Jump to content
IGNORED

RTS i pretplata


steins

Recommended Posts

Jel neko razmatrao mogucnost da se tuzi RTS zbog nepruzanja placene usluge? Traze pare za uslugu koju ne pruzaju, to se u civilizovanom svetu zove prevara.

Link to comment
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radisa

    15

  • hattori

    9

  • Аврам Гојић

    9

  • Aće

    6

ako zovu policiju to moraju da plate. da iznajmis policiju kosta par puta skuplje od nekog paraobezbedjenja fuserskog privatnog.
Grešiš, policija ako ne izađe, plaća penale... :)Znam da je smešno, ali zakon, onaj gore koji je Vasa citirao, je tako propisao... Nisam siguran, ali čini mi se da odgovara najviši čin u stanici koji je odbio da pošalje ekipu...
Član 73 U slučaju kada je to neophodno da bi se sprovelo izvršenje sud, odnosno izvršitelj zatražiće od nadležne organizacione jedinice policije, pisanim zahtevom, najmanje pet radnih dana pre dana određenog za sprovođenje izvršenja, da prisustvuje sprovođenju izvršenja i po potrebi preduzme mere i sredstva prinude, u skladu sa Zakonom o policiji. U hitnim slučajevima, nadležna organizaciona jedinica policije će na usmeni zahtev suda, odnosno izvršitelja, odmah preduzeti potrebne mere iz svoje nadležnosti radi sprovođenja izvršenja, pri čemu je sud, odnosno izvršitelj dužan da pisani zahtev dostavi policiji u roku od 48 časova od podnošenja usmenog zahteva. Policija je dužna da po nalogu suda ili izvršitelja sprovede mere i upotrebi sredstva prinude potrebna radi izvršenja radnje zbog koje se preduzimaju, a naročito da vrši proveru i utvrđivanje identiteta lica i identifikaciju predmeta, da traga za licima i predmetima, da oduzme motorno vozilo ili drugu stvar koja je predmet izvršenja i da obezbeđuje lica i imovinu prilikom sprovođenja izvršenja. Na zahtev izvršitelja ili po službenoj dužnosti sud će izreći novčanu kaznu iz člana 51. ovog zakona odgovornom licu u nadležnoj organizacionoj jedinici policije, ako policija nije postupila u skladu sa dužnostima propisanim u st. 1. i 2. ovog člana.
E sad, bojim se i ja da će tu biti, da se ne moramo držati zakona kao pijan plota...
Link to comment

ulazak na imanje duznika zakon ne tretira kao prinudu. mozda neki drugi akt ovo ipak definise kao prinudu, mada je moralo biti jasno definisano i ovde.

Link to comment
400.000 porodica koje duguju... 1.5M ljudi... nek je svaki stoti psihopata sklon nasilju... 15k nagaznih mina za gospodu plenitelje...
ako se uhvate za jednu ostalih 399999 neće biti od pomoći.ako dođe do suda ili pokušaja naplate predlogom za izvršenje na osnovu verodostojne isprave, ili kako se to veće zove, verovatno je najbolje pozvati se na zastarelost potraživanja starijih od godinu dana.
Link to comment
da. mi imamo jedan od najgadnijih zakona o privatnim izvrsiteljima u Evropi. mogu da dolaze kasno uvece, mogu da dolaze vikendom, mogu da ti zvone na vrata u cetiri ujutru ako procene da im je tako zgodnije...meni je to sasvim OK. posto je narodu gej parada i smena Ugricica vaznija od sopstvene dobrobiti - samo udri.inace meni se cini da zakon omogucuje privatnom izvrsitelju da provali u stan duznika bez prisustva policije. u prevodu, zakon je omogucio da, zbog pretplate RTS-a, izvrsitelj u cetiri ujutru u prisustvu dve celave osobe udje u tvoj stan i uzme sta hoce.iskreno, razmisljam da nabavim kasikaru.
Pravo da ti kazem, ne znam sta je gore - ovakav novi zakon ili dosadasnje stanje u kojem je poverilac apsolutno onemogucen da naplati potrazivanje. Dobro je sto ce od sada izvrsenja sprovoditi ljudi koji su i zainteresovani da ih sprovedu. Lose je sto su im data ovlascenja koja bi normalno trebalo da pripadaju samo drzavi.
Link to comment
Pravo da ti kazem, ne znam sta je gore - ovakav novi zakon ili dosadasnje stanje u kojem je poverilac apsolutno onemogucen da naplati potrazivanje. Dobro je sto ce od sada izvrsenja sprovoditi ljudi koji su i zainteresovani da ih sprovedu. Lose je sto su im data ovlascenja koja bi normalno trebalo da pripadaju samo drzavi.
upravo to je rekla i Vesna Rakic-Vodinelic, da se iz jedne krajnosti otislo u drugu Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
mozes da se pozoves na sta hoces kad ti upadnu tri celavca na gajbu
pa, koliko shvatam, moraju na osnovu nekog sudskog dokumenta da upadnu. znači tuže te, ti se pozoveš na zastarelost i platiš 6000din za zadnjih 12 meseci + nešto kamate + troškovi. bolje nego pretplata od rođenja hrista naovamo + mnogo kamate + troškovi.
Link to comment
pa, koliko shvatam, moraju na osnovu nekog sudskog dokumenta da upadnu. znači tuže te, ti se pozoveš na zastarelost i platiš 6000din za zadnjih 12 meseci + nešto kamate + troškovi. bolje nego pretplata od rođenja hrista naovamo + mnogo kamate + troškovi.
Ti troškovi su ti za taj iznos još toliko, samo da znaš... :(
Link to comment
pa, koliko shvatam, moraju na osnovu nekog sudskog dokumenta da upadnu.
ne moraju, dovoljna je i verodostojna isprava. ili je i ovde potrebno da sud odobri?
Član 18.Izvršenje radi ostvarivanja novčanog potraživanja određuje se i na osnovu verodostojne isprave.Verodostojna isprava je:1) menica i ček domaćeg ili stranog lica, sa protestom ako je to potrebno za zasnivanje potraživanja;2) obveznica i druga hartija od vrednosti izdata u seriji, koja imaocu daje pravo na isplatu nominalne vrednosti;3) faktura (račun) domaćeg ili stranog lica, sa otpremnicom ili drugim pismenim dokazom da je izvršni dužnik obavešten o nastaloj obavezi;4) izvod iz poslovnih knjiga za izvršene komunalne i slične usluge;5) javna isprava koja konstituiše izvršivu novčanu obavezu;6) bankarska garancija;7) akreditiv;8) overena izjava izvršnog dužnika kojom ovlašćuje banku da sa njegovog računa izvrši prenos novčanih sredstava na račun izvršnog poverioca;9) obračun kamate sa dokazima o osnovu dospelosti i visini potraživanja;10) privremena ili okončana situacija u vezi sa izvršenim građevinskim radovima;11) obračun o nagradi i naknadi advokata.Verodostojna isprava je podobna za izvršenje ako su u njoj naznačeni izvršni poverilac i izvršni dužnik, predmet, vrsta, obim i vreme ispunjenja obaveze.Kad se iz verodostojne isprave ne vidi dospelost potraživanja, izvršenje se određuje ako je izvršni poverilac podneo pismeni dokaz da je izvršnog dužnika pozvao da ispuni dospelu obavezu u naknadno ostavljenom roku.
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Grešiš, policija ako ne izađe, plaća penale... :)
a pa to je drugo, nije bio taj deo u njegovom postu. i malo mi delovalo idiotski da oni mogu da angazuju koga hoce, ipak je u pitanju realizacija sudskih presuda, ne nekih dugova sa vasara iz kafane.svako koga tuze, neka ode na sud i trazi suocenje sa inspektorom koji je njegov prijemnik (za koji ne placa pretplatu) slikao svedskim tv detektorom.
Link to comment
ne moraju, dovoljna je i verodostojna isprava. ili je i ovde potrebno da sud odobri?
Verodostojna isprava je dovoljna za početak procesa... Ukoliko dođe do potrebe da se pleni, tu će se verovatno i sud umešati... Odnosno, tražiće se nalog suda za upadanje na gajbu...
Link to comment
svako koga tuze, neka ode na sud i trazi suocenje sa inspektorom koji je njegov prijemnik (za koji ne placa pretplatu) slikao svedskim tv detektorom.
Neće tu biti suda, to je catch... Verodostojna isprva je dovoljna da se proces pokrene...
Link to comment

aha, tako. pa mislim da bi u najmanju ruku trebalo da drzava odstampa neku brosuru u kojoj ce objasniti gradjanima proces izvrsenja, jer ce u protivnom nastati strasan haos.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...