Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

@Tihajeza

 

djuvec..shakshuka..

 

ja napravim kao djuvec,bazu od povrca koje imas u fridzu u sepri malo prodinstam pa prebacim u vatrostalnu a od gore stavim sv. vrat poklopim folijom pa na krckanje od 40tak min na kraju otklopim da se zapece..moze i koje zrno pirinca na dno da upije sokove

Link to comment
12 hours ago, JakeBlues said:

 

Pripremio osso buco, ima posle slika na now eating. Mozda se ne vidi previse dobro tamo, jer je meso stavljeno na krompir pire a onda zaliveno sosom. 

Ima da se nadje ovako iseceno povremeno u Metrou, a rece mi Rene da ima skoro uvek u samousluzi u Merkatoru.

 

E sve =1. Vidio sta je (osso buco) i utefterio odmah posle ovog, sto spremam za slavu koja i nije slava, al o tom potom.

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, aram said:

uh, ima kod iste gospodže Ratatouille Panzanella Salad, sad mi se to jede a već spremio sve za džigericu sa smokvama  :piggy:
ratatouille-panzanella-salad-e1528739181

Hvala za ideju, stavila sam pečurke, krupne na četvrtine, sitne na polovine, tikvice, brokoli i luk. I mnogoooo je dobro

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Ras said:

Šta je sedmo nebo?

Pa tako se zove kolac, peku se kore na oblandi, jedna sa orasima, druga sa kokosom (kao tamna i svetla kora) i fil od zumanaca i to se spoji i to bude to :)

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...