Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Imam pilecu corbu sa brokolijem. U serpi je i ne izgleda reprezentativno :D.

A ovo sam kupila da probam i sad ne znam sta cu s tim. Moze neka ideja 

 

 

IMG_20230208_125208.jpg

Edited by Sandradjer
Link to comment
2 hours ago, ivy said:

pa sta pise na uputstvu za upotrebu?

Sve je objasnjeno kako se sprema, i to je preliv za spagete (prukuva se u vodi, doda maslinovo ulje i buter). Mislila sam ako je neko koristio da kombinujem sa necim. Npr. moze neki sos od pecuraka da se napravi i ovo doda.

Iskoristicu svakako.

  • +1 1
Link to comment

@aram

Da, da, lose sam se izrazila. Upravo to sto si predlozio sam mislila, rec sos mi se ubacila bzv. Ispobavam sutra i javljam utiske.

I da li da stavim celu kesicu, ima 100gr, za 500gr paste,  a sastav ne znam da li se vidi?

IMG_20230208_195624.jpg

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment

Celu kesicu, što da ne?

Veći deo te mešavine je, koliko mogu da vidim, dehidrirani crni luk.

 

Mislim da ne moraš da prokuvavaš u vodi, dovoljno je da sadržaj paketića ostaviš u toploj vodi oko pola sata ili sl. I onda kad odmekne prespeš sve zajedno u neku šerpu-wok-dubok tiganj i držiš na laganoj vatri da ispari višak vode. A  onda dodaš butera (ne štedeti, jednom se živi) i malo povećaš temperaturu da se to malo proprži. Lično bih tada  dodao i parmigiano reggiano i recimo jedan manji čen belog luka (narendan-pasiran), krupno mleveni crni biber... Ali ovo su tzv. "lične preferencije" :) Pred kraj ubaciš u to neke  skuvane al-dente taljatele, propržiš sve to zajedno još malo i serviraš.

 

 

  • +1 2
Link to comment
15 hours ago, JakeBlues said:

Lično bih tada  dodao i parmigiano reggiano i recimo jedan manji čen belog luka (narendan-pasiran), krupno mleveni crni biber... Ali ovo su tzv. "lične preferencije" :) Pred kraj ubaciš u to neke  skuvane al-dente taljatele, propržiš sve to zajedno još malo i serviraš.

 

Pažljivo sa sirom i začinjavanjem, mešavina je slana kao vegeta.

Edited by msv
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, msv said:

 

Pažljivo sa sirom i začinjavanjem, mešavina je slana kao vegeta.

Mesavina mi se nije nesto dopala, ali jestivo je. Tartufi se slabo osecaju 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...