Jump to content
IGNORED

RTS i pretplata


steins

Recommended Posts

aha, tako. pa mislim da bi u najmanju ruku trebalo da drzava odstampa neku brosuru u kojoj ce objasniti gradjanima proces izvrsenja, jer ce u protivnom nastati strasan haos.
Hoće, čitaj samo komentare po netu... Ljudi misle da će im upadati ćelavci na gajbu i nositi stvari... To se neće dešavati u 99,99% slučajeva...Ići će se na blokadu računa i naplatu kroz to gde god se može, a ipak, velika većina prima bar deo plate preko banke...Inače, ja mislim da tačan proces baš niko u Srbalja ne zna 100%, čak ni oni koji su pisali zakon... :isuse:Čekaj jedno mesec-dva da stvar legne, pa će onda tek moći biti objašnjeno šta i kako ide...Vaso imaš PM od mene... Edited by radisa
Link to comment
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radisa

    15

  • hattori

    9

  • Аврам Гојић

    9

  • Aće

    6

cekaj, to sa obustavom na zaradu se vec uredno sprovodi. i to ne preko racuna u bankama vec direktno obustavom iz firmi u kojima duznici rade, a sud im posalje presude u korist elektrovojvodine, informatike, telekoma i sl. na gajbu ce onda dolaziti onima koji su nezaposleni, ili bar ne postoji u socijalnom i poreskom da su negde prijavljeni.

Link to comment
samo da dodje toma!vremeplov...
GLAS istražujeDa li je ukidanje pa uvođenje pretplate samo politička igra oko "preuzimanja" državne televizije?Ukidanjem pretplate dodvorili se narodu, pa TV pretvorili u svoju Bastilju (Pelević). Pretplata za RTS ugroziće ostale TV (Aleksendrić, TV Politika). Prvo transformacija iznutra, pa onda javni servis (Matić, ANEM)Da li je sadašnja vlast zaboravila svoje ne tako davne preporuke građanima da ne plaćaju struju, vodu, televizijsku pretplatu, ili je to bilo samo njihovo predizborna borba za narod? Doduše, to su i ispunili. Jedna od prvih odluka nove vlasti bilo je ukidanje TV pretplate državnoj TV putem brojila za potrošnju struje. Mnogi koji su tada govorili da je odluka Vlade bila pogrešna, bili su u pravu. Danas, samo godinu i po dana kasnije, Žarko Korać, potpredsednik Vlade Srbije, najavio je da će građani od jeseni plaćati pretplatu RTS oko 100 dinara, prema novom Nacrtu zakona o radio-difuziji, koji će biti upućen Skupštini Srbije na usvajanje po hitnom postupku. Kao obrazloženje uvođenja pretplate Korać je naveo da bi tako "RTS postao maksimalno zaštićen od upliva vlasti". Novi zakon predviđa da RTS postane javni servis koji će imati samo dva kanala. Premijer Zoran Đinđić, posle ukidanje pretplate, najavio je i donošenje novog zakona, po kojem će građani sami moći da izaberu kojoj će televiziji plaćati pretplatu. Prema već usvojenom Nacrtu zakona o radio-difuziji, izgleda da neće biti baš tako.- Đinđić je, ne tako davno, pozivao građane na neposlušnost za plaćanje komunalija. Oni su na taj način hteli da se dodvore narodu, ali sada uvode pretplatu na RTS. Ako je tako, onda treba da zabrane marketing RTS, jer nije u redu da se finansira i od jednog i od drugog, a manje stanice, koje nemaju pretplatu, da se ugase. Trebalo bi manjim televizijskim stanicama omogućiti da imaju marketing kako bi živele od reklama - kaže Borislav Pelević, predsednik SSJ.On smatra da je sadašnja RTS postala Bastilja, kao što je bila i prethodna, a kao činjenicu u prilog tome naveo je da od 5. oktobra niko od predstavnika SSJ nije gostovao u toj medijskoj kući.- Zabranjeno mi je bilo čak i da na RTS prenosim prvenstvo u kik boksu. Da li je to demokratična Bojana Lekić, kojoj za novinarstvo dajem ocenu pet plus? A kao urednik gora je i od Dragoljuba Milanovića.Pretplatu, po svemu sudeći, plaćaćemo. Da li će to biti "već viđeno" - putem računa za struju, ili možda računa za telefon, ili neka treća varijanta, saznaćemo uskoro i to kada se već usvojeni Nacrt zakona nađe u Skupštini.Slobodan Aleksendrić, direktor TV Politika, tvrdi da bi finansiranje budućeg javnog servisa putem pretplate građana i te kako ugrozilo rad ostalih televizija.- Ako neko treba da bude javni servis, onda bi trebalo da ga plaća država, a ne građani. Ovako, ispada da će i oni građani koji ne žele da gledaju ovaj program morati da plaćaju za njega. Pri tome, nema garancije da će taj program zadovoljiti građanina koji bude plaćao za njega. Ako su već hteli tako nešto, zašto nisu omogućili da se, kao u drugim zemljama, čovek jednostavno pretplati na ono što hoće da gleda i što ga zanima? Ovakav način pretplate, naravno, može da zasmeta ostalim medijima jer će se tamo sliti velike pare, a podsećam vas da oni već sada imaju repetitore na celog teritoriji za čije korišćenje ostali daju ogromne pare.Veran Matić, direktor produkcijske mreže ANEM, ističe da u principu nema ništa protiv načina finansiranja RTS-a putem pretplate.- Onaj važniji detalj ove priče je da li će najavljena transformacija RTS-a u javni servis biti ono što građani zaista žele. Ukoliko oni ne budu želeli, onda način finansiranja ne treba ni spominjati. Da bi RTS zaista mogao da postane javni servis, mislim da bi trebalo da doživi prvo transformaciju iznutra jer nosi veliki teret prošlosti.Slažem se sa idejom da medije treba prepustiti tržištu, kaže Matić dalje, ali i da treba voditi računa da one stanice koje čine određene usluge u kulturno-obrazovnom programu, koji pri tom nema zaradu, zaštite. Ipak, trebalo bi da agencija koja je u osnivanju pronađe načina i da delimično stimuliše rad i onih koji su bili javni servis proteklih 13 godina.Kad je reč o televiziji B 92, Matić ističe da će se oni truditi da zadrže profil javnog servisa.- Nezavisni mediji su u prethodnom režimu bili javni servis građana. Mi ne možemo preko noći da promenimo sopstveni profil i da se suprotstavimo Pinku, niti to želimo. Trudićemo se da opstanemo i sa ovakvim programom. Recimo, za BBS britanski građani izdvajaju i do sto funti, ali zato imaju izuzetno kvalitetan program.- Mislim da je ovo uvođenje demokratije pomoću TV pogrešno - zaključuje Slobodan Aleksendrić.
Link to comment
cekaj, to sa obustavom na zaradu se vec uredno sprovodi. i to ne preko racuna u bankama vec direktno obustavom iz firmi u kojima duznici rade, a sud im posalje presude u korist elektrovojvodine, informatike, telekoma i sl. na gajbu ce onda dolaziti onima koji su nezaposleni, ili bar ne postoji u socijalnom i poreskom da su negde prijavljeni.
Recimo, ili ako primaju minimalac... Ili ako su firma...Ili ako su su mafijaši, koji ništa ne plaćaju... Ovo poslednje samo teoretski naravno...Pokušavam da zamislim ko bi smeo da zapleni Hotel Park, na primer...
Link to comment
Verodostojna isprava je dovoljna za početak procesa... Ukoliko dođe do potrebe da se pleni, tu će se verovatno i sud umešati... Odnosno, tražiće se nalog suda za upadanje na gajbu...
nisam pravnik ali o ovom nešto znam, i ja sam jednom slao verodostojnu ispravu <_< vaso, kad dođe "rešenje o izvršenju" postoji rok od pet dana za prigovor u kom slučaju počinje sudski spor. na tom sporu treba se pozvati na zastarelost i proći sa nekih 100E troška, ostalo je mnogo skuplje. e, za taj rok od 5 dana mnogi ne znaju, ne čitaju šta piše, besni, glupi, inate se, štagod. i tako im prođe rok od 5 dana, rešenje postaje pravosnažno i žurka po novom zakonu počinje.
Link to comment
cekaj, to sa obustavom na zaradu se vec uredno sprovodi. i to ne preko racuna u bankama vec direktno obustavom iz firmi u kojima duznici rade, a sud im posalje presude u korist elektrovojvodine, informatike, telekoma i sl. na gajbu ce onda dolaziti onima koji su nezaposleni, ili bar ne postoji u socijalnom i poreskom da su negde prijavljeni.
Jeste, ali jako sporo jer sudovi imaju previše predmeta... Ovim se ubrzava procedura... Rok za izvršenje je 7 dana...Osnovna ideja zakona je ubrzanje procedure, pa tek onda povećanje naplativosti... Bar tako kažu...
Link to comment
nisam pravnik ali o ovom nešto znam, i ja sam jednom slao verodostojnu ispravu <_< vaso, kad dođe "rešenje o izvršenju" postoji rok od pet dana za prigovor u kom slučaju počinje sudski spor. na tom sporu treba se pozvati na zastarelost i proći sa nekih 100E troška, ostalo je mnogo skuplje. e, za taj rok od 5 dana mnogi ne znaju, ne čitaju šta piše, besni, glupi, inate se, štagod. i tako im prođe rok od 5 dana, rešenje postaje pravosnažno i žurka po novom zakonu počinje.
Sad je rok 3 dana... Sve ostalo je tako... :)Ako se ne žališ u tom roku, onda se pokuša naplata mirnim putem, dogovorom, blokadama računa i tako to... Tek na kraju ide plenidba...Bakija, osim da budu nosači stvari, ne bi smelo da bude, jer je policija obavezna da bude tu umesto bakija... Što ne znači i da ih neće biti... Edited by radisa
Link to comment
Jeste, ali jako sporo jer sudovi imaju previše predmeta... Ovim se ubrzava procedura... Rok za izvršenje je 7 dana...Osnovna ideja zakona je ubrzanje procedure, pa tek onda povećanje naplativosti... Bar tako kažu...
pretpostavljam da je ista procedura i kad je drzava u ulozi duznika...
Link to comment
pretpostavljam da je ista procedura i kad je drzava u ulozi duznika...
Čuj, moja žena je juče potpisala da se odriče kamate od skoro dve godine duga države prema njoj, da bi možda naplatila taj dug u roku od dva meseca... Obećala država da se neće žaliti... :isuse:Ali zato, poreska joj diše za vratom, jer je poslednju ratu paušala pre zatvaranja kncelarije još nije platila, evo već mesec dana...Država srbija -Super Hik...Edit: Privatni izvršitelji ne mogu da rade izvršenja nad državom, ako se dobro sećam, to moram proveriti... Ha... Edited by radisa
Link to comment
Čuj, moja žena je juče potpisala da se odriče kamate od skoro dve godine duga države prema njoj, da bi možda naplatila taj dug u roku od dva meseca... Obećala država da se neće žaliti... :isuse:Ali zato, poreska joj diše za vratom, jer je poslednju ratu paušala pre zatvaranja kncelarije još nije platila, evo već mesec dana...Država srbija -Super Hik...Edit: Privatni izvršitelji ne mogu da rade izvršenja nad državom, ako se dobro sećam, to moram proveriti... Ha...
pa da, oni su mangupi, a mi veverice...sutra ce tako da nam prodaju ciglu. ko ne plati ode imovina na dobos.
Link to comment
pa da, oni su mangupi, a mi veverice...sutra ce tako da nam prodaju ciglu. ko ne plati ode imovina na dobos.
Jel se sećaš onog džingla sa 021, iz 2000. godine sa Govanom Matićem, kda kaže: "Svaki građanin je dužan da plati 2.343.234.456,87 dinara"...E, samo to da se ozakoni...
Link to comment
Edit: Privatni izvršitelji ne mogu da rade izvršenja nad državom, ako se dobro sećam, to moram proveriti... Ha...
meni moja advokatica ovako nešto reče pre par dana...a juče gledam najvećeg živog srpskog intelektualca - deda Mićuna, kako kaže da će DS nastaviti sa reformama tamo gde je stao.gmazovi puštaju stvari da se krčkaju godinama, okrećući svoju vašljivu glavudžu od problema, a onda kao "neočekivana sila" iskaču i "rešavaju problem", rešenjima koja su generator novih gluposti a ne remedy za stare. i za to da glasam? mrš brene znam samo kako će svinjica da dozvoli udarac na svoju popularnost, kada mu narodtm njegove policajce asocira sa prinudnom naplatom.
Link to comment

Plaše mečku...However, if-then, svaki pokušaj bilo kakve prinudne naplate smatraću kao atak na moj posed (čuš moj, još 25 godina kredita!) i porodicu, te ću odluke u tom trenutku donositi u skladu sa tim.Spremne 2 patrone K-100 by Krusik. Pre upotrebe ne konsultujem se sa lekarom i farmaceutom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...