Jump to content
Filipenko

Do finala dva putića...

Recommended Posts

189-

dobro razumem povukla ga lopta i to, ali lopta ocigledno ide u gol cak nije ni bila blizu stative a ne da ide pored gola...

Bakemono
sarkasticno govno
+1000

Giggsy

Finale ce biti repriza neke od utakmica. Znaci ili ESP-ITA ili POR-GER

dillinger

Bojim se da nas onda čeka repriza polufinala 2006. samo sa obrnutim ulogama, gde će ovaj put Italijani sagoriti u silnim naletima a ovi taktički zreliji Nemci to umeti iskoristiti koncem utakmice.

gervasius twinkleminkleson

Ja mislim da ce ipak Njemacka proci, koliko god tradicija bila na strani Italijana, koliko god bili puni entuzijazma posle dobrih igara i sigurno i nekog bijesa nakon svega sto je bilo prije prvenstva. Ali, mislim da su se fizicki dosta istrosili, imali su teze takmicenje u grupi [iako je, naravno, grupa u kojoj je bila Njemacka bila jaca, ali jedino je Portugal u principu do sada i najmanje zabrinuo Njemce], frustrirajuce cetvrtfinale sa velikim brojem promasaja... Uz to, Chiellini, De Rossi, Abate i Motta imaju povrede, ko zna hoce li igrati, a Maggio je suspendovan. Najslabiji dio kod Italijana su bokovi, a tu su Njemci mozda i najjaci, u svakom slucaju ce to daleko bolje koristiti nego Englezi ili Spanci. Najveca snaga Italijana je sredina, prije svega zbog Pirla, naravno, ali i svi ostali igraci na sredini su veoma kreativni. Ako misle proci dalje, Balotelli ce morati da bude daleko konkretniji, da koristi sanse koje ce vjerovatno opet imati. Bash me zanima hoce li se mozda vratiti na 3-5-2 Prandelli...edit: par slova, zareza i tako to

Edited by gervasius twinkleminkleson

dillinger

Dobro, ova Italija ipak je dokazala da ima dubinu u sastavu i da se mogu osloniti i na Nocerina, Diamantia, Balzarettija itd...jedini pravi problem je verovatno ako mesto Abatea morao Giaccherini da igra

SleeperSleep

nije nemacka bas toliko blistala do sad. protiv portugala nisu zasluzili pobedu, protiv losih holandjana su odigrali vrlo prosecno. protiv danaca nisam gledao, protiv grka sam gledao samo na mahove. imaju problema u odbrani, bekovi igraju mnogo visoko, a stoperi nisu bas neka svetska klasa. i kedira je cesto perdaleko od svog gola. zabari opasno padaju u drugom poluvremenu, imali su to na svakoj tekmi. ako hoce dalje, moraju brzo da uvaljaju gol i onda kontre.u drugoj tekmi tipujem na portugal. povreda postige je veliko pojacanje, a samo ih je bentov mentalitet misa sprecio da do sad deklasiraju sve protivnike. imaju sredinu terena koja moze da se nosi sa spanskom, imaju ekstra stopere, imaju ronalda. spanci su carevi (jel provaljuje neko kako igraju odbranu?) ali ce im se igranje bez spica na posletku obiti o glavu.

casperbgd

To sa Kedirom je, izgleda, neka nova takticka zamisao koja se meni ne dopada. Kedira je igrao defanzivnije na SP i tako dosta doprinosio odbrani, pogotovo sporom Mertezakeru koji ni slucajno ne bi smeo ostajati na tolikom prostoru kao sto ostaju Badstuber i Humels. Mislim da je to upravo povezano sa pokusajem ofanzivnije igre i odstupanje od kontranapada kao sto je to bio slucaj na SP. Takodje, i ove Ozilove slabije partije mogu imati povezanost sa guranjem Kedire u napad i cestim sutevima i poslednjim pasevima koji su njegovo delo cesce nego inace. Ne bih se iznenadio da protiv Italije Kedira zauzme svoju "staru" poziciju, a Nemci ipak zapocnu malo defanzivnije, jer od svih prethodnih reprezentacija Italijani imaju najjacu sredinu.

Timmi

samo zaboravljate da je kedira na prethodnim utakmicama bio odlican na toj poziciji, doj je svajni izigravao njihovog (dosta losijeg) pirla.

porucnik vasic
nije nemacka bas toliko blistala do sad. protiv portugala nisu zasluzili pobedu, protiv losih holandjana su odigrali vrlo prosecno. protiv danaca nisam gledao, protiv grka sam gledao samo na mahove. imaju problema u odbrani, bekovi igraju mnogo visoko, a stoperi nisu bas neka svetska klasa. i kedira je cesto perdaleko od svog gola. zabari opasno padaju u drugom poluvremenu, imali su to na svakoj tekmi. ako hoce dalje, moraju brzo da uvaljaju gol i onda kontre.u drugoj tekmi tipujem na portugal. povreda postige je veliko pojacanje, a samo ih je bentov mentalitet misa sprecio da do sad deklasiraju sve protivnike. imaju sredinu terena koja moze da se nosi sa spanskom, imaju ekstra stopere, imaju ronalda. spanci su carevi (jel provaljuje neko kako igraju odbranu?) ali ce im se igranje bez spica na posletku obiti o glavu.
+1

Krampa
nije nemacka bas toliko blistala do sad. protiv portugala nisu zasluzili pobedu, protiv losih holandjana su odigrali vrlo prosecno. protiv danaca nisam gledao, protiv grka sam gledao samo na mahove. imaju problema u odbrani, bekovi igraju mnogo visoko, a stoperi nisu bas neka svetska klasa. i kedira je cesto perdaleko od svog gola. zabari opasno padaju u drugom poluvremenu, imali su to na svakoj tekmi. ako hoce dalje, moraju brzo da uvaljaju gol i onda kontre.
pa to kazem...imali su srece protiv danaca. danci pogodili stativu i imali par dobrih suteva uz sami gol. oduvali su jadne grke (odbrana :isuse: ) ali protiv iole ozbiljnih ekipa nisu bas toliko ubjedljivi.

zez
u drugoj tekmi tipujem na portugal. povreda postige je veliko pojacanje, a samo ih je bentov mentalitet misa sprecio da do sad deklasiraju sve protivnike. imaju sredinu terena koja moze da se nosi sa spanskom, imaju ekstra stopere, imaju ronalda. spanci su carevi (jel provaljuje neko kako igraju odbranu?) ali ce im se igranje bez spica na posletku obiti o glavu.
ma sve to pada u vodu, kad nemas loptu u nogama. a i ono malo je izgubis najboljim presingom. da bi neko parirao spancima treba da igra konstantni presing na sredisnje igrace, sto je nemoguca misija.

Weenie Pooh

@Lancia: Ali čemu onda i šesti veznjak? Zar nemaju potpunu kontrolu lopte sa petoricom u sredini, bez da se i Fabregas tu gura? Meni ta španska igra deluje mnogo bolje i lepše kad imaju nekog da visi u napadu i pokušava da se otvori za dodavanje, umesto da konstantno traži loptu u već zagušenoj sredini.Baš me zanima da li bi i Villa sedeo na klupi da je zdrav. Ili bi on igrao po stranie, a Iniesta ili Silva na mestu centarfora? <_<

zez
@Lancia: Ali čemu onda i šesti veznjak? Zar nemaju potpunu kontrolu lopte sa petoricom u sredini, bez da se i Fabregas tu gura? Meni ta španska igra deluje mnogo bolje i lepše kad imaju nekog da visi u napadu i pokušava da se otvori za dodavanje, umesto da konstantno traži loptu u već zagušenoj sredini.Baš me zanima da li bi i Villa sedeo na klupi da je zdrav. Ili bi on igrao po stranie, a Iniesta ili Silva na mestu centarfora? <_<
misterija jbg :D mozda zato sto je Sesk prilicno vest u utrcavanju na pasove Inieste, Cavija i Silve. Ja sam mislio da ce Silva da glumi Mesija u spanskoj reprezentaciji.Spanci su ocigledno previse sigurni u svoje drzanje lopte i da ce jedan gol pasti kadtad, da zrtvuju brzinu i krila, jer ocigledno je da su dosta brzi i lepsi za oko kad su Pedro i Navas na terenu.Vilja bi igrao milion posto, a i ne moze da se poredi sa Toresom. Ono sto Vilja uradi presingom na odbranu u jednom mecu, Tores ne uradi ni na deset utakmica.

Guest
This topic is now closed to further replies.