Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

Za razliku od colonela ja mnogo volim Malika, njegovi filmovi su vizuelna savršenstva. Days of Heaven je jedan od najlepše snimljenih filmova ikada.
Samo da znaš: zbog ove preporuke sam dreždao do iza ponoći. Ali, vredelo je.Vredelo je toliko da sam malo proguglao o fotografiji Days of Heaven i saznao potpuno neverovatne stvari. Recimo da je Malik insistirao na potpuno belom nebu, bez traga sunca. Na ruku mu je išla tehnologija, bio je prvi koji je upotrebio Eastman negativ, što je omogućilo snimanje u magic hour - cik zore, ili kratko predvečerje posle zalaska. Da bi znao šta će da izađe iz takvog snimanja, Almendros je morao da prvo fotografiše scenu Polaroid kamerom, potom bi je posmatrali pod jakim uvečanjem kroz lupu i tek onda pristupali snimanju... zanimljive su bile i improvizacije: da bi snimili skakavce, poslali su helikopter koji je izbacio kikiriki, skakavci su počeli da izleću, a glumci su zbog montaže unazad takođe morali da hodaju unazad. Takođe, Gir je pre pet-šest godina pričao da je zastareli traktor kroz ogroman plamen žitnog polja vozio lično Malik! Kakvo herojsko vreme...zato nikakva 3d tehnologija neće uskoro dostići ovako moćnu fotografiju filma.
Link to comment
Samo da znaš: zbog ove preporuke sam dreždao do iza ponoći. Ali, vredelo je.
I ja sam ga počeo gledati, ali hronični umor i par čaša vina su učinili svoje, pa sam pridrijemao.Zato hoću da pitam kako se film završio.SPOILER:Nakratko sam se probudio i vidio da se Gir i Šepard tuku i da je Gir probo Šeparda nekim sječivom u stomak.Šta je bilo posle toga? Edited by colonelo
Link to comment
I ja sam ga počeo gledati, ali hronični umor i par čaša vina su učinili svoje, pa sam pridrijemao.Zato hoću da pitam kako se film završio.
Vidim da voliš i poznaješ film. Šteta je da ti Days of Heaven bude prepričan, makar i sam kraj. Pogledaj ga još jednom pažljivo, bez umora i sa manje vina. :)Ukoliko si baš nestrpljiv, sinopsis.
Link to comment

vecerasHTV122:30Ciklus najboljih europskih filmova: Provjerena kopija, francusko-talijanski film(COPIE CONFORME, 2010.)

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv
//ja sam stavljala u 'filmske dogadjaje' do sad no bolje je ovako
Link to comment

Preporučivao sam već na drugom topiku, sutra /t.j. već danas) na HRT1, u kretenskom terminu u 03:55:

Filmski maraton: Mislim da volim svoju ženu, američki film (12)(I THINK I LOVE MY WIFE, 2007.)Richard Cooper (C. Rock) je u srednjim godinama. Oženjen je lijepom Brendom (G. Torres) s kojom ima dvoje male djece, radi na Manhattanu, ima lijepu kuću. Međutim, Richard je duboko nezadovoljan i frustriran jer Brendi više nije do seksa dok se njemu cijeli svijet vrti upravo oko seksa. Nezadovoljan, ali privržen, Richard mašta i preispituje sebe zašto se uopće oženio. Jednog dana sretne lijepu i seksi Nikkie (G. Torres), bivšu djevojku njegovog prijatelja, koja ga počne redovito posjećivati u uredu te mu prepričava ljubavne probleme. Ubrzo postaje jasno da Nikkine namjere nisu samo prijateljske...I Think I Love My Wife vrlo je uspješan remake filma francuskog novovalnog redatelja Erica Rohmera L'amour l'apres-midi iz 1972., koji je osuvremenjen i začinjen originalnim humorom redatelja i u ovom filmu glavnoga glumca Chrisa Rocka, inače prije filmske karijere poznatog i uspješnog stand-up komičara. Pričom o Richardu, Brendi i Nikkie autor se zapravo bavi temom modernog braka koji pati od niza iskušenja uslijed ostvarivanja brojnih ciljeva poput karijere, djece, novca, statusa, koji ujedno čine nemogući pritisak na bračnu zajednicu. No Chris Rock se ne bavi ovom temom podižući dramatičan ton već okreće na humor i ironiju što filmu donosi lakoću gledanja.Trajanje: 90 min.Uloge: Chris Rock, Kerry Washington, Gina Torres, Steve Buscemi, Edward Herrmann, Welker White, Samantha IversRedatelj: Chris RockŽanr: romantična komedija
Link to comment

Isto HRT, 7:45, znači za nekih 5 sati:

Kinoteka - ciklus klasičnog vesterna: Bojnik Dundee, američki film(MAJOR DUNDEE, 1965.)Amerika u vrijeme Građanskog rata. Nakon pogreške u bici kod Gettysburga bojnik vojske 'Sjevera' Amos Dundee (C. Heston) poslan je u vojni logor kako bi pazio na zarobljenike iz redova 'Juga', među kojima je i njegov nekadašnji prijatelj, kapetan Tyreen (R. Harris). Okolnim teritorijem vlada skupina Apaša koje predvodi poglavica Sierra Charriba (M. Plate). Uvidjevši u lovu na Charribu mogućnost prijeko mu potrebnog vojnog uspjeha, bojnik Dundee okuplja vojsku. Četa je sastavljena od okorjelih neprijatelja - Sjevernjaka i Južnjaka, nekoliko Indijanaca i brojnih lokalnih probisvijeta...Vestern 'Bojnik Dundee' treći je igrani film legendarnog redatelja Sama Peckinpaha (Divlja horda, Psi od slame, Pucnji poslijepodne, Pat Garrett i Billy the Kid), jednog od najboljih američkih redatelja 1960-ih i 1970-ih. 'Bojnik Dundee' dotad je najambicioznije Peckinpahovo ostvarenje i prvo na kojem je imao ozbiljnih problema sa sustavom u kojem je radio, što zbog kronične neprilagođenosti bilo kakvim producentskim pritiscima a što zbog kroničnog alkoholizma. Producenti su bitno skratili Peckinpahovu originalnu verziju, no unatoč tome 'Bojnik Dundee' više nego uvjerljivo donosi na ekran tipične Peckinpahove likove i tematske preokupacije poput časti, muškog prijateljstva, odanosti, oporog junaštva i nasilja. Prije nekoliko godina prikazana je i proširena verzija filma, s novom glazbom, no kako ona ni po čemu nije uspjelija od izvorne producentske verzije, HRT prikazuje prvotnu verziju 'Bojnika Dundeeja'. Osim zbog zanimljive priče i bravurozne režije, gledateljima film vrijedi preporučiti i zbog impresivne glumačke ekipe predvođene kraljem spektakla Charltonom Hestonom (Ben Hur, El Cid).Trajanje: 117 min.Uloge: Charlton Heston, Richard Harris, Jim Hutton, James Coburn, Michael Anderson Jr.
Link to comment

Hickokove Ptice na RTS1 u 23:03h(sad vidim da je ovo za retko prikazivane filmove, tako da se izvinjavam sto sam promasila temu)

Edited by brokoli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...