Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

@mraki

 

jes ti ono pitao za falafel?

e kljuc je u sitnjenju...tj. prvo se potpoljene leblebije usitne u nekom secku i onda,kao sto je Jumanji rekla,jos se dorade stapnim mikserom e to je onda prava stvar

 

i ja sam jednom ranije pravila od potopljenih sirovih leblebija ali sam usitnila samo u secku i bilo je dosta krupno pa nisam bila odusevljena..dok je sad dobro usitnjeno skroz druga prica! :P

 

  • +1 1
Link to comment

E hvala, objasnila mi Jumanji sve što me zanimalo.

Lepo sam samleo, jedan deo malo jače pa se dobro povezalo.

Ok je ispalo sve u svemu, pravim uskoro opet. 
Samo moram malo jače da ih začinim, svidja mi se i ova tvoja gurmanska varijanta. :)

  • +1 1
Link to comment

super..kontam ja da moze tu jos svasta da se umesa...onda to verovatno vise nece biti falafel ali koga briga :D 

 

 

pravila sam ja neku varijaciju tipa vege burger sa leblebijom sa barenom koprivom isto je super..samo onda bez kumina..

Edited by ivy
Link to comment

sveži oslić sa leblebijama, nešto kao gregada

 

prvi put, baš me zanima kako će ispasti. sad se kuva temeljac od glava i repova oslića, leblebije su iz konzerve, posle sve na bluk, vino i maslinovo

 

Link to comment
Nocna varijanta samo za moju dusu [emoji102][emoji56]21578246040c9ef9fc6ee0aa8f65e1c2.jpg
Mnogo ti je bre čist taj roštilj, nije bre to normalno [emoji12]

.... Shiit has hit the fan!

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...