Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja kad sam jela skocicevu pljeskavicu bila mi bezveze. -_-obozavam i prokelj i kelj! kao i karfiol i brokoli. koliko je poradjanje bubasvabe nesto najruznije sto je priroda priredila, toliko je romanesko brokoli nesto estetski najlepse. oni divni fraktali...:wub:

Link to comment
poširala sam jaja
uspelo?ko ne voli prokelj ne voli tarantina. spremaćemo gulaš. to znači da ću se najesti luka crnoga i da ću večeras kukati kako više nikad u životu neću jesti luk.
Link to comment

Inspirisan rantom korisnika Lancia, pracim mojo krilca. Blendovao svezi sok od narandze, limete i limuna, beli luk, ljutu papriku, maslinovo ulje, kumin, so i djumbir, i potopio krilca u to na par sati. Tokom pecenja cu ih zalivati istim sosom.

Link to comment
Inspirisan rantom korisnika Lancia, pracim mojo krilca. Blendovao svezi sok od narandze, limete i limuna, beli luk, ljutu papriku, maslinovo ulje, kumin, so i djumbir, i potopio krilca u to na par sati. Tokom pecenja cu ih zalivati istim sosom.
alal vera. jos jedan vredan hint, ne znam da li ima tamo otvorenih dagnji sa jednom skoljkom, poredjas ih onako smrznute na pleh i svaku osveshtash sa kasicicom mojoa i u rernu jedno 15 min na 200º. oprez, ne jesti puno kao ja, moze da pozli od silnih proteina.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...