Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Lep komad jagnjetine ode na pecenje. Mozda 31.dec. nije pravo vreme za eksperimentisanje sa pecenjem ali mislim da nece biti lose. Razmisljajuci cime da zacinim jagnje, setih se da sam letos ostavio u zamrzivac visak divno zacinjenog putera (ostalo od spremanja francuskih puzeva :) ) koji sam bas za ovako nesto i planirao. U puteru su divno rasporedjeni ukusi i mirisi : karanfilic, m orascic, cimet, biber, bluk, persun... dodao i 5-6 cenova bluka pride.

VWX5nf7.jpg

  • +1 4
Link to comment

kora je skroz krckava, ne zajebavaj. pecem u serpi od livenog gvozdja koja se sat vremena greje zajedno sa rernom ovoga puta na 250 stepeni 23 minuta poklopljeno, pa 20 minuta na 230 bez poklopca. za tvrjdu koru ostavim u odskrinutoj rerni jos 15 min, al roditelji kojima uvaljujem hleb trazili da oladim s tim, nemaju oni vise te zube :D

Edited by cmrlj
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

ako zbog nečeg hoću da kupim te šerpe i poklopce od livenog gvoždja, to je zbog pravljenja leba.

 

nego, šta mislite, jel' bi ispalo slično @cmrljinom ako probam u zlakuskom loncu? to je jedino što imam sa poklopcem a da je deblje.

Link to comment

ja mislim da moze u bilo cemu dok god ima poklopac, a ako nema sunes kockice leda u rernu. jedna moja pravila u obicnom loncu, super ispao, jedna u vatrostalnoj, isto rekla da je odlican. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, cmrlj said:

 

evo novi, kiselo testo, jednake kolicine integralnog, belog, spelte i razi. vezbam i dalje. 

krruh drugi.jpg

Mozes li molim te par saveta za starter,ili kako napravis kiselo testo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...