Jump to content
IGNORED

RTS i pretplata


steins

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radisa

    15

  • hattori

    9

  • Аврам Гојић

    9

  • Aće

    6

Dobro je sto ce od sada izvrsenja sprovoditi ljudi koji su i zainteresovani da ih sprovedu. Lose je sto su im data ovlascenja koja bi normalno trebalo da pripadaju samo drzavi.
Bas naprotiv, privatni izvrsitelji nece biti zainteresovani za efikasnu naplatu.Njima je u iskljucivu nadleznost preneta naplata komunalnih i slicnih potrazivanja. Dakle tu poverioci nemaju izbor i moraju da idu privatnicima. Ta potrazivanja su po pravilu mala i sigurno nece biti motivisani procentom od naplacenog. Sa druge strane pausali za rad™ na terenu ce verovatno biti par hiljada dinara po predmetu. I onda privatnik sedne u kancelariju izvuce par hiljada zapisnika o popisu i proceni i pise "Dana tog i tog, izasao na teren. Na duznikovoj adresi niko nije zatecen, ulazna vrata zakljucana, po izjavi anonimnog lica izvrsni duznik radi tu i tu, ili je preminuo, ili je nepoznat. Troskovi izlaska na teren 2000 dinara". A onda popise sve duznike i ode u PIO i uzme podatak o zaposlenju duznika. Ako nema posao, onda proveri u maticnioj sluzbi da li je duznik preminuo. Ako ne nadje nista nalozi poveriocu da u roku od 5 dana dostavi JMBG za duznika kako bi proverio adresu preko policije. EPS, a samim tim ni RTS nema maticni broj u evidenciji, pa se postupak obustavlja.Ne vidim zasto bi privatnik bio zainteresovan da na drugi nacin obavlja posao? Ti poverioci nemaju izbora, a i ne interesuje ih previse naplata.Druga je prica sa izvrsenjem presuda, gde su stranke fizicka lica. To je rizican posao, jer je stranka zainteresovana da odmah naplati, a ne da se nekome odbija od plate narednih 36 godina. I to ce privatnici izbegavati, narocito zato sto policiju mogu samo izuzetno da koriste, ako su vec pokusali naplatu, pa ih je neko na preteci nacin onemogucio.Uzgred, priivatnih izvrsitelja treba da bude oko 350 na teritoriji Srbije, a jos uvek fali oko 300.Sto se revolta 400k gradjana tice, tu se nece desiti nista spektakularno, obzirom da trenutno vec ima 2-3 miliona izvrsnih predmeta, pa nema krusikovih patrona koji lete na sve strane. Jednostavno, ni u tih 400k novih predmeta nece se prodati nista, ili skoro nista iz stanova duznika, jer najcesce nema sta da se proda, a jos manje je neko spreman da kupi (izuzetak su automobili). Izvrsni postupci su zatrpani nekretninama koje ne mogu da se prodaju za 30% procenjene vrednosti, a ko uspe u izvrsnom postupku da proda polovan kauc i blender treba da dobije nobelovu nagradu za ekonomiju.
Link to comment
Mene zanima samo jedna stvar, ne znam da li je tačna informacija da se sudovi ne bave sporovima čija vrednost je manja od 10.000 din?
Mislim da je to sada povecano na nekih 20k.
Ne znam odakle vam ta informacija, neka se javi neki pravnik, mislim da ne postoji akt kojim je ovo regulisano.
Link to comment
Ne znam odakle vam ta informacija, neka se javi neki pravnik, mislim da ne postoji akt kojim je ovo regulisano.
i ja bih voleo stručno razjašnjenje. postoji limit ispod kojeg policija neće da se bakće a parničiti se može i oko jedne pertle ako ima ko da plaća sudske takse. valjda :unsure:
Link to comment

ako oni plene stvari, mogu li da odnesem tijaniću stare patike, majice, tranzistor i tepih da plati pretplatu ? Da se ne muče jadni uterivači. Oni na licu mesta procenjuju koliko mojih stvari vredi za dug ?

Link to comment

Ovo je samo zastrašivanje koje povremeno puštaju u javnost. Broj tih malih privrednika koji se bave izvršenjem je ekstremno mali spram nekoliko miliona predmeta vezanih za komunalije, parkinge, telefoniju i sl. A ako bi ozbiljnije zagrebali, obilo bi im se o glavu.

Link to comment
Edit: Privatni izvršitelji ne mogu da rade izvršenja nad državom, ako se dobro sećam, to moram proveriti... Ha...
E ipak mogu... Blokira se račun institucije koja je dužna... Vrlo zanimljivo...
Link to comment
Mene zanima samo jedna stvar, ne znam da li je tačna informacija da se sudovi ne bave sporovima čija vrednost je manja od 10.000 din?
Nema minimuma kod novčanih potraživanja, odakle ti ta informacija ? Upravo se sudimo sa Telekomom Srbija za fascinantni iznos od 5.200,00 dinara (račun Multivitinih telefona fakturisali nama).Ono što si verovatno čuo je da žalba u parničnom postupku kod veoma malih iznosa (mislim 300 eura za fizička lica i 1000 eura za pravna lica) neće imati suspenzivno dejstvo, odnosno neće sprečavati izvršenje odluke.
Link to comment
Ovo je samo zastrašivanje koje povremeno puštaju u javnost. Broj tih malih privrednika koji se bave izvršenjem je ekstremno mali spram nekoliko miliona predmeta vezanih za komunalije, parkinge, telefoniju i sl. A ako bi ozbiljnije zagrebali, obilo bi im se o glavu.
U Vršcu niko neće da bude privatni izvršitelj - mali je grad, svi sve znaju, a raznoraznih budala pun kufer. U najmanju ruku bi bio crna ovca, a u najgorem slučaju bi ti bila ugrožena i bezbednost. Koliko čujem, ovako je u većini malih mesta.
Link to comment

Od kada sam otkupio stan i uselio se u njega (6 godina), plaćam sve račune uredno pa i RTS iako ne posedujem televizor niti TV karticu. Ponekad pogledam poneki strim, ali praktično nikad sa RTS jer me tamo apsolutno ništa ne zanima.Na računu piše ime pokojnog dede na koga se vodilo brojilo i koji je umro 1985. godine.Iako ne volim da bilo kome bilo šta "dugujem", mislim da ću prestati da plaćam pretplatu, a ako pokušaju da plene imovinu, uputiću ih na parcelu na groblju, da se obrate direkno dužniku.

Link to comment
U Vršcu niko neće da bude privatni izvršitelj - mali je grad, svi sve znaju, a raznoraznih budala pun kufer. U najmanju ruku bi bio crna ovca, a u najgorem slučaju bi ti bila ugrožena i bezbednost. Koliko čujem, ovako je u većini malih mesta.
ovde kod mene niko ne paca pretplatu, verujem da bi plenitelji bili ubijeni od batina prvog dana.
Link to comment
Ja stvarno zamisljam kako bi bilo da mi dodje neko i pokusa da mi uzme nesto jer nisam platio Tijanica!
ako oni plene stvari, mogu li da odnesem tijaniću stare patike, majice, tranzistor i tepih da plati pretplatu ? Da se ne muče jadni uterivači. Oni na licu mesta procenjuju koliko mojih stvari vredi za dug ?
Koliko ja znam ne kupe ti stvari iz kuće već vrše popis i zabranjuju ti otudjenje istih.A stvari ostaju u tvom posedu.Tako da dramatična priča o dva ćelavca koji ulaze u stan i odnose stvari ne pije vodu. A sama ideja da neko pokuša naplatu izvršenjem na pokretnim stvarima,a da pritom nema na umu neku konkretnu vredniju stvar iz koje bi se naplatio kao što je automobil ili kolekcija nakita,je ekstremno glupa.I obično se završi tako što poverilac plati troškove izvršenja ne našavši ništa vredno u stanu iz čega bi se refundirao.Ako namera izvršenja nije uznemiravanje i vršenje pritiska na dužnika,ovo je jednostavno ćorav posao.
Link to comment
ovde kod mene niko ne paca pretplatu, verujem da bi plenitelji bili ubijeni od batina prvog dana.
Gledao na tv-u prilog o nekom mladom izvršitelju(26g) teškom invalidu,koji to postao tako što mu je prilikom izvršenja dok je pokušao da otvori bravu ekplodirala bomba u lice.Vrlo nezahvalan posao.
Link to comment
Od kada sam otkupio stan i uselio se u njega (6 godina), plaćam sve račune uredno pa i RTS iako ne posedujem televizor niti TV karticu. Ponekad pogledam poneki strim, ali praktično nikad sa RTS jer me tamo apsolutno ništa ne zanima.Na računu piše ime pokojnog dede na koga se vodilo brojilo i koji je umro 1985. godine.Iako ne volim da bilo kome bilo šta "dugujem", mislim da ću prestati da plaćam pretplatu, a ako pokušaju da plene imovinu, uputiću ih na parcelu na groblju, da se obrate direkno dužniku.
Što si dosad plaćao? Ako se ne varam trebaju ti dva svedoka da potvrde da nemaš TV aparat i skidaju te sa liste.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...