Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

HRT1 23.05 Krivotrovitelji
Ove sedmice im je jako dobar ciklus svježijih dobitnika Oskara za strani film:ponedeljak, 23:05 - Krivotvoritelji (Die Falscher)utorak, 22:30 - Odlasci (Departures)srijeda, 22:25 - Život drugih (Das Leben Der Anderen)četvrtak, 22:40 - Tajna u njihovim očima (El Secreto De Sus Ojos)petak, 22:35 - Panov lavirint (El Laberinto Del Fauno)Prva 2 nisam gledao, a ostala 3 spadaju u obavezno štivo i u sigurno najbolje filmove snimljene u poslednjih 10-ak godina.
Link to comment

Gledala sam sve sem ovog prvog, taman, hvala najlepse. Sto se ostalih tice, odgledajte ih sve ako mozete jer su stvarno predivni, mada su meni iz ove selekcije najdrazi Departures i The Life of Others.Edit: Svaka cast HRT-u za ove cikluse. Ogroman pljuc za jebenu javnu kucu rts.

Edited by Sunny Side Up
Link to comment

veceras HRT 1 22:30Ciklus stranih dobitnika Oscara: Tajna u njihovim očima, argentinski film (15)(EL SECRETO DE SUS OJOS, 2009.)Argentinac Benjamín Espósito (R. Darín) cijeli je život proveo radeći na sudu. Nakon odlaska u mirovinu odluči napisati roman u kojemu kani rezimirati neke najvažnije događaje iz svojega radnog vijeka. U to je uključio nikad riješen zločin silovanja i ubojstva lijepe djevojke iz davne 1974., u čiju je istragu i sam bio uključen. Kako roman napreduje autor, uz mnoštvo detalja, počne otkrivati mogući trag ubojice, identifikacijom jednoga čovjeka preko fotografije. Vjerojatno je riječ o izvjesnom Gómezu (J. Godino), čovjeku koji je baš trenutno u Buenos Airesu...El Secreto de sus Ojos odlična je drama s elementima krimića i sudske drame. Film je, uz mnogo drugih nagrada, osvojio Oscara za najbolji strani film. To je adaptacija romana Pitanje u njihovim očima argentinskog književnika Eduarda Sacherija, hvaljena zbog vrlo dobrog ocrtavanja argentinske političke situacije sedamdesetih godina. Odlično ukomponirane privatne priče kroz sudsku istragu, izvrsnih dijaloga i glumačkih interpretacija (osobito je sjajan u Argentini poznati glumac Ricardo Darín, kojeg su naši gledatelji imali priliku vidjeti u filmu Devet kraljica), film intrigira i potiče na razmišljanje. Po svojim kvalitetama jedan je od najboljih filmova iz 2009.Uloge: Ricardo Darín, Soledad Villamil, Pablo Rago, Carla Quevedo, Javier Godino, Eduardo SacheriScenarij: Juan José Campanella, Eduardo SacheriRedatelj: Juan José CampanellaŽanr: kriminalistički film//nisam gledala jos uvek ali mi ga prijatelji preporucise

Link to comment

Ja sam jedini koji nema HRT2, zato što imam kablovsku preko jebenog telekoma. Znaš šta sam se filmova napropuštao. A jedino na HRT-u i vredi gledati filmove, od svih televizija. Možda još na RTS-u. Zbog reklama.

Link to comment
Ove sedmice im je jako dobar ciklus svježijih dobitnika Oskara za strani film:utorak, 22:30 - Odlasci (Departures)srijeda, 22:25 - Život drugih (Das Leben Der Anderen)petak, 22:35 - Panov lavirint (El Laberinto Del Fauno)
Departures mi je odličan, za ovaj sinoćnji nisam imao koncentracije/vremena a Panov lavirint obećava.Vrhunski filmski program kod hrvata svako veče sunce ti jebem :Hail:
Link to comment
Departures mi je odličan, za ovaj sinoćnji nisam imao koncentracije/vremena a Panov lavirint obećava.Vrhunski filmski program kod hrvata svako veče sunce ti jebem :Hail:
Das Leben Der Anderen, to jednostavno ne sme da se propusti, veruj mi ;) Jedan od onih filmova cija atmosfera drzi dosta dugo posle gledanja, i uvek kada pomislim na njega vrate mi se scene, detalji price...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...