Jump to content
IGNORED

softver u naucne svrhe


betty

Recommended Posts

Jel koristi neko Sigma Plot? Imam grafik sa nx2 kategorije, odnosno iznad svake kategorije na X-osi su mi dve tacke, na razlicitim visinama Y-ose. Zato sto su direktno jedna iznad druge, standardne greske im se preklapaju i ne vidi se koja cemu pripada. Pokusavam da provalim da li postoji nacin da razmaknem tacke iznad kategorija. Npr. da mi u grafiku dole trouglic od HSF x Approach bude iznad slova P u "apProach" a kruzic od LSF x Approach da bude iznad slova o u "apprOach". Zna li neko kako da to izvedem? reactiontimeshybrids.jpg

Link to comment
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    23

  • Indy

    23

  • BraveMargot

    16

  • Prospero

    6

Top Posters In This Topic

kad smo kod toga, ume li neko u excelu (2007) da ubacuje standardne greske? al da budu ispravne vrednosti a ne neka glupost. npr. da mogu sama da mu kazem: ovo su mi standardne greske, ubaci ih druze excele.

Link to comment

nacrtas prvo obican plot od x-y vrednosti, onda obelezis grafik odes na layout iz glavnog menija, pa error bars, pa custom, pa tamo upises iz koje kolone hoces da citas te bars, pa stavis da li hoces po x, po y, ili oba, onda se smoris, uzmes gnuplot, poredjas vrednosti u tri kolone i kazes:

plot "file.dat" using 1:2:3 with yerrors 

Link to comment

hvala, posebno je zgodno sto kad mi to zatreba kroz pola godine znacu gde da nadjem objasnjenje :)a mrka kapa s ovim sigmaplotom, niko ne ume da mi pomogne. na kraju cu napraviti duplo vise kategorija pa obrisati oznaku za svaku drugu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

nisu grafici, vec editovanje slika, al mi je bilo glupo da otvaram novi topik.mozda da preimenujemo ovaj topik u 'softver u naucne svrhe: pomoc i saveti'?LM, potrebno mi je da napravim veliki broj besmislenih crteza od crteza objekata. Evo primera:33y10eg.jpg2ir2hr4.jpgOvo mi je napravila studentkinja u fotosopu prosle godine koristeci opcije za deformaciju slika (mislim, warp), ali na sadasnjem univerzitetu na zalost nemamo licencu nijednog programa za editovanje slika. Posto treba da napravim stotinak novih slika, zanima me koji bi mi softver za to preporucili? Preskupo mi je da kupujem licencu za fotosop samo radi ovakvih modifikacija. Ima li neki besplatan program sa takvim funkcijama - ili neki jeftiniji program?Hvala unapred na svim savetima.

Link to comment
Desno dugme filteri -> distorts -> iwarp Nije loš samo mora pažljivo
kad kliknem desnim dugmetom na sliku, sve opcije u fliter>distort su sive sem 'erase every other row'. probala sam i da selektujem pa tek onda da idem u opcije ali ne pomaze. kako da 'ukljucim' iwarp?
Link to comment
kad kliknem desnim dugmetom na sliku, sve opcije u fliter>distort su sive sem 'erase every other row'. probala sam i da selektujem pa tek onda da idem u opcije ali ne pomaze. kako da 'ukljucim' iwarp?
probaj, desno dugme, image -> mode -> grayscale ili rgb ako je kolor slika
Link to comment
  • 2 weeks later...

ali ja opet imam pitanje u vezi sa graficima! :blush: :D nema veze, ovde cu pa nek mod vidi sta ce. inace pravim poster za internu upotrebu. prosle godine je faks odlucio da nagradi najbolji. i tako je jedna osoba dobila trista eura za svoj trud. ja sam bila drugo mesto i dobila sam kurcic. cilj mi je da ove godine osvojim prvo mesto i dobijem natrag bar nesto para od skupe skolarine koju placam. pomaganjem betty pomazes srbiji!!pitanje se odnosi na oznacavanje znacajnosti na grafiku. radim analizu varijanse, imam bar graphs za glavne efekte i line graph za jednu interakciju. na bar graph mislim da znam kako da obelezim postojanje glavnog efekta i post hoc testove i njihove respektivne znacajnosti (slika 1 :)). tako rasteretim slovni prostor gde bih onda samo upisala velicinu F koeficijenta i velicinu efekta. evo slike: gr1.jpgznaci: linija + zvezdice = znacajnost. nisam doduse zadovoljna sto mi error bars idu samo na jednu stranu posto to ne odslikava realno stanje stvari. ne znam da li je to veliki greh? to jest znam da u psihologiji nije al meni smeta. paculla (citas, citas, znam te!) da li se tebi cini kao povreda naucne iskrenosti ako error bars ne idu na obe strane iako podaci jednaku fluktuiraju tamo i vamo?pitanje je dakle da li postoji neka slicna konvencija grafickog obelezavanja znacajnosti koju bih mogla da upotrebim za ovakav grafik:gr2.jpg i samo da se zna da ne ocekujem odgovore, al bice mi lakse ako niko ne zna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...