Jump to content
IGNORED

RTS i pretplata


steins

Recommended Posts

Danas mi je (kao i gomili sugradjana)stigla nekakva opomena pred utuženje u kojoj mi dug zaključno sa novembrom 2011 (?!) dele na 5 mesečnih rata i traže da platim u roku roku od 8 dana. Čitam ovih dana ovu najnoviju ofanzivu RTSa na pretplatu sa svim ovim zajebancijama o plenidbi stvari neplatišama i prebacivanju dugova službi za prinudnu naplatu pa se ozbiljno mislim šta da radim - dal da savijem šipke i platim ili da nadjem nekog advokata/grupu (ako postoji) i da se uključim u igranku. Šta ćete vi da radite kad stigne opomena?PS praštajte ako već postoji ovaj topić, ne mogu da ga lociram na forumu.

Edited by steins
Link to comment
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radisa

    15

  • hattori

    9

  • Аврам Гојић

    9

  • Aće

    6

Za dug stariji od godinu dana mogu da ti dunutm.Ja plaćam pretplatu jer rentiram stan, pa je budalasto da pakujem dug. U porodičnoj kući pretplata se plaća samo izuzetnotm, ako npr stigne račun za struju od 1850 din a uplati se 2000, razlika se prebaci RTSu. Ali to je vrlo redak slučaj. I tako od uvođenja pretplate.A opomene su stizale i ranije.

Edited by buffalo bill
Link to comment

steins, isQliraj ih.Svojevremeno je bikovska glava sam rekao da i ne šalju tužbe sudu, već povremeno samo takve opomene, koje imaju ulogu da se plašljiviji deo stanovništva lakše odlučiTM da im plati.Pre neke 2 godine sam i ja dobio takvu opomenu, nisam učinio ništa po njoj, i evo do danas - ladovina.Niti si ti sklopio ugovor sa RTS-om, niti ti RTS šalje račune, niti EDB sme da ustupa bazu korisnika i vrši naplatu za tuđ račun.

Edited by ion
Link to comment

realno, rts treba ugasiti i odmah oformiti novi rts, restruktuiran, sveden u realne okvire i finansiran iz budzeta za deo od opsteg znacaja.ova svinjarija sa pretplatom na brojilo koja se vuce godinama nema smisla.

Link to comment

Građanima nema smisla ali zato zaposlenima u RTSu i čak "državi" ne da ide na ruku... milinamilioni i miliono evra svaki mesec na račun, baš ih briga, može im se, zakon jačegU gajbi kojoj živim, plaćam pretplatu, jebiga neću da pravim probleme drugima, pošto računi nisu na moje ime.Dok moji roditelji odavno ne plaćaju pretplatu (tamo negde od 95te)i nikad im nije ništa nije stigo na adresu;mada koliko se sećam mislim da niko od komšija ne plaća pretplatu (mala zgrada III sprata, 8 stanova), tako da moguće je da ih i nemaju u "sistemu"

Link to comment

Neću da plašim, ali mislim da će ovoga puta pokušati ozbiljno da naplate... I to zato što neće raditi sud, nego privatnici...Biće to jedno veliko sranje u najavi...

Link to comment

da. mi imamo jedan od najgadnijih zakona o privatnim izvrsiteljima u Evropi. mogu da dolaze kasno uvece, mogu da dolaze vikendom, mogu da ti zvone na vrata u cetiri ujutru ako procene da im je tako zgodnije...meni je to sasvim OK. posto je narodu gej parada i smena Ugricica vaznija od sopstvene dobrobiti - samo udri.inace meni se cini da zakon omogucuje privatnom izvrsitelju da provali u stan duznika bez prisustva policije. u prevodu, zakon je omogucio da, zbog pretplate RTS-a, izvrsitelj u cetiri ujutru u prisustvu dve celave osobe udje u tvoj stan i uzme sta hoce.

Član 72.Sudski izvršitelj, odnosno izvršitelj dužan je da prilikom pretraživanja stana, odnosno poslovne ili druge prostorije izvršnog dužnika ili odeće koju on nosi na sebi i preduzimanja drugih izvršnih radnji postupa sa dužnim obzirom prema ličnosti izvršnog dužnika i članova njegovog domaćinstva.Izvršnim radnjama u stanu izvršnog dužnika kojima ne prisustvuje izvršni dužnik, njegov zakonski zastupnik, punomoćnik ili odrasli član njegovog domaćinstva, moraju prisustvovati dva punoletna lica.Kad izvršne radnje treba sprovesti u prostoriji koja je zaključana, a izvršni dužnik nije prisutan ili ne pristaje da prostoriju otvori, sudski izvršitelj, odnosno izvršitelj otvoriće prostoriju u prisustvu dva punoletna lica.
iskreno, razmisljam da nabavim kasikaru. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
mogu da dolaze kasno uvece, mogu da dolaze vikendom, mogu da ti zvone na vrata u cetiri ujutru ako procene da im je tako zgodnije...
neka dodju.. nece se vratiti... Charge_23_Normal_Fig3.jpg
Link to comment
RTS traži pretplatu, a krši zakonPrema izveštaju RRA za protekle tri godine, u 2009. i 2011. godini RTS 1 nije imao ni minut kulturno-umetničkog programa, dok je u 2010. godini on činio 0,04 odsto ukupnog programa.Na RTS 2 u istom periodu taj program je sačinjavao između 4,62 i 6,94 odsto ukupnog programa.Prema podacima Republičke radiodifuzne agencije, za 2010. i 2011. godinu Prvi program RTS je u 2010. prekršio zakon o 1474 puta, a u 2011. 30 puta, dok je RTS 2 u istom periodu u 2010. prekršio zakon 796 puta, a u 2011, ali za peridod od juna, 61 put.Kada je reč o vrsti sadržaja, RTS 1 je u 2009. gledaocima ponudio 28,90 odsto informativnog programa i vesti, 18,27 serijskog programa, 12,99 zabavnog programa, 0 posto kulturno-umetničkog programa, 2,16 naučno obrazovnog programa, 2,57 dečijeg i 6,32 posto dokumentarnog programa.U 2010. sadržaj informativnog programa u ukupnom programu koji je RTS 1 ponudio gledaocima bio je 35 posto, serijskog pro grama je bilo 19,86 odsto, zabavnog 7,63, kulturno-umetničkog 0,04, naučno- obrazovnog 1,25, dečijeg programa 1,66 i dokumentarnog 9,58 odsto.Kada je reč o 2011, RTS 1 je emitovao 31,38 informativnog programa i vesti, 22,08 serijskog programa, 9,86 zabavnog, 0 posto kulturno-umetnićkog, 0,41 naučno-obrazovnog, 1,66 dečijeg i 7,08 odsto dokumentarnog programa.
Link to comment
Neću da plašim, ali mislim da će ovoga puta pokušati ozbiljno da naplate... I to zato što neće raditi sud, nego privatnici...Biće to jedno veliko sranje u najavi...
400.000 porodica koje duguju... 1.5M ljudi... nek je svaki stoti psihopata sklon nasilju... 15k nagaznih mina za gospodu plenitelje...
Link to comment
da. mi imamo jedan od najgadnijih zakona o privatnim izvrsiteljima u Evropi. mogu da dolaze kasno uvece, mogu da dolaze vikendom, mogu da ti zvone na vrata u cetiri ujutru ako procene da im je tako zgodnije...meni je to sasvim OK. posto je narodu gej parada i smena Ugricica vaznija od sopstvene dobrobiti - samo udri.inace meni se cini da zakon omogucuje privatnom izvrsitelju da provali u stan duznika bez prisustva policije. u prevodu, zakon je omogucio da, zbog pretplate RTS-a, izvrsitelj u cetiri ujutru u prisustvu dve celave osobe udje u tvoj stan i uzme sta hoce.iskreno, razmisljam da nabavim kasikaru.
Iskreno, zakon je govno, i jako, ali jako je kontradiktorno napisan... E sad, ovaj član se može tumačiti na razne načine(na pitaj kako, pravnik može da tumači sve kako mu odgovara), ali mislim da izvršitelji nikada neće ići bez policije... Iz bezbednosnih razloga, naravno...Namera ovog člana je, prema tumačenju po seminarima drugačije od ovog što Vasa kaže (neko je zaključao auto u garažu i odbija da je otključa, na priimer, a plenidba se vrši na autu), ali, naravno, samo čekam ko će da zlopotrebi ovo...I inače, tako su napravili zakon, da uopšte nije jasno da li izvršitelj može da unajmi treće lice da radi za njega ili ne (firme za obezbeđenje, na primer)... Da ne pričam dalje...Biće tu svega, kad stvarno počne tek će onda biti interesantno...
Link to comment
400.000 porodica koje duguju... 1.5M ljudi... nek je svaki stoti psihopata sklon nasilju... 15k nagaznih mina za gospodu plenitelje...
Neće to ići tako kako većina ljudi zamišlja... Plenidba je poslednji i najgori korak, koji će svaki izvršitelj probati da zaobiđe...Prvo će se ići na neke sofisticiranije metode...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...