Jump to content
IGNORED

Sloboda volje


Bakemono

Recommended Posts

Sam seksualni čin nije nemoralan već činjenica da partneri koriste jedno drugo za zadovoljenje potreba.
Dakle, seksualni čin bez učesnika bi to tebi bio sasvim okej?
troll:zar ovo ne kaze sam kant u metafizici?makar tako peva breht:
Ma to je Kant u svom najnekantijanskijem izdanju, Kant qua Aquinas.
Nije samo stvar u braku, ali OK. Dakle, amoralan si ako krsis neku moralnu normu (u ovom slucaju vernost). Dobro, zasto vernost u braku moralnom normom? Eto, neko smatra da je moralna norma ulaziti nevin u brak, posebno se to odnosilo na zene. So?
Nije u pitanju nikakva bobom dana norma, već se radi o držanju obećanja. Nema ničeg moralno pogrešnog u otvorenom braku ili otvorenoj vezi, dakle, onoj u kojoj partneri svesno sklapaju ugovor (ne nužno formalan, naravno) po kojem neće biti sexually exclusive.
Pa jesi li primetila nešto čudno kod partnera kada budeš sa drugim? Ja nisam. Izgleda mi da nema posledice.Ne znam šta na to ima da kaže Syme, da li je on nešto osećao kada su mu devojke (pretpostavljam) bile sa drugim momcima? On nije vernik, voleo bih da čujem i njegovo mišljenje.
A što ne pitaš svoju partnerku kako se oseća po pitanju tvog švrljanja kojim nam se ovde hvališ?Inače ove vrste sitnih podjebavanja slabo trpim. Riportovan si.
Link to comment
  • Replies 658
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    150

  • jolanda.kirschner

    148

  • Bakemono

    92

  • bergasa19

    56

Zasto se prevara (preljuba kako kazu vernici) partnera ako partner ne zna za taj dogadjaj smatra za amoralan cin? Kako se time neko povredjuje (ako se to uzme da je to merilo amoralnosti)?
Neki koriste i oba izraza.http://www.youtube.com/watch?v=mO4QGh-57ZA
Link to comment
A što ne pitaš svoju partnerku kako se oseća po pitanju tvog švrljanja kojim nam se ovde hvališ?Inače ove vrste sitnih podjebavanja slabo trpim. Riportovan si.
Koji si ti taster :lolol:
Dakle, seksualni čin bez učesnika bi to tebi bio sasvim okej?
Uvek imaš partnera, makar bio u mislima. Ako ga iskorišćavaš u mašti to potpada pod nemoralnost. Autoerotizam je takođe iskorišćavanje.Objekat naše želje može biti virtuelan. Npr. zamisliš da karaš neku junakinju stripa. I to je nemoralno. Edited by slow
Link to comment
ova tema je super. inkluzija na delu :)
ja cekam, posto patim od nesanice, da mi jolanda objasni sta je 'lose'. i da je predupredim: 1. nije mi nesimpatcna.2. nisam funkcionalno nepismen (samo onako pomalo ali reci razbiram)3. ne mislim da su njena pitanja losa. samo mislim da neko ko gaji toliko sumnje u svet oko sebe treba da posumnja i u pitanja koja postavlja.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

tamo gde sam ja sada je mrkli mrak, cuju se zrikavci a ja planiram da pretrcim dmz i da se licno uverim da su kapitalisticke lazi o prvoj zemlju juche-nacela samo to, dakle, lazi.dok ovo tipkam na ipadu. i mislim na smokvicu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...