Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Smlatio povrtnu supu mislim prvi put u životu. Prejaka je, trebalo je više vode. No, to se lako da korigovati. Standardna priča - lukac, zela belen, paškanat, šargarepa, uz malo đumbira, jamaica bibera i kevine home-made vegete. Sinoć sam se igrao Amerike - konačno sam napravio hot chicken wings. Imao sam neki sos iz Louisiane, dodao ostalo sve što treba. Pored toga napravio blue cheese umak. Nisam našao celerove stabljike pa se umakalo pomoću keleraba i šargarepe,SUper je ispalo. Samo što sam previše sosa napravio pa je toga ostalo za još jedan ručak. Da se ne baci, kupio sam malopre 700 grama mesnatih svinjskih rebara, pa ću da ponovim akciju.

Link to comment

Da da, tako to zovemo u kući od malena. :)Kad već pominješ odleđivanje, ja sam izgleda debil za korišćenje mikrotalasne. Užavno me nervira kada tokom odleđivanja mesa dođe do (minimalne) termičke obrade, naročito na piletini. I onda čekam da se samo od sebe odledi.Šta radim pogrešno? Defrost na makini, ima li šta jednostavnije od toga, a ne ispadne kako treba.

Edited by pacey defender
Link to comment

Uh, mt za to koristim samo kad moram, inače stavim u plastičnu praznu posudicu od sladoleda i turim na radijator. Bude mi lepše tako "spontano" iako kapiram da je iracionalno s moje strane.Sent from iValk

Link to comment

moj metod odmrzavanja je: turis u serpu s vodom i menjas vodu na 15 min, ili pustis da tece preko. nije bitna temperatura vode, bitno je da ima izmene energije

Link to comment
Uh, mt za to koristim samo kad moram, inače stavim u plastičnu praznu posudicu od sladoleda i turim na radijator. Bude mi lepše tako "spontano" iako kapiram da je iracionalno s moje strane.
Isto i sa moje strane. S tim da bih vrlo rado promenio praksu kada bih znao kako da pobedim makinu. Mada realno, sarme odleđene u MV nisu ni za ....
Link to comment
moj metod odmrzavanja je: turis u serpu s vodom i menjas vodu na 15 min, ili pustis da tece preko. nije bitna temperatura vode, bitno je da ima izmene energije
To radim preko godine, kad ne rade radijatori :)Pejsi, mama moja ima neku digitalnu sa uputstvom kako se odleđuje koji tip hrane i koja je gramaža. Navodno to ima velikog uticaja na sam proces odleđivanja pa probaj da nađeš neki ratio.Sent from iValk
Link to comment
Pejsi kako si ta krilca pekao?
Prvo i najvažnije, ovo sam doneo iz Amerike:31gA93-TJUL._SY300_.jpgKoličina - malo više od 300 ml.Zatim sam napravio kompromis između nekoliko recepata koje sam pronašao na netu. Prva dilema je hoćeš li krilca pržiti u ulju ili ih pripremiti u rerni. Prva varijanta je brža i i crispy - u tom slučaju je dovoljno da krilca uvaljaš u brašno i potopiš u fritezu - ali to mi je baš hevi varijanta pa sam se odlučio za ovo drugo.Posložiš 20 krilaca na papir i pleh i pa ih u rerni na 200C zapečeš sa obe strane ukupno pola sata. Ne moraš soliti, ništa nemoj dodavati.Istovremeno, pripremaš sos. Proceni koji ti recept najviše odgovara,imaš na youtube i na netu razne recepte.Evo jednog. http://www.youtube.com/watch?v=SN3j0U8WqiAJa sam se odlučio da svih 300+ ml suknem u tiganj sa recimo par desetina grama putera, dodao sam beli luk u prahu, kašičicu vuster sosa, malo soli, par zrna veropulosovog bibera, malo sušenog origana da bude i neka travka na krilcima, a dodao sam i alkoholno sirće mada realno to je višak. Čini mi se da sam dodao i malo slatke aleve. Nema potrebe sve to prokuvavati, skloni sa plotne čim se pojavi prvi mjehur.Onda izvadiš krilcad iz rerne, i sjediniš ih sa prelivom, tako da svaki mm krilaca bude preliven. Vratiš u rernu na još neko vreme, ti proceni da li želiš da ih dodatno zapečeš ili ne.Pored toga, možeš da napraviš blue cheese umak. Evo recepta koji sam delimično modifikovao. http://allrecipes.co...heese-dressing/Prvo, nisam stavljao majonez. Drugo, nema potrebe da se čvari 24h, spremio sam ga par sati pre klope i skroz je dobar ispao. VIdeo si, služi ga uz celerovo granje, šargarepu, kelerabu, kapiram da i cikorija može da bude dobra ideja. :) Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...