Jump to content
Parsons

sportski RIP

Recommended Posts

Parsons

moderacijo, prebaci na ostali sportovi.hvala...

zorglub

Krutov mu dođe "K" iz čuvenog CCCP KLM napada, jel' tako? Toliko znam iz komšijinih (hokej fanatik) priča... RIP.Ali Stivenson? Ćale, kada pričamo o onom dobu teškaša, Teofilovo ime pominje bez ikakve pauze ili dodatnog objašnjavanja uz Alijevo, Frejzerevo i Formanovo. Pritom obavezno doda da se držao i ponašao "kao lord".... RIP

Edited by zorglub

kapetanm

Gledao sam live Stivensona na beogradskom BAPS-u, valjda 78-e. Ranije, i kasnije na prvenstvima i olimpijadama. U svetu teškaša, među svim bokserima svih vremena, sigurno drži mesto u prvih tri. Frejzer, Formen, nisu bili tako raznovrsni. Tu negde, Marćano, Ali i on, pata karta. Gospodin, kubanski oficir (svi njihovi vrhunski sportisti su bili oficiri armije). Kubanska škola, uz rusku/sovjetsku, u svetu amaterskog boksa, bila je zakon. Šta bi bilo da je došlo do željenog susreta sa Alijem? Pa, Ali bi izgubio, ovaj je bio znatno mlađi, a generalno, za nijansu jačeg udarca, sa podjednako kvalitetnom tehnikom i strahovitom brzinom za teškaša. Njegovi nokauti su bili takvi, da kroše bukvalno ne vidiš, sevne, i čovek legne.Teofilo vs ruska škola. Borba izbliza, malo aperkata, i totaalno razbijanje garda i u bliskoj borbi, gde se dugoruki obično ne snalaze:http://www.youtube.com/watch?v=ULqfYxzxcd4&feature=relatedTeofilo vs američka škola:http://www.youtube.com/watch?v=nW7MkLz6vxs&feature=relatedI, na kraju, još malo o ovom fenomenalnom sportisti koji je predstavljao ono najplemenitije u sportu - amaterizam i ljubav prema veštinihttp://www.youtube.com/watch?v=tnw2VWVRA-o&feature=related

Parsons
Krutov mu dođe "K" iz čuvenog CCCP KLM napada, jel' tako? Toliko znam iz komšijinih (hokej fanatik) priča... RIP.
da krutov-larionov-makarov. za mene su olimpijske igre u kalgariju 1988 bile hokejaski hajlajt svih vremena.na jrt je tada prenose radio bivsi hokejas zvonko mihajlovski i to, neces verovati, odlicno :o :D Edited by Parsons

Parsons

veljko rogosic, plivac na duge staze, heroj iz detinjstva

bergasa19
+1 Ljudina.

Frank Pembleton
Uhhhh stvarno ljudina...To je bas bio, onako , covek kojeg ti kad si klinac cale pokazuje i kaze:E to je ljudina sine...

Lezilebovich
Умро Светозар ГлигорићПознати шаховски велемајстор Светозар Глигорић умро у Београду у 90. години. Детаљи о месту и времену сахране биће накнадно саопштени.У Београду је данас, у 90. години, преминуо шаховски велемајстор Светозар Глигорић, саопштио је Шаховски савез Србије. Како је рекао генерални секретар Шаховског савеза Србије, Зоран Пековић, Глигорић је умро у београдском Ургентном центру од последица можданог удара.Глигорић је био један од највећих српских шахиста свих времена, а међу бројним признањима освојио је 13 медаља на Шаховским олимпијским играма - две златне, шест сребрних и пет бронзаних.Рођен је 2. фебруара 1923. године у Београду, а шахом је почео да се бави у 13. години. Први турнир освојио је са 15 година, када је победио на такмичењу Београдског шаховског клуба.Већи део каријере провео је у Партизану, али је један од оснивача Спортског друштва Црвена звезда.Титулу велемајстора Глигорић је добио 1951. године, а златне медаље на Шаховским олимпијским играма освојио је 1950. у Дубровнику и 1958. у Минхену.Са првенстава Европе има четири златне, пет сребрних и једну бронзану медаљу.Министарка омладине и спорта Алиса Марић упутила је Шаховском савезу Србије саучешће поводом смрти Светозара Глигорића."У име Министарства омладине и спорта и у своје име изражавам дубоко саучешће и тугу поводом смрти највећег српског шахисте свих времена и изнад свега племенитог и благородног човека, велемајстора Светозара Глигорића. Наш Глига је пронео славу југословенског и српског шаха у свету и био учитељ и узор генерацијама младих шахиста. Била ми је част деценијама познавати га и учити од њега. Нека му је вечна слава", наводи се у телеграму које је упутила Марићева.

SleeperSleep

gliga :(

djordje geprat

kakva koincidencija: gliga - alisa marić.šah sam počeo da igram posle bledskog turnira kandidata. valjda '58. neću da guglam, čini mi se pored glige 4 sovjeta, olafson, benke i ...devedeseta, to je pristojna starost, ostaje sećanje na šahistu i nekog sadobrim muzičkim ukusom. RIP

kapetanm

Kad sam kao klinac učio du čarobnu igru, voleo sam uvek njegove gospodske komentare partija.Slava mu.

zez

Veliki gospodin i sahista. Pocivaj u miru, legendo.

• Create New...