Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

11 minutes ago, JakeBlues said:

Pominjao sam ovde, verujem i više puta :), da ja kao univerzalni dodatak za gulaše, paprikaše, perklet, čobanac, razne krompir čorbe, crvene sosove... ma za zaista puno jela, koristim izblendiran beli luk, dimljenu slaninicu i peršunov list. To se može da se drži u zamrzivaču baš dugo, a jedna kafena kašičica toga kada se doda pred kraj kuvanja ume itekako da fino "zavrne ukus".  Poenta komentara je dakle da ne mora kulen može i dimljena slaninica i beli luk s peršunom. :)

 

 

To je gulaš gevirc, ako se ne varam. Probaću...

 

Doduše, za gulaše pravim aromatično ulje na bazi belog luka i začina koji se generalno koriste u pripremi gulaša, tipa  aleva (slatka i ljuta u odnosu 1:1), kim, lovor, malo majorana i tucanog bibera... Pre služenja pljusnem kašiku-dve ulja preko jela. 

Edited by rezwalker
  • +1 1
Link to comment

Ja guram nduju u gulas, pasulj, paprikas i u razne pasta sosove. Radi posao. 

 

A sad kad ti pomenu kulen.... imaju kulen i nduja neke slicnosti, mozda bi i kulen radio posao ako se samelje i eventualno jos malo zaljuti. Al greota kulena. Bar za ova regularna jela...

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, adam said:

Ja guram nduju u gulas, pasulj, paprikas i u razne pasta sosove. Radi posao. 

 

A sad kad ti pomenu kulen.... imaju kulen i nduja neke slicnosti, mozda bi i kulen radio posao ako se samelje i eventualno jos malo zaljuti. Al greota kulena. Bar za ova regularna jela...

 

 

Imaju, odlična paralela. Sad se nerviram što mi to nikada nije palo na pamet. :fur:

 

Namaz od kulena ne može da ne funkcioniše... 

Edited by rezwalker
  • +1 1
Link to comment

Nisam Jake Blues al volim da odradim pripremu

20201025_123442.jpg.4c9c22562e06128db5c0218c8c81ea73.jpg20201025_123427.jpg.3eee11418f3b58cf0f859de314f9eef1.jpg

 

U današnjoj epizodi Kuvajmo sa Macicom se selimo u Poljsku.

Na pomen Poljske, prvo čega se setim je scena iz Pushera III, kada u Milovom "butiku" antipatični mladić iz Poljske pokušava da proda curu preko posrednika u vidu antipatičnog mladića iz Albanije.

Curi je rođendan, Albanci drže Milova muda u šaci i on prilično zgađen razvojem događaja ipak pronalazi ono malo duše u sebi i iznosi curi parče torte sa svećicom.

Kasnije Poljak razvlači bele linije na stolu govoreći kako je to holandska kokaina. Milo je imao naporan dan i shvata da bi mu malo kokaine u krvotoku dobro došlo. Ispostavlja se da je u pitanju poljski spid, a Milo ne voli spid.

Potom zbog pokvarenih sarmi dolazi do žestokog krvoprolića pa Milo mora da pokuca na vrata starom drugaru Raši koji se povukao iz posla. Posle dosta nećkanja Raša pristaje da zbog starih vremena poslednji put pomogne svom prijatelju i tada se dešava scena za filmske anale tokom koje je dosta publike odlučilo da napusti bioskop psujući na svom maternjem jeziku.

Premotavajući pomenuti film u glavi došao sam na ideju da pripremim poljsko jelo Bigos jer pobogu nemoguće je da je sve iz Poljske loše kao poljski spid.

Edited by maheem
  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Moze recept za te knedle?

 

sastojci:

125g slanine isečene na kockice

1⁄2 kašičice drobljenog bibera

125g sitno iseckanog crnog luka

1/2 kašičice šećera
so
250g kajzerica ili kifli (tri, četiri dana starih)

1⁄8-1/4l mleka (u zavisnosti od toga koliko je prosušena kajzerica)
2 umućena jaja
2 kašike sitno seckanog vlašca
1 kašika brašna


priprema:

U zagrejanom tiganju propržiti slaninu i odložiti je u činiju sa strane. U dve kašike preostale masti propržiti biber. Dodati luk, šećer i so. Dinstati luk dok se ne karamelizuje.


Natopiti kajzerice mlakim mlekom, pomešati i nagnječiti rukama. Dodati umućena jaja, vlašac, brašno, slaninu, dinstani luk i, po potrebi, još malo soli. Sve dobro pomešati. Pustiti da odstoji pola sata pa sa vlažnim rukama oblikovati u četiri kugle.


Kuvati u ključaloj vodi, tipa, 12 minuta.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...