Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

12 hours ago, mammy two shoes said:

uh ala mi se ovo jede. samo treba da skupim hrabrost da probam spanać, sada kada sam operisala žuč. poslednji put kada sam jela spanać sam se rastajala sa dušom.

ne bi trebalo jedenje spanaća da ima veze sa žuči, žuč je bitna za masnoću.

Link to comment

@igoraki

ne bi trebalo, ali kod mene jeste. blitvu, zelje, zelenu salatu, sveže povrće i voće  sam mogla u tragovima, karfiol i brokoli nikako, mahunarke vrlo umereno. mladi sir nesvarljiv, ali čvarci, slaninica, puter, ovčiji sir i jaja mi nisu nikada napravili problem. to sam jela retko i malo iz drugih razloga (hipertenzija, šećer uzrokovani što starošću, što problemom na nadbubrežnoj žlezdi). parametre sam držala pod kontrolom lekovima.  u aprilu me je odstranjena nadbubrežna žlezda zbog tumora na njoj koji je bio dobroćudan, ali mi je pravio čarlame, a pre nedelju dana mi je laparaskopski izvađena žučna kesa (pičkin dim od operacije) i sanirana kila od prethodne operacije (to baš gadno boli).  sada kada me je hirurg temeljno servisirao moći ću bez bojazni da plivam i pešačim koliko me noge nose. inače sam na restriktivnoj dijeti koja treba da mi pomogne da se rešim nagomilanih kilograma.

velika muka je strefila gurmana. kuvari su mi omiljena literatura i baš umem da kuvam. sada maštu i kreativnost koristim da od potencijalnog bljuveža napravim niskokalorično jelo koje može da se dopadne i meni i ukućanima. tudiću se da ne budem lenja i da svoje uratke prikažem ovde. možda se nekome svidi i zatreba.

  • +1 6
Link to comment

@mammy two shoes mislim, u slucaju mojih slika, da porcija nije mala. Gornja slika je oko 200g sirove ribe, 4 velika sampinjona i 4-5 vrsnih supenih kasika grecke.

 

******

Rucak danas - ljuto slatka piletina (luk, mrkva, crvrna paprika, indijski orah i zacini) sa barenom rizom.

 

IMG-20230122-WA0000.thumb.jpg.954d7ffaf3906740dec63c5e0c1ea9a0.jpg

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, x500 said:

@mammy two shoes mislim, u slucaju mojih slika, da porcija nije mala. Gornja slika je oko 200g sirove ribe, 4 velika sampinjona i 4-5 vrsnih supenih kasika grecke.

 

******

Rucak danas - ljuto slatka piletina (luk, mrkva, crvrna paprika, indijski orah i zacini) sa barenom rizom.

 

IMG-20230122-WA0000.thumb.jpg.954d7ffaf3906740dec63c5e0c1ea9a0.jpg

 

 

 

 

nije mala ako imas 7 godina.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Upravo skuvao crni pirinač i crni pasulj, na crvenom i belom luku, celeru, đumbiru i čili paprici.

Obrok je za sutra, a problem je što sam ga probao. Nekoliko puta.

Ujutru dodajem jaja na oko i garniram mladim lukom i crnim maslinama. 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...