Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Just now, munze said:

@Midgeta recept ako te ne mrzi

 Kora: 200 g brasna, 100g šecer, prasak za pecivo, vanilin secer, 100 g margarina/maslaca, 1 jaje 

E sad za koru koristis samo belance, a zumace ostavis sa strane da premazes posle kad sipas fil.

Napravis sipkavo testo i onda ga rasporedis po plehu pa sipas fil u to, a fil je:

4 jaja, 250g secera, 50g brasna, kesica pudinga od vanile, 125g margarina/maslaca, i sad po originalnom receptu ide 1kg sitnog sira, ja sam imala 0.5kg :D i 3 kasike mleka i to sve umutis i sipas u koru i onda premazes onim zumacetom i ide u rernu sat vremena na 180 stepeni.

i to je to.

 

samo da se ohladi ovaj moj oa cu da slikam i kako gotov izgleda 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

FB_IMG_1668533396170.thumb.jpg.122331011102fad7dd8ed5d65412dae2.jpg

 

Zečeći specijalitet, učila od najboljih - Trpkovića, jedući ga godinama tamo :D dok nije nestao :(

 

Burek sa šljivama (Bosanci stop)

Samo kore, ulje, šljive i džem. 

 

A pošto smo u recesiji, ni ostaci kora se ne bacaju, nego

 

FB_IMG_1668533388943.thumb.jpg.c2a6e87e9467b07c575a6d827701feaf.jpg

 

Dve kašike pavlake, dve kašike sira, tri koluta šunke, 1 jaje, pola jogurta i 4 kore. Recesivno skroz i ad hoc smišljeno. Bar je sočno :thumbsup:

  • +1 4
Link to comment

20221122_215142.jpg

 

Tortilje su punjene mešavinom crvenog pasulja, začina i sira. Preliv je od pečenih, pa izblendiranih: paprika, čili paprike, mladog luka i paradajza. Začinjeno solju, biberom, maslinovim uljem i sokom od limuna. Ujutru rendam sir odozgo i ide u rernu. Biće ispečeno dok se spremim za posao.

Ispekao sam i kukuruz, ujutru začini.

 

Proliver: https://www.youtube.com/watch?v=Vq1JLLuor3k

 

 

Edited by Ras
  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
7 hours ago, maheem said:

 

kakva budala :lolol::wub:

odgledala sam i druga kuvanja sada, presmešno

 

ali prženi luk koji miriše na grandpa's pillow i opis mirisa dedinog jastuka u nekom od videa - prajsles :lolol:

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...