Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

Kad je izašao, pre dve godine, ko blesav sam ga tražio...sad mi baš tužno što sam ga i gledao.

 

Odmor provodim pored Pule u kojoj nisam bio 10tak godina. Znam sigurno šta ću, još, obići...

  • +1 2
Link to comment




 
Odmor provodim pored Pule u kojoj nisam bio 10tak godina. Znam sigurno šta ću, još, obići...


Spominjali Premanturu...

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...

Овај обећава (РТС1, вечерас) , гледаћу га свакако, па како буде :fantom:

 

Film

Bekstvo iz Pretorije

Zasnovan na stvarnom bekstvu političkih zatvorenika, "Bekstvo iz Pretorije" je uzbudljivi triler s radnjom smeštenom u turbulentnim danima aparthejda u Južnoafričkoj Republici. (Escape from Pretoria, 2020.)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Управо на првом, "Вишња на Ташмајдану", један филм који много лепо стари,:wub: умирем од смеха у појединим сценама, можда најбоље приказује 1960-те и њихову виталност, можда је то последња витална деценија пре пада у декаденцију и стагнацију. 

  • +1 1
Link to comment

Гледам сад ташмајданску Вишњу и у постпоноћној репризи, ремек-дело, Боже, Боже, како су величанствено уклопљене камера и музика, генијално баш. 

Link to comment

U Visnji Sinisa Pavic prvi put koristi fore koje ce kasnije postati popularne kada ih ponovi u Tesnoj kozi. Kao kad u kucnoj raspravi cale kaze kevi rodila si idiota misleci na jednog sina, pa potom rodila si dva idiota. Ili kad Ckalja kao profesor francuskog prozove nekog, a on odgovara "nisam tu", itd.

  • +1 2
Link to comment

Овде је хумор мало софистициранији, можда зато што је ауторство над сценаријем подељено, парафразирам:

"Доведи ми Вишњу овде"

"Зашто баш ја?"

"Јер си ти без скрупула" 

:kecman::rolf:

Али овде није ништа у сврху суморности, ни дијалози, ни сцене, ни кретање камере, све је у стравичном оптимизму, чак и кад су ликови у сјебаној фази, то су на оптимистичан начин. И што је још важније: убедљиво су оптимистични.

 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment
On 28.8.2021. at 12:34, Jimmy Kowalski said:

U Visnji Sinisa Pavic prvi put koristi fore koje ce kasnije postati popularne kada ih ponovi u Tesnoj kozi. Kao kad u kucnoj raspravi cale kaze kevi rodila si idiota misleci na jednog sina, pa potom rodila si dva idiota. Ili kad Ckalja kao profesor francuskog prozove nekog, a on odgovara "nisam tu", itd.

ili kad u amarkordu učenik isplazi jezik pokušavajući da izgovori reč na stranom jeziku, itd.

rodonačelnik komedije bog mu dao zdravlje

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...