Jump to content
IGNORED

Tour de France 2012


malkin

Pobednik TdF 2012  

33 members have voted

  1. 1. TdF 2012 osvojiće:

    • Janez Brajkovič
    • Cadel Evans
    • Robert Gesink
    • Ryder Hesjedal
    • Levi Leipheimer
    • Tony Martin
    • Denis Menchov
    • Vincenzo Nibali
    • Samuel Sanchez
    • Frank Schleck
    • Jurgen Van den Broeck
      0
    • Alejandro Valverde
    • Bradley Wiggins
    • Juan Jose Cobo
      0


Recommended Posts

Omega Pharma-QuickstepSylvain ChavanelKevin De WeertDries DevenynsBert GrabschLevi LeipheimeTony Martin Jerome PineauPeter VelitsStijn Vandenbergh Martin VelitsVandenberg povređen, brat blizanac uskače na njegovo mesto

Link to comment
  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    191

  • gervasius twinkleminkleson

    103

  • freakns

    47

  • Garnirung

    36

jebote, sve listam i gledam gde je najveci car, uopste ne kapiram da nisi izbacio Quickstep :isuse: ekipa im je sasvim fina, ako Levi konacno odveze Tour bez pehova, mogli bi se nadati dobrom rezultatu. car ce naravno da ide u jedno 17 begova i da bude uhvacen svaki put, ali mislim da nema coveka koji ne navija da Chavanel skine etapu/dve/tri :DMovistar verovatno najjaci tim posle RadioShacka, mada mislim da ce Liquigas imati bolji. jebote, vec trljam ruke, posto makar 10 vozaca racuna na podijum, a bez Andyja sigurno se nadaju i pobedi. bice :wub:

Link to comment
jebote, sve listam i gledam gde je najveci car, uopste ne kapiram da nisi izbacio Quickstep :isuse: ekipa im je sasvim fina, ako Levi konacno odveze Tour bez pehova, mogli bi se nadati dobrom rezultatu. car ce naravno da ide u jedno 17 begova i da bude uhvacen svaki put, ali mislim da nema coveka koji ne navija da Chavanel skine etapu/dve/tri :D
ama jesam, evo ovde, sve sa Lefeverovim komentarom.
Movistar verovatno najjaci tim posle RadioShacka, mada mislim da ce Liquigas imati bolji.
Skaj i Rabo su jaki ko zemlja. A ni ovi nisu loši:LiquigasVincenzo Nibali Peter SaganIvan BassoDaniel OssKristijan KorenAlessandro VanottiSylwester SzmydFederico CanutiDominik NerzNibali ima dva vrhunska "poručnika" za brdske etape, Basa i Šmida, solidnu količinu konjskih snaga za ravne etape, a i Sagan je namiren budući da će moći lepo da radi sa Osom. Uostalom, Saganu i nije neophodan voz da radi ono što najbolje radi. Lepo sastavljen tim.OK, to je to, 22 ekipe su objavile konačne spiskove i trebalo bi da imamo svih 198 imena za startnu listu. Sad može da počne :)
Link to comment

Kompletan spisak:Ag2r-La MondialeMaxime BouetMikael CherelHubert DupontBlel KadriSébastien MinardLloyd MondoryJean-Christophe PeraudChristophe RiblonNicolas RocheArgos-ShimanoMarcel Kittel Patrick GretschRoy Curvers Koen de KortTom VeelersJohannes FröhlingerMatthieu SprickAlbert TimmerYann HuguetAstanaAlexandr VinokurovJanez BrajkovičBorut BožičDmitry FofonovAndriy GrivkoMaxim IglinskiyAndrey KashechkinFredrik KessiakoffRobert KiserlovskiBMCMarcus Burghardt Steve CummingsCadel EvansPhilippe GilbertGeorge Hincapie Amaël MoinardManuel QuinziatoMichael SchärTejay van GarderenCofidisDavid MoncoutieRein TaaramaeNicolas EdetRemy di GregorioJulien FouchardSamuel DumoulinJan GhyselinckRomain ZingleLuis Angel Mate.EuropcarThomas VoecklerPierre RollandChristophe KernCyril GautierYukiya ArashiroGiovanni BernaudeauYohann GeneVincet JeromeDavide Malacarne.Euskaltel-EuskadiEgoi MartinezSamuel SanchezGorka VerdugoMikel AstarlozaRuben PerezPablo UrtasunGorka IzagirreJorge Azanza Amets TxurrukaFDJ-BigmatSandy Casar Cédric PineauThibaut PinotMathieu LadagnousJéremy RoyYahueni HutarovichAnthony RouxPierrick FédrigoArthur VichotGarmin-Barracuda Tyler FarrarChristian Vande VeldeDan MartinTom DanielsonRyder HesjedalRobbie HunterDavid MillarJohan VansummerenDavid ZabriskieKatushaGiampaolo CarusoOscar FreireVladimir GusevJoan HorrachAliaksandr KuchynskiDenis MenchovLuca PaoliniYuriy TrofimovEduard VorganovLampre-ISDGrega BoleDanilo Hondo Yuri KrivtsovMatthew LloydMarco MarzanoAlessandro PetacchiMichele ScarponiSimone StortoniDavide ViganoLiquigasPeter SaganVincenzo NibaliIvan BassoSylvester SzmydFederico CanutiDominique NerzKristjan KorenDaniel OssAlessandro VanottiLotto BelisolLars BakFrancis De GreefAndré GreipelAdam HansenGreg HendersonJürgen RoelandtsMarcel SiebergJurgen Van den BroeckJelle VanendertMovistarJuan Jose Cobo Imanol ErvitiRui CostaIvan GutierezVladimir KarpetsVasil KiryienkaRuben PlazaJose Joaquin RojasAlejandro ValverdeOmega Pharma-Quick-stepSylvain ChavanelKevin De Weert Dries Devenyns Bert GrabschLevi Leipheimer Tomy Martin Jerome PineauMartin VelitsPeter VelitsOrica-GreenedgeBaden CookeBrett LancasterDaryl ImpeyMatt GossMichael AlbasiniPieter WeeningSebastian LangeveldSimon GerransStuart O’GradyRabobankLaurens Ten DamRobert GesinkSteven KruijswijkBauke MollemaMark RenshawLuis Leon SanchezBram TankinkMaarten TjallingiiMaarten WynantsRadioShack-Nissan Fabian CancellaraTony GallopinChris HornerAndreas KlödenMaxime MonfortYaroslav PopovychFränk SchleckJens VoigtHaimar ZubeldiaSaxo BankJuan José HaedoJonathan CantwellNick NuyensChris Anker SørensenNicki SørensenMichael MørkøvAnders LundKarsten KroonSergio PaulinhoSaur-SojasunJerome CoppelAnthony DelaplaceJimmy EngoulventFabrice JeandesbozJean-Marc MarinoJulien SimonBrice FeilluGuillaume LevarletCyril LemoineTeam SkyBradley WigginsEdvald Boasson HagenMark CavendishBernhard EiselChris FroomeChristian KneesRichie PorteMichael RogersKanstantsin Siutsou.Vacansoleil-DCMJohnny HoogerlandLieuwe WestraWout PoelsRob RuijghKris BoeckmansKenny Van HummelGustav Erik LarssonMarco MarcatoRafael Vallshttp://www.youtube.com/watch?v=-RlRscpScUg

Edited by malkin
Link to comment
Saxo Bank
Saxo Bank Tinkoff Bank -_- Bilo bi super da Basso radi za Nibalog. Sve se nesto stidljivo nadam da bi Lo Squalo stvarno mogao nesto da napravi, ali realno tesko.
Link to comment

Nigde na spiskovima nema godina vozača (bar sam ja kilav da nadjem), maltene jedino kladionice imaju spisak ljudi u borbi za belu majicuZINGLE RomainBOECKMANS KrisGHYSELINCK JanVALLS FERRI RafaelIZAGIRRE INSAUSTI GorkaTAARAMÄE ReinROUX AnthonyBAGOT YoannGAUTIER CyrilGALLOPIN TonyVICHOT ArthurDELAPLACE AnthonyPINOT ThibautGRETSCH PatrickKITTEL MarcelNERZ DominikOSS DanielKRUIJSWIJK StevenPOELS Wout BOASSON HAGEN Edvald SAGAN PeterVAN GARDEREN TejayNa kladionicama najveće šanse se daju Poelsu, Kruijswijku, Taaramaeu, eventualno Van Garderen

Link to comment
Nigde na spiskovima nema godina vozača (bar sam ja kilav da nadjem), maltene jedino kladionice imaju spisak ljudi u borbi za belu majicuZINGLE RomainBOECKMANS KrisGHYSELINCK JanVALLS FERRI RafaelIZAGIRRE INSAUSTI GorkaTAARAMÄE ReinROUX AnthonyBAGOT YoannGAUTIER CyrilGALLOPIN TonyVICHOT ArthurDELAPLACE AnthonyPINOT ThibautGRETSCH PatrickKITTEL MarcelNERZ DominikOSS DanielKRUIJSWIJK StevenPOELS Wout BOASSON HAGEN Edvald SAGAN PeterVAN GARDEREN TejayNa kladionicama najveće šanse se daju Poelsu, Kruijswijku, Taaramaeu, eventualno Van Garderen
E kul, dobra ideja. Ni ja nisam video na jednom mestu sve ove do 25. I to je to što se tiče favorita, možda bih ja najveće šanse dao Tarameu, ali s obzirom na sve probleme koje je imao ove sezone ipak Puls mora da bude prvi favorit.
Link to comment

Sad kad imamo startnu listu, da poređam favorite za GC pred početak trke.FavoritiSvi ovo ponavljaju kao papagaji, ali ne bez razloga: Vigins i Evans su glavni favoriti za pobedu na TdF 2012. Sto kilometara hromonetra i umerene planinske etape trebalo bi najviše da pogoduju njima dvojici. Lično, ovako ih rangiram:1. Bredli Vigins (Team Sky)Vigo razbija ove sezone. Od marta, koju god etapnu trku da je vozio, na njoj je pobedio. U martu Pariz-Nica, u aprilu Romandija, u junu Dofine. Tri su stvari ključne u vezi sa tim pobedama: (i) sve tri trke su imale trase uporedive po karakteru sa trasom Tura, (ii) na svakoj od ovih trka je pobedio na hronometru, (iii) na Dofine je odrao Evansa na 53km hronometra ostaviviši ga 1:43 za sobom. Ako bi pobedio na Turu i uzeo zlato na olimpijskom hronometru (a i tu će biti u najužem krugu favorita), Vigins bi ostvario jednu od najimpresivnijih individualnih sezona u istoriji biciklizma. A za pobedu na Turu ima vrlo dobre kvalifikacije. Ima veoma jak tim, ima iskustvo (bio je 4. 2009.; prošle godine je pao u prvoj nedelji i odustao), i ima izuzetnu formu. Ako će Englez ikada da pobedi na Turu, onda će to da se desi ovog jula.2. Kadel Evans (BMC)Kadel brani titulu i jedini je pobednik Tura koji učestvuje na ovogodišnjoj trci. Lično, verujem da ćemo dobiti novo ime među pobednicima Tura. Glavni razlog je ovo: Kadel ima punih 35 i po godina. Od 1922. do danas niko stariji od 34 nije osvojio Tur. Ni Bartali, ni Anketil, ni Merks, ni Ino, ni Armstrong. To nije slučajno, i mislim da će godine morati da se pokažu. Kadel je sjajan biciklista koji ima veliki autoritet u pelotonu, ali mislim da je svoj vrhunac dostigao prošlog jula. Ove sezone nije uspeo da ostvari rezultate kakvi su ga prošle godine doveli u formu za osvajanje Tura. Naravno, to ne znači da on ne može da dobije ovu trku--može, itekako, makar na papiru. Osim Viginsa gotovo niko od GC kandidata ne može da mu izađe na crtu na hronometru, a prošle godine je pokazao da ume da izađe na kraj i sa brutalnim napadima na dugim planinskim etapama. Kada je Kadel u formi, gotovo da nema napada ili pretnje od drugih favorita kojima ne može da parira. Ipak, verujem da će se godine pokazati kao problem i da će Evans svoj poslednji Tur osvojiti u istim godinama kao i Bartali i Armstrong.Mlade nadeSledećem ešalonu favorita pripadaju vozači koji još nisu nagazili tridesetu i koji imaju lepu šansu da sasvim izađu iz senke Kontadora i Šleka na najvećoj sceni. Svi redom su odlični kad se ide uzbrdo, ali ne baš najbolji kada se vozi protiv sata.3. Vinćenco Nibali (Liquigas)Ajkula ulazi u najbolje godine, i da je trasa ovog Tura samo malo naklonjenija penjačima, bio bi možda i najjači kandidat za pobedu u ovoj konkurenciji. Pobednik Vuelte 2010 i osvajač drugog i trećeg mesta na Điru dovodi jednu od najjačih ekipa (ako ne i najjaču) i donosi odličnu formu na Tur. Pobedio je ove godine na Tireno-Adriatiko i bio drugi na Lijež-Bastonj-Lijež (verujem da šef još uvek ne može da prežali onu agoniju Nibalija i pobedu Iglinskog :D ). Priličan problem je, naravno, hronometar: na Dofine ga je Vigins ostavio čitava 3 i po minuta. Međutim, makar na kraćim distancama Nibali je pokazao da može da vozi i bolje od Viginsa (videti pod: Điro 2010). Jedan potencijalno bitan adut u rukama Nibalija je to što se 10., 14. i 16. etapa završavaju spustovima sa planinskih vrhova u cilj. Nibali je sigurno u najboljih 2-3 u pelotonu po brzini spuštanja i to bi moglo itekako da mu ide na ruku u pravljenju vremenskih zaliha pred poslednji hronometar. Ipak, morao bi i na makar nekoj od tih etapa kao i na bar jednoj sa planinskim ciljem da pobegne i Viginsu i Evansu da bi mogao da se nada ičemu ozbiljnijem od popunjavanja podijuma. To je veliki zadatak i ne bi bilo naročito iznenađenje ako mu ne uspe.4. Robert Gesink (Rabobank)Kondor iz Varsevelda je dobio moj glas u gornjem pollu. Vreme je za Gesinka da vozi jednu ozbiljnu, kompletnu tronedeljnu trku i da napravi taj sledeći korak--do sada je nabolji njegov plasman bilo peto mesto pre dve godine. U neparnim godinama ('09, '11) doživljava padove, lomove zglobova i povrede leđa. Ali ako uspe da se održi na biciklu tokom ove tri nedelje, mogao bi da bude ozbiljan problem Viginsu i Evansu. Gesink za razliku od njih dvojice na planinama, što se kaže, ne vozi dizel motor--ume da napravi zeznuta ubrzanja, da napadne i otvori razliku koju je posle teško održati ili smanjiti. Ako mu to uspe na nekoj od planinskih etapa, svašta je moguće. Istovremeno, model Gesink 2012 više nije onakav invalid na hronometru kakav je bio pre dve godine kada je ispustio pobedu na Tour de Suisse na završnom hronometru a onda mesec dana kasnije bio 108. na završnom hronometru Tura. Ove godine je na hronometrima bio šesti u Mursiji, četvrti u Kaliforniji (ovim je praktično overio pobedu na trci) i peti na Tour de Suisse. Još prošle godine je pokazao da je podosta popravio hronometar, videćemo da li je to dovoljno da izađe na kraj sa Vigom i Evansom. Da dodam da i on, kao i Nibali, dolazi sa vrlo jakom ekipom. Rabo je bukvalno sve svoje najbolje etapne bicikliste okupio u ovaj sastav, a Gesink je njihov vođa.Potencijalni problemi za Gesinka će biti pre svega ove dve stvari: krajem prošle sezone je imao gadan prelom noge i zbog toga je propustio deo zimskih priprema. To može da bude nešto što će da se oseti na 19. etapi, recimo. Drugo, baš oni vratolomni spustovi kojima se Nibali raduje su noćna mora za bicikliste poput Gesinka. S obzirom na njegove hronične probleme sa gravitacijom na Turu, moraće da bude vrlo oprezan, a oprez se često meri u izgubljenim sekundama.5. Jurgen Van den Bruk (Lotto-Belisol)Na onom Turu na kom je Gesink bio peti, JVDB je bio četvrti. Glavna belgijska nada za GC plasman nema neku naročitu sezonu za sobom, ali ima treće mesto u Kataloniji i peto mesto na Dofine što verovatno znači da su pripreme za Tur dobro odrađene. JVDB dolazi na Tur pomalo ispod radara, ali to ne znači da je bez šansi. Tokom aprila je velikodušno pomagao Vanendertu na ardenskim klasicima i sada će mu ovaj, kao vrlo kvalitetan domestique, uzvratiti uslugu. I on bi, slično kao i Gesink, mogao da napravi naredni korak i da se ugura na podijum. I on će, kao i Gesink, imati problema sa hronometrom. Ali zato je baš na njemu, kao i na Gesinku, da od ovog Tura napravi trku. Najveća nada da nećemo gledati spektakularno dosadnu tronedeljnu trku leži u biciklistima koji moraju da napadnu Evansa i Viginsa kad god, gde god i kako god znaju i umeju. U suprotnom, samo će sačekati--i mi sa njima--neminovnu egzekuciju na devetnaestoj etapi. Nadam se da će bar neki od njih imati snage (i muda) da probaju nešto.

Edited by malkin
Link to comment

Sad il' nikad6. Samuel Sančez (Euskaltel) i 7. Denis Menjšov (Katusha)Samu i Denis su u magičnoj 35. godini života, i ovo je i jednom i drugom sasvim izvesno poslednja ozbljna šansa da uzmu Tur. Euskaltelova devetorica su svi osim jednog stariji od 30, što dodatno pokazuje da je ovo praktično labudova pesma za Samua i njegovu družinu. Da nije obnovljeno sponzorisanje za ekipu u narednim godinama, to je moglo i bukvalno da bude njihovo jahanje u sumrak. Menjšov je u sličnoj poziciji utoliko što ima vrlo solidnu ekipu koja će se starati da mu pomogne u svemu što mu je potrebno.Kakve su im šanse? Pa, Samuove su svakako bolje nego Denisove. Za razliku od Menjšova, Samu ima rezultate u ovoj sezoni. Za razliku od Menjšova, Samu objektivno može da se raduje izostanku timskog hronometra (prošle godine mu je jadnost šargarepa na hronometru donela skoro minut i po zaostatka za ostalima). Za razliku od Menjšova, Samuu krene voda na usta kada vidi etape kojima se i Nibali sigurno raduje--Samu je u svojim najboljim danima itekako umeo da leti niz takve padine. Ono gde je Menjšov u prednosti nad Samuom je hronometar, ali njegova ovogodišnja forma je velika misterija i osim pobede na hronometru na šampionatu Rusije nema drugih indicija da će da bude konkurentan. Naravno, ako je istorija ikakav pokazatelj, i jedan i drugi će se umešati u najviši plasman.Ako bih birao bicikliste za koje bi mi bilo najdraže da pobede ove godine, to bi bili, baš ovim redom: Samu i Menjšov. Sančez dobija blagu prednost kod mene jer još nije osvojio nijedan GT a ja nekako cenim da bi ovaj svet bio bolje mesto ako bi se to ipak desilo.Ostali8. Rajder Hesjedal (Garmin)Pobednik ovogodišnjeg Đira koji tvrdi da se trenutno oseća sjajno, čak i bolje nego u maju. Kaže da je u formi i da će da proba da napadne i žutu majicu sad kad je video da može kući da ponese roze. Ne verujem mnogo u njega--iako ne želim da umanjim njegovu pobedu, ni Điro nije osvojio na neki naročito dominantan način (nijedna etapna pobeda osim timskog hronometra)--i mislim da će u ovoj konkurenciji ipak da bude stavljen na svoje mesto. A opet, nisam siguran da li će u pelotonu bez Kontadora i Endija Šleka biti veoma krupnih razlika u kvalitetu. Bilo kako bilo, Rajder će da bude jedan od ljudi koje ću sa najvećim zanimanjem da pratim.9. Alehanrdo Valverde i Huanho Kobo (Movistar) Movistar dolazi sa ozbiljnom ekipom i ozbiljnim ambicijama. Da li će uspeti te ambicije da opravdaju tek ostaje da se vidi. Valverde je odlično započeo povratničku sezonu drugim mestom u Australiji, drugim u Andaluziji, i trećim na Pariz-Nica. Usledio je tiši deo sezone i neuspešna kampanja u Ardenima, a onda solidno izdanje na Tour de Suisse. Bio je deveti vozeći kao podrška Rui Košti (opet jedna od onih ja tebi-ti meni situacija; Rui Košta će sigurno da ore po francuskim putevima za Valverdea). Valverdeova vožnja na hronometru nikad nije bila za bacanje, kao ni penjački kvaliteti, ali tek treba videti šta je suspenzija učinila sa njegovom sposobnošću da izdrži tri nedelje mučenja na biciklu. Velika nepoznanica. Ko-kapiten Movistara je Huanho Kobo, prošlogodišnji pobednik Vuelte. Ništa živo nije napravio ove sezone, ali to ne čudi previše jer on obično tempira formu za drugu polovinu sezone, pre svega za Vueltu. Mislim da Movistar ipak odlazi na Tur sa idejom da Kobo pomaže Valverdeu i da bude tu kao rezervni GC kandidat ako se ovome slučajno nešto desi. Ipak, Kobov maksimalan domet na ovakvom Turu je etapna pobeda. On nema šta da traži na 100km hronometra.10. Frenk Šlek (RadioShack - Nissan)Frenk je na ovoj listi manje-više tek reda radi. Ne mogu da preskočim nekoga ko ima jedno treće i dva peta mesta na Turu. Ali Frenk je ove godine u ekipi koja je u totalnom rasulu. Jeste, ima drugo mesto na Tour de Suisse ali ne mogu da se otmem utisku da to u njegovom slučaju nije neki naročiti indikator uspeha na Turu. Svađa preko novina sa Brunilom, neočekivani odlazak na Điro pa još neočekivanije povlačenje, Endijeva povreda, svađa oko Kima Andersena, nepozivanje Fuglsanga na Tur u korist Hornera... RadioShack ima toliko problema da mi je teško da poverujem da će Frenk moći da ih prevaziđe, da okupi tim oko sebe, i da savlada samog sebe na do sada neviđen način i sve nas zapanji čudesnom vožnjom na hronometru. Prilično gotivim i Jensa i Krisa Hornera, ali imam problem da vidim ekipu koja u svom sastavu ima dva četrdesetogodišnjaka kao silu koja će 1 Frenka Šleka da dovede u poziciju da na ovakvom Turu ostvari išta više od ulaska u prvih deset.

Link to comment
Malkine, napravio si takav teaser da sada više čekam Tur nego OI.
tako treba :D Ja sam od oktobra pa do pre neki dan prilično hejtovao ovaj Tur i bio ubeđen da će da bude opak smor. Ne vredi, čim sam opet počeo da se udubljujem u to ko sve vozi, kakve lične i timske priče su uključene i kakve su mogućnosti da ovo bude veoma otvorena trka, odmah sam se primio kao i svake godine... Edited by malkin
Link to comment

E, da, pogađalica.Evo ga moj predlog:Pogađamo pobednike etapa. Za svaku etapu svaki igrač daje tri imena. Redosled nije bitan. Za pobednika etape se dobija, recimo, 6, za drugog 3, za trećeg 1. Uz to idu i bonusi--npr. 20 poena bonusa za pobednika etape, 10 za drugog, 6 za trećeg. Bonusi se raspoređuju u skladu sa tim koliko ljudi je u svoju prognozu uključilo datog biciklistu; npr. ako je 10 ljudi prognoziralo a od toga 7 uzelo u svoja tri Kavendiša koji je pobedio, onda tih 7 dele Kavendišev bonus. Slično i za drugo i treće mesto. Ideja je da ne dođemo u situciju da svi daju iste prognoze nego da ljudi probaju da budu kreativniji kako bi zaboli veći bonus. Druga mogućnost je da se bonus ne deli nego da imamo predodređene bonuse u zavisnosti od broja pogađača koji su odabrali datog biciklistu. Npr. ako je samo jedan pogađač odabrao pobednika etape, on dobija svih 20 bonus-poena; ako su dva pogađača odabrala pobednika, oni dobijaju svaki po 18 poena; ako su trojica, svaki dobija po 17, itd. Ovo drugo je verovatno bolje jer je lakše za računanje i daje lepe okrugle brojeve...Ja bih rado ovo vodio, ali bilo bi kul ako bi neko volontirao da pripomogne; ako ništa drugo, znam da ću dve etape da propustim putujući, a i vremenska razlika me ne štedi pa moram da radim dok se oni trkaju po Francuskoj :D Jel ovo zvuči OK?

Link to comment
Glavni razlog je ovo: Kadel ima punih 35 i po godina. Od 1922. do danas niko stariji od 34 nije osvojio Tur. Ni Bartali, ni Anketil, ni Merks, ni Ino, ni Armstrong. To nije slučajno, i mislim da će godine morati da se pokažu.
Nisam znao za ovaj podatak, a zbilja je jako bitan. Ipak, miriše na Viginsa, definitivno. Ono što je odlična stvar, a što si naveo, je da ovi favoriti iz druge grupe znaju da moraju da naprave par minuta nad Viginsom i Kadelom na brdima, pre poslednjeg TT-a. To, uz činjenicu da većina njih ima odlične domestique vozače, garantuje uzbuđenja. Ove etape sa spustovima bi mogle biti ludačke.Sjajan uvod, btw, što nije ništa novo. Dobar predlog i za igricu. I'm in. Predlažem Posrbicu kao pomagača-volontera. :) Kad si tu, jedno pitanje - koji rezultati su brisani Ulrihu (nisam uspeo da nađem taj podatak)? Odnosno, da li, eventualno kažnjavanje Lensa, izbacuje Ulriha kao pobednika Toura 2000. i 2001. godine? I Klodena 2005. g.? :D
Link to comment
Kad si tu, jedno pitanje - koji rezultati su brisani Ulrihu (nisam uspeo da nađem taj podatak)? Odnosno, da li, eventualno kažnjavanje Lensa, izbacuje Ulriha kao pobednika Toura 2000. i 2001. godine? I Klodena 2005. g.? :D
Ako se ne varam, izbrisani su mu samo rezultati od 2005. pa nadalje, tj. samo za period tokom kojeg se zna da se družio sa dr. Fuentesom. Onaj raniji pozitivan test na amfetamine mu na kraju nisu na kraju uzeli za zlo jer je pao van takmičenja a od 2009. se za amfetamine pada samo ako je test tokom takmičenja. Dakle, ako bi se desilo da Lens izgubi titule, Ulrih, Beloki, Klodi i Baso bi mogli retroaktivno da se omaste...
Link to comment
Bio je deveti vozeći kao podrška Rui Košti (opet jedna od onih ja tebi-ti meni situacija; Rui Košta će sigurno da ore po francuskim putevima za Valverdea).
ovo me podsetilo na dauphine 2009 kad je na mont ventuu napravio dil sa shmitom, etapna pobeda za zutu majicu, nesrecni kadel nije mogao nikoga da nagovori na saradnju :) http://www.youtube.com/watch?v=izTHWRvY_Eg Edited by Takanohana
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...