Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

25 minutes ago, Bambula said:

Hoće želudac da muči ako se luk na brzinu dinsta.Pre dok se aktivnije išlo u lov spremao se gulaš na kazan,a tu bez 10ak kg luka nije.Što duže dinstaš luk i to bez tečnosti to posle manje muči.U početku moraš dosta da mešaš,ali nema da muči želudac.Mi kad spremamo dinstanje luka je 1/2 od kompletnog spremanja.

 

 

Pa to :) svaki lovac ili ribolovac ce tako praviti kotlic

Link to comment
On 6.10.2020. at 16:01, JakeBlues said:

 

Neko stavlja 1:1 meso i luk, neko 1:0.5, neko 1:0.7...  kod mene je to nekako odokativno...

Neko prvo dugo prži luk, neko stavlja odmah i meso, neko isključivo na masti, neko isključivo na ulju...  Neko ko stavlja manje luka posle stavlja zapršku, a neko dobije nervni slom kada mu se zaprška pomene, neko stavlja paradajz neko ne stavlja, kod nekih obavezan začin je kim... Generalno recepata ima puno i probao sam mnoge i uvek se sve pojede. :)

 

Slažem se da je stavljanje svežeg paradajza poslednjih godina postala prava lutrija, osim ako nije neki iz tvoje bašte ili imaš baš proverenog dobavljača.

I ja više verujem nekom paradajzu iz konzerve... a često uz njega i ubacim pola kafene kašičice šećera, za svaki slučaj. Paradajz pire je takođe nešto što često koristim u kuvanju. 

 

ja sa onim što imam. iseko na rebra 4 manja, propržio, izvadio. turio pauflek na malo masti, kad se fino ispržilo, vratio luk, nasuo traminca, pasiranog paradajza, kima, vode. sad na tiho do ponoći, onda paprika i kraj. 

IMG-20201008-201755.jpg

 

pauflek je masniji i krupno sečen. biće muški. e i dva čena bluka sam zuno. propade u fridžu, moram na terasu il špajz turit. 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...