Jump to content
IGNORED

I danas postoje heroji


Lezilebovich

Recommended Posts

meni je zapravo ta nagrada nekako uzasna. neki plemenit cin se svodi na deo marketinga 'to mogu samo novosti'. taj muceni pilot je mislio o svemu osim o tome da ce mozda biti deo neke palanacke priredbe.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • Lancia

    15

  • wall

    14

  • Zupermen

    13

Top Posters In This Topic

zelim da verujem da je onako kako sam ja cuo - da je zena resila da napusti (prilicno beznadeznu) terapiju kad joj je saopsteno da je u drugom stanju.
ako je tako, ok, druga prica.ne znam doduse gde si to cuo/procitao. sad nisam sigurna ni da mislimo na isti slucaj...ovo sto kaze ficfiric za faks jeste tacno.http://www.blic.rs/V...-bi-rodila-bebu Edited by Patty Lee
Link to comment
ako je tako, ok, druga prica.ne znam doduse gde si to cuo/procitao. sad nisam sigurna ni da mislimo na isti slucaj...
mislimo na isti slucaj, ne verujem da ih bas ima puno. ali ja i ne zelim da saznam istinu, zelim da verujem da je ovako kako rekoh.tako da, odoh ja odavde.
Link to comment

Nemamo bas mnogo tema o onima koje treba pohvaliti, pa cu zauzeti malo mesta na ovom topiku:

Pamučne majice umesto maturskih haljinaAutor Maja Micić Izvor Južne vesti | PIROT490x370_Untitled.jpgMaturanti Gimnazije PirotMaturanti pirotske gimnazije odlučili su da umesto za elegantne haljine i odela za proslavu maturske večeri, novac daju u humanitarne svrhe.Ideja maturanata je da za proslavu ovog svečanog događaja, koji ih očekuje sledeće godine, obuku pamučne majice sa natpisom "Tvojih pet minuta sjaja, nečiji ceo život!" umesto skupih haljina i odela.Uroš Mijalković, učenik četvrte godine pirotske gimnazije, kažu da su na ovu ideju prvobitno došli kako bi rasteretili budžete svojih roditelja.
- Živimo u jako teškom i kriznom vremenu, pa sigurno postoji neko kome je pomoć potrebnija nego nama preskupa garderoba koju ćemo samo jednom obući - kaže
Uroš
.
:)
Link to comment
  • 2 weeks later...

možda nije za ovaj topic, bilo mi glupo da kačim vest na "panduraciju", čovek ne zaslužuje ironisanje:

Ubijen policajac tokom pljačkeIZVOR: BETAVlasotince -- Policajac Miroslav Stamenković (27) i dva napadača ubijena u razmeni vatre tokom pljačke zlatare u centru Vlasotinca. Treći pljačkaš uhapšen.

213749996650ab7e024172f055888171_368x259.jpg

Pljačka se desila oko 8.45 sati u Nemanjinoj ulici u Vlasotincu. Policija je blokirala taj deo varoši.Policajac je pokušao da spreči pljačkaše, koji su odmah na njega otvorili vatru. On im je uzvratio, usmrtio dvojicu od trojice pljačkaša, ali je i on bio smrtno ranjen i tragično je nastradao. Premijer Dačić izjavio saučešće, na licu mesta najviši policijski zvaničnici."Osumnjičeni da su počinili krivično delo razbojništvo Darinko V. iz Berana i Velibor L. iz Bjelog Polja su ranjeni i od zadobijenih povreda su preminuli, dok je treći osumnjičeni Adnan Š. iz Berana lišen slobode i priveden u Policijsku ispostavu Vlasotince", saopštio je MUP. Kako se dodaje u saopštenju, policajac Stamenković pogođen je u predelu grudi i od zadobijenih povreda preminuo je na putu ka bolnici. Predsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izrazio je najdublje saučešće porodici policajca Miroslava Stamenkovića. "Potresen sam ovim tragičnim događajem, svestan da se pripadnici policijskih službi, u izvršavanju poslova, mogu svakodnevno naći u situacijama visokog rizika po život", rekao je Dačić. Premijer je dodao da "tragična Miroslavljeva smrt podseća da je posao policajca jedan od najtežih i da ga obavljaju najbolji među nama". "Nadam se da će čitavo društvo shvatiti rizik s kojim se svakodnevno suočavaju policajci i da će naučiti na pravi način to da poštuje", navodi se u telegramu saučešća premijera Dačića. Na lice mesta je odmah krenuo direktor policije Milorad Veljović.
Link to comment
  • 1 month later...
Ukrao zlatni keks težak 20 kilograma, za otkup traži donacije za bolnicu i azil za životinjeNepoznati lopov ukrao je zaštitni znak kompanije "Bahlsen-Keks" iz Hanovera - zlatni keks težak 20 kilograma, koji je bio deo skulpture na fasadi fabrike. Kradljivac je poslao upravi anonimno pismo u kome traži donaciju od 52.000 pakovanja keksa za onkološko odeljenje dečje bolnice i 1.000 evra za azil za napuštene životinje.309787_pismo_ff.jpg?ver=1359630504Anonimno pismo i fotografija koje je lopov dostavio upravi kompanije "Bahlsen-Keks""Ja imam vaš keks, a vi ga želite nazad i zato ćete jednog dana u februaru svoj deci u bolnici Bult pokloniti keks. Ali samo onaj sa mlečnom čokoladom, ne sa crnom i ne onaj bez čokolade. Takođe ćete pokloniti 1000 evra azilu za napuštene životinje u Langhagenu. Nadam se da volite keks kao i ja i da ćete zato biti velikodušni", napisao je kradljivac mekog srca u anonimnom pismu.On se potpisao kao "Cookie Monster", a kao dokaz da se zlatni keks zaista nalazi kod njega, dostavio je fotografiju na kojoj je obučen kao plavo čudovište koje krade keks.Kompanija je ubrzo odgovorila putem svoje zvanične "Fejsbuk" stranice:"Drago čudovište, naša kompanija je već decenijama uključena u humanitarne akcije, kao što već sigurno znaš. Svojim fanovima obećavamo: 52.000 pakovanja keksa za 52 socijalne institucije, ako nam vratiš naš zlatni keks".Policija istražuje slučaj i pokušava da uđe u trag kradljivcu keksa.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mislim da je ovo prikladniji topik od onog hrvatskog na Politici:Mlada Vinkovčanka kazala je kako će se lakše snaći od kolegice koja uz djecu ima i kreditne obveze

VINKOVCI - “Nećemo vam otkriti tko su glavni akteri ove naše priče, one će se već prepoznati”, kazala nam je jedna od brojnih uposlenica vinkovačke tvrtke Unidal d.o.o., u kojoj se ovih dana dogodila zanimljiva, humana priča. Naime, ostati danas bez posla kako bi vaša kolegica mogla zadržati radno mjesto za današnje prilike u gradu na Bosutu, koji ima više od 7.300 nezaposlenih, jest herojstvo.Unidal d.o.o. tvrtka je osnovana 2005. godine kao rezultat zajedničkog ulaganja tvrtki Dalekovod i Unior Zreče (Slovenija), a prije toga, od 1963. godine do 2005. godine, bila je proizvodna jedinica tvrtke Dalekovod Zagreb. Tvrtka u Vinkovcima proizvodi otkivke za ovjesnu i spojnu opremu za sve vrste dalekovoda, za elektrifikaciju željezničkih pruga, automobilsku industriju, kao i sve druge vrste otkivaka različitih namjena. Unidal zapošljava oko 130 osoba.Kako je kriza načela i tu tvrtku, nedavno su tri osobe trebale dobiti otkaz. Među njima našla se i mlada samohrana majka dvoje djece, kojoj je ovaj posao jedini izvor prihoda. Drago Osrečki, direktor Unidala, sazvao je sastanak s djelatnicima kako bi se odlučilo tko će dobiti otkaz. Predloženo je da to budu tri osobe koje su posljednje uposlene u tvrtki, a među njima je bila i već spomenuta samohrana majka. No, tok sastanka potpuno je neočekivano preokrenula jedna od također mlađih djelatnica Unidala.- Kako sam još uvijek slobodna i bez obveza te živim kod roditelja, mogu li ja svoje radno mjesto prepustiti svojoj kolegici? - upitala je. - Želim svoje radno mjesto dati svoj kolegici, ali uz garanciju da će to mjesto biti samo za nju - rekla je direktoru.Pogledi su se suzili, neki su zaplakali, šef je spustio glavu očiju punih suza. - Moguće je... Da može! - odobrio je direktor.Nitko nije mogao vjerovati da će ona takvo što učiniti, no kako je poslije objasnila, lakše će se snaći od kolegice koja uz djecu ima i kreditne obveze. Priča je to koja se ovih dana prepričava u vinkovačkom Unidalu i polako se širi.Potez ove mlade žene neki će nazvati ludošću, s druge pak strane čin ove Vinkovčanke rijedak je primjer humanosti i altruizma ne samo za Vinkovce nego i za cijelu Hrvatsku. Nesebičnom odlukom vlastite interese pretpostavila je interesima drugih, žrtvujući se odricanjem od vlastitog radnog mjesta. Nada kako se prosocijalno ponašanje kod pojednica javlja kad su sve ostale moralne norme na rubu ponora probuđena je ponovno u Vinkovcima.Roberta MESIĆ
Link to comment
  • 7 months later...
A four-year-old British boy caught up in the Kenya mall massacre showed astonishing bravery by confronting a marauding gunman who ended up begging for his forgiveness.Elliot Prior, from Windsor, Berkshire, told one of the terrorists that he was a 'very bad man' as he protected his mother, Amber, who was shot in the leg, and six-year-old sister Amelie.Incredibly, the attacker took pity on them and bizarrely handed the children Mars bars before telling them: 'Please forgive me, we are not monsters.'article-2430044-1823CD1D00000578-503_634x583.jpgRead more: http://www.dailymail...l#ixzz2fnU7hth7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...