Jump to content
IGNORED

Tour de France 2012


malkin

Pobednik TdF 2012  

33 members have voted

  1. 1. TdF 2012 osvojiće:

    • Janez Brajkovič
    • Cadel Evans
    • Robert Gesink
    • Ryder Hesjedal
    • Levi Leipheimer
    • Tony Martin
    • Denis Menchov
    • Vincenzo Nibali
    • Samuel Sanchez
    • Frank Schleck
    • Jurgen Van den Broeck
      0
    • Alejandro Valverde
    • Bradley Wiggins
    • Juan Jose Cobo
      0


Recommended Posts

Sad pogledah Mur de Peguere, sunce ti j**** uspon od 16% i 18%!? :blink: Ili ce to nizbrdo? U protivnom ce im trebati reanimacija. Mada je i spust zajeban. Evans nikada lakse osvaja ove godine, MMW.

Edited by dragance
Link to comment
  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    191

  • gervasius twinkleminkleson

    103

  • freakns

    47

  • Garnirung

    36

Istina, na papiru deluju opako. Samo ja se bojim da će na kraju mnogo bolje da se provede ovaj deo ekipe koji je zadužen za ganjanje etapnih pobeda nego GC nade. Velits nema nikakvu formu već skoro dve godine, Levi ima kilavu sezonu i ni ono treće mesto na Tour de Suisse nije bilo naročito ubedljivo, a Toni Martin sve i da razvali na hronometrima (što se, naravno, očekuje) tek treba da dokaže da može da opstane sa najboljima u planinskim etapama. Ali OK, nije da nemaju čemu da se nadaju.
Ako je to takva konstelacija da ne postoji tim lider kome će ostali biti podređeni, onda mislim da imaju dobre šanse za etapne pobjede, konkurenciju timova i top 10 u generalnom. Ako žrtvuju ovakav tim zbog Levija, recimo, onda ne valja. Edited by bad_lieutenant
Link to comment

VacansoleilWout PoelsKenny Van HummelKris BoeckmansJohnny HoogerlandLieuwe WestraRob RuijghGustav LarssonRafael VallsMarco MarcatoPuls i Vestra će probati da nešto naprave u GC-u a Larson na hronometrima, ali Vacansoleil će, naravno, biti najzanimljiviji kada Markato, Van Humel i pogotovo Džoni Hugerland budu jurili etapne pobede. Super im je sastav, živa šteta što i De Gent ne može da bude u timu, bili bi ubedljivo najsimpatičnija ekipa u pelotonu.

Link to comment

Team SkyEdvald Boasson HagenMark CavendishBernhard EiselChris FroomeChristian KneesRichie PorteMichael RogersKanstantsin SiutsouBradley WigginsVigo ima odličnu podršku za planinske etape (Rogers, Porte, Froome, Sivcov), Eisel i Knees će biti zaduženi za tempo na ravnom i za nameštanje sprintova za Kava, a EBH će da pomaže gde može i da juri etape. Jaki ko zemlja.Što bi rekao Viginsov bivši gazda, onaj-koji-je-osvojio-Grand-Tour-sa-Kanađaninom:

not sure why ppl are surprised by sky:a few €800k guys pulling a €900k guy, who then pulls for a €1.3m guy,who helps a €2m guy
Link to comment

Garmin-BarracudaTyler FarrarChristian Vande VeldeDan MartinTom DanielsonRyder HesjedalRobbie HunterDavid MillarJohan VansummerenDavid ZabriskieNjima izgleda niko nije javio da ove godine nema timskog hronometra. OK sklopljena ekipa, ali malo mi se ne sviđa što nema sveže krvi, tj. nema Navardauskasa, Kredera, nema Talanskog, Stetine... očekivao bih od Vaughtersa da povede mlađu ekipu. Ali OK, možda se stvarno nadaju da će Hesjedal imati noge za još tri nedelje trkanja. Reče čovek da se oseća odlično, čak da mu se forma popravlja od kako se oporavio od Đira. Videćemo. E da, šteta za Hauslera, on je često umeo da animira etape; faliće.

Link to comment

AstanaAlexandre Vinokourov (Kazakhstan)Janez Brajkovic (Slovenia)Borut Bozic (Slovenia)Dmitri Fofonov (Kazakhstan)Andrei Grivko (Ukraine)Maxim Iglinskiy (Kazakhstan)Andrey Kashechkin (Kazakhstan)Fredrik Kessyakoff (Sweden)Robert Kiserlovski (Croatia)Vino :0.6: Super mi je Astana. Svugde mogu da budu aktivni i konkurentni, osim u baš najčistijim sprintovima. Kesiakof će da bude opasan na hronometru, Vino i Iglinski će verovatno da imaju odrešene ruke da jure etapne pobede (Iglinski ima ludačku godinu, etapa na Turu bi bila u skladu sa tim), a Janez će (uz pomoć Kiserlovskog i Kašečkina pre svih, pretpostavljam) da se bori za generalni plasman.

Edited by malkin
Link to comment

Saxo BankJuan José HaedoJonathan CantwellNick NuyensChris Anker SørensenNicki SørensenMichael MørkøvAnders LundKarsten KroonSergio PaulinhoStatisti u borbi za GC. Nek im je sa srećom u lovu na etape. Trebaće im, jer sa onako malo planinskih završnica CA Sorensen će teško uspeti nešto da ugrabi od prve lige penjača, a slično važi i za JJ Haeda u sprintovima. Nuyens i Kroon bi najpre mogli nešto da naprave na nekoj od tranzicionih valovitih etapa.

Link to comment

Steta. Zabavno prezime, a i ono malo sto sam ga gledao, djeluje talentovano. Iz ove ekipe, sta znam, tesko da mogu ijednu pobjedu imati. Eventualno da se opet na nekoj sprinterskoj etapi desi pad, a da Haedo pretekne i pobjedi. Na Giru su uvijek na 5km do cilja pravili vozove, a onda se na 1km do cilja izgube. Vino osvaja 1 etapu, hopefully :)

Link to comment
3. Posrbica i ja glasali za istog čoveka kao pobednika trke :Hail: To je znak, Kondor iz Varsevelda mora da pobedi ove godine!
pola trke je u hronometru, ne znam koja carolija treba Geinku da dobije ovo :Drealno, Evans, Menchov(ne znam zasto si ga naveo kao klasicnog brdasa, covek je odlican hronometras :) ) i Wiggins... i Vino, naravno :DEDIT: Vino pokraden, nema ga medju kandidatima za generalku :( Edited by freakns
Link to comment
pola trke je u hronometru, ne znam koja carolija treba Geinku da dobije ovo :Drealno, Evans, Menchov(ne znam zasto si ga naveo kao klasicnog brdasa, covek je odlican hronometras :) ) i Wiggins... i Vino, naravno :D
Za Gesnka ima potanko da objasnim zašto pobeđuje, polako :D Stoji za Menjšova da je odličan hronometraš, ja sam samo rekao da je "čistiji" penjač nego Evans i Vigins. Ruku na srce, istorijski gledano, 3 od 4 puta Evans vozi bolji hronometar nego Menjšov.
EDIT: Vino pokraden, nema ga medju kandidatima za generalku :(
Ja sam na prošlogodišnjem topiku napisao da je to Vinu poslednji Tur, ne priznajem njegovo ovogodišnje učešće.
Link to comment

Pre nego dam svoj glas - jedno pitanje: šta je Kadel vozio ove godine i kakva mu je forma? :D Ovo može biti jako interesantan Tour.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...