Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ja napunila pile sa nekim Martinim (Stjuart) stafingom sa kestenjem, pod kožu kod belog mesa zavukla malo aromatizovanog putera, pekla pod folijom dva sata na laganica vatri, dodala 15 min u tu mast (malo još dodala vode) mlince i zapekla. Napravila salatu od kruške, gorgonzole, one šarene salate iz Lidla, oraha i groždjica sa, na senfu i medu baziranom, prelivom... Dobra večera, plus neka moja varijanta rafaelo torte ... Na kraju čaj od djumbira i mente pred spavanje da sve to neutrališe koliko je moguće bilo.  :laugh:

  • +1 5
Link to comment

Joj, moji kukijsi™ katastrofa ukrašeni. Ukus dobar, mekani su i tope se u ustima ali što mi ne ide taj icing, propast... Još imala "pomagače" 

:vesala2:

spacer.png

 

Mali alibi mi je što su najlepši probrani i odneti u komšiluk i na tacne izjedeni. Ovo je škart 

Edited by Valkyrie
  • +1 8
Link to comment

Braon mede su sa kakaom i lešnicima/orasima i trebalo je da budu porinuti u istopljenu čokoladu. Onda nastupa moja notorna manija za improvizovanjem i “pa šta, nemam onu za kuvanje, može i ova crna da posluži, šta fali

e pa fali, crna ne može da se istopi u glazuru nego u nešto tako da mede ostadoše gologuze i onda, ajd kao da im napravim oči. Ove mlečno bele zombi oči. Jebiga.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, DejanMilč said:

Daj ceo recept! :piggy: 

Ja sam po ovom pravila:

spacer.png

 

umuti se penasto puter, doda se prah šećer, posle redom žumanca, vanilin šećer i brašno sa praškom za pecivo (ja sve prosejavam praškasto).

umesi se jedna masa testa, zamota u providnu foliju i ostavi na 20-ak min u frižider.

spremiš dodatke po ukusu, ja sam koristila kokos, kakao, orahe, lešnike, cimet, anis, orange peels, karamelu itd... koliko planiraš različitih ukusa, na toliko kriškica razdeliš masu testa. Svaku za sebe umesiš sa dodatkom, razvučeš oklagijom, vadiš modlicama, ređaš na pek papir na pleh. Rerna se zagreje na 180, peku se 8 minuta. Izvadiš i pustiš da se ohlade, a onda po mogućstvu pustiš da prenoće pa ih sutradan dekorišeš. Icing se pravi od 250 gr prah šećera i 4 kašike mlake vode. Možeš da podeliš pa dodaješ boje. Eto, to je sve. Deluje jednostavno ali je drkanje, treba vremena, što više hoćeš ukusa i oblika, više se smaraš.


 

jednom.

godišnje.

ende.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...