Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

I skuvao i pojeo varijantu bez mesa
odlično je, preporučujem
 
A dobra je i refika i ostali njeni recepti, praaavi TV kuvar što ume da kuva a voli da jede. 
Pa svaka cast za hint, bas razmisljam sta sutra sa karfiolom, a da se ne ponavljam. I to cu bas doslovce vako, sa mesom, ofc. Ovaj peceni beli luk jos u supu nisam stavljala [emoji56]
Dobra je Refika skroz, bogami i engleski joj je odlican smile.png
Link to comment

gulas od gude, domaci leba, kupus salata. gulas ce biti gotov za jedno pola sata a ostalo je spremno.

 

par debljih krmenadlica uvaljao u brasno i bacio na vrelo ulje sa svih strana, da se zapece al bas onako fino, da dobije zlatnu koricu. izvadio i odlozio. na to ulje bacio seckanu dimljenu slaninu i proprzio na cvarke. izvadio i odlozio. na ulje bacio glavicu cluka, stap celera i sargarepu - sve sitno seckano. smanjio vatru i mesao dok luk nije poceo da cakli. tad dodao tri izmrvljena cena bluka i mesao jos jedno minut da bluk pusti miris. dodao pola cashe belog vina i krchkao dok nije isparilo. vratio meso i slaninu, sunuo govedji temeljac da pokrije, ubacio kashiku paradajz pirea i dodao sveze zacine iz baste - majcinu dusicu (nisao stedeo, skinuo lisce s jedno 7-8 grancica, volim je u gudi) pazljivo ruzmarina (jedan vrh od desetak iglica) i par listova lovora. dobro promesao, smanjio vatru na najslabije i krchkao nesto jace od pola sata. zatim dodao nekoliko omanjih krompira seckanih na krupnije, jedan paskanat seckan na kockike i shaku seckanih suvih sljiva. promesao i ostavio da se krcka jos jedno sat. od tad proslo pola sata, jos toliko i gotovo. u medjuvremenu sipao rakijicu i kuckam. :D

Link to comment
gulas od gude, domaci leba, kupus salata. gulas ce biti gotov za jedno pola sata a ostalo je spremno.
 
par debljih krmenadlica uvaljao u brasno i bacio na vrelo ulje sa svih strana, da se zapece al bas onako fino, da dobije zlatnu koricu. izvadio i odlozio. na to ulje bacio seckanu dimljenu slaninu i proprzio na cvarke. izvadio i odlozio. na ulje bacio glavicu cluka, stap celera i sargarepu - sve sitno seckano. smanjio vatru i mesao dok luk nije poceo da cakli. tad dodao tri izmrvljena cena bluka i mesao jos jedno minut da bluk pusti miris. dodao pola cashe belog vina i krchkao dok nije isparilo. vratio meso i slaninu, sunuo govedji temeljac da pokrije, ubacio kashiku paradajz pirea i dodao sveze zacine iz baste - majcinu dusicu (nisao stedeo, skinuo lisce s jedno 7-8 grancica, volim je u gudi) pazljivo ruzmarina (jedan vrh od desetak iglica) i par listova lovora. dobro promesao, smanjio vatru na najslabije i krchkao nesto jace od pola sata. zatim dodao nekoliko omanjih krompira seckanih na krupnije, jedan paskanat seckan na kockike i shaku seckanih suvih sljiva. promesao i ostavio da se krcka jos jedno sat. od tad proslo pola sata, jos toliko i gotovo. u medjuvremenu sipao rakijicu i kuckam. [emoji3]
Jesi seckao to meso?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
10 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jesi seckao to meso?

.... Shiit has hit the fan!
 

aaaaa.... zaboravih da kazem. jesam, naseckao sam posto sam zarumeneo sa svih strana. ja tako kad pravim gulase i slicno pa meso treba da se oprlji. isecem na deblje snicle (il kupim deblje snicle), uvaljam u brasno, proprzim pa naseckam. lakse mi a i super se isprzi.

Link to comment

Prava ovosezonska ruska je spakovana. Moram priznati da me je umorila. Osvetiću joj se večeras. Mogla je to da bude najbolja ruska u istoriji al krompir je izneverio kvalitetom.

Večeras supruga meće sarmu na počinak.

 

  • +1 3
Link to comment

ja se nameračila da smršam u narednih mesec dana, pa da se onda redom svetim ruskoj, kolačima, kiflicama i baš svemu što mi padne na pamet.

pa kao Desanka Maksimović čekam svoju sreću u vidu vangle ruske salate :wub:

 

(inače sam medju prijateljima poznata kao dileja koja za NG napravi 10 kg ruske salate - doduše, ne sama i ne samo za jednu kuću)

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...