Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Brate ja se dogovorio u DŽ sa reneom da sledeći put kad dođeš svečano ti uručujemo telefon sa ljuckim fotoaparatom.
I samo sa njega da postuješ!

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Brate ja se dogovorio u DŽ sa reneom da sledeći put kad dođeš svečano ti uručujemo telefon sa ljuckim fotoaparatom.
I samo sa njega da postuješ!

.... Shiit has hit the fan!
 

Ok, zovem te sutra :fantom:

iz Bgd-a mislim

Link to comment
On 6.10.2020. at 13:45, JakeBlues said:


IMG-20201006-122457.jpg

 

Vidim ove tvoje šilje i pomislim kako nikada nisam u pripremi jela iz porodice gulaša koristio crvene, već isključivo zelene paprike i to cele, uglavnom ljute, izbušene tu i tamo viljuškom.

 

Onda mi pade na pamet nešto drugo: da u perkelt, koji inače preferiram, dodam ajvar prethodno samleven ručnim blenderom. 

 

Prvi put bilo dobro ali je ukusom isuviše povuklo na saftanu mućkalicu.

 

Drugi put smanjio količinu i bingo! U pravoj meri, mleveni ajvar funkcioniše kao MSG za perkelt.

 

Treći put ću pokušati da se totalno iživim i sameljem i malo kulena sa ajvarom...

 

Fala na inspiraciji... :thumbup:

Link to comment

Pominjao sam ovde, verujem i više puta :), da ja kao univerzalni dodatak za gulaše, paprikaše, perklet, čobanac, razne krompir čorbe, crvene sosove... ma za zaista puno jela, koristim izblendiran beli luk, dimljenu slaninicu i peršunov list. To se može da se drži u zamrzivaču baš dugo, a jedna kafena kašičica toga kada se doda pred kraj kuvanja ume itekako da fino "zavrne ukus".  Poenta komentara je dakle da ne mora kulen može i dimljena slaninica i beli luk s peršunom. :)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...