinu se ne prašta - tako je to kada se postave visoki standardi.Uglavnom, rano je na osnovu jedne epizode donositi neki određeniji sud, baš su se kritičari zaleteli. Najpoštenije bi bilo sačekati u kom će pravcu serija ići pa onda po potrebi...
Nisu odgledali jednu epizodu nego prvih nekoliko, ali slažem se da su se zaleteli sa kritikama. U ovoj jednoj koju sam pročitao, Mo Ryan zvuči identično kao kad hejtuje bilo koju seriju. (Što je retko.) Waah, vređa mi inteligenciju, waah, misli da je javnost glupa, waah, više volim rane radove istog autora, waah!Ja joj verujem da su likovi dvodimenzionalni i svedeni, i da je serija više condescending i preachy nego što neko može da podnese, ali FFS - šta je drugo očekivala?! Neko suptilno duboko istraživanje ljudske psihe?Čini mi se da joj je glavna zamerka ipak to da javnost nije baš toliko glupa kao što Newsroom tvrdi. Kaže "pobogu, pa te TV vesti i nisu više toliko važne, danas se svi informišu na internetu a imamo i twitter" :isuse:
Link to comment

Nemam pojma ko je Aron Sorkin, i njegov prethodni opus, a i ne zanima me. Prvu epizodu Newsroom sam odgledala, samo zato što nema ništa drugo, i baš mi se dopalo ;)

Link to comment
Nisu odgledali jednu epizodu nego prvih nekoliko, ali slažem se da su se zaleteli sa kritikama.
Pa da, u pravu si, kritičari imaju tu privilegiju, potpuno sam zaboravio na leaked episodes na torrentima - zna se ko to postavlja. ;)Dok ih ne sustignem bar (tj. odgledam nekoliko epizoda) neću ništa o seriji da kenjam. Nek odleži.
Link to comment
Pa, ne može sve da se postigne, obaveze, porodica, posao i sl.
Zato su pametni ljudi izmislili prioritete. S obzirom na genijalnost Sorkinovih scenarija, sve što si nabrojala može da čeka... :D
Link to comment
A kakva ti je The West Wing?
Nisam nikad gledao. Nije mi tema narocito zanimljiva, a Studio 60 me prilicno obeshrabrio.
Link to comment

West Wing sam samo ponekad gledala, valjda je išlo na HRT-u, prilično davno, nikad me nije privuklo da pratim, i to je isto taj Sorkin? Jel oni neki novi Mesija koji tv serije vodi u obećanu zemlju "velike gledanosti"?Newsroom je bio potpuno ok, i interesantno i zabavno i likovi, za sada nisu iritantni, ali to je ipak samo jedna epizoda.

Link to comment

na slantu ima ocena cele sezone newsrooma.i oni izgleda premeravaju ko je u boljim odnosima sa hbo-om. biggrin.gifna stranu sve pametne analize, ja samo znam da nisam ni primetio kako je proletelo 70 minuta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...