Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Bavette u pojačanom™ arabiata sosu: na mulju proprženi neki parčići slaninice i pancete koji su se vukli pro frižideru, pa u to dodat jedan manji sitno seckani paradajz (smekanio se, da se ne baci, ha, ha...) seckan bluk, pa sos iz teglice (Linda), pa malo vode u kojo su se kuvale bavette, pa malo bibera, soli, italijanskih začina i ljute dimljene aleve paprike.  

 

IMG-20200725-125123.jpg

Link to comment

Nije now ali vreme je i inače smarački koncept.

Bio mi drugar juče pa sam modifikovao pizzu koju sam isplanirao jer je s njim trebalo da dodje i jedan vegeterijanac ali je srećom za nas odustao.

Pizze pravim od kad su ih Italijani smislili. Od kilo ili malo više brašna napravim testo (kažu da je skroz dobro) pa to podelim u pet šest paketa i stavim u mrzivač. Testu zamrzavanje nič ne smeta, naprotiv.

 

A ova piza je malo drugačija od standardnih koje obično pravim. Izdinstao sam na praziluku skoro kilo šampinjona. Testo razvukao malko deblje, namazao malom količinom kečapa (više zbog boje :lolol: ) i obilno zatrpao narendanim jeftinim čačkavaljem. Onda odozgo stavio  barem 1 cm  debeli sloj izdinstanih šampinjona i ubacio par tankih režnjeva suve kordunaške slanine. Na to istresao kesicu jeftinog parmezana. Sipao i dve supene kašike mulja. Posle pečenja stavio prstohvat origana i majčine dušice. Pekla se osam minuta na za rernu maksimalnih 270°.

 

 

Qeey0lN.jpg

 

Kdz3HKd.jpg

 

tTCquiO.jpg

 

vG7vEC9.jpg

 

foHOW9U.jpg

 

 

 

Ispala super. Dopala se meni, dopala se i drugaru, možda ga sad lakše ubedim da kad dolazi kod mene dovodi i drugarice :happy:

Zbgo dinstanih pečuraka ostala sočna i ukusna (komad jedan)  i nakon osam sati stajanja u sobi

 

 

ozEG26c.jpg

 

 

 

Već smišljam nove verijante. opet šampinjoni ali na vrh umesto parmezana tanki režnjevi cluka. Oni budu super slatki kad gore

 

 

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, Bujodrag said:

Nije now ali vreme je i inače smarački koncept.

:thumbup:

Ako ces da ti pizza s lukom zaista bude vrv,uzmi shalot, iseckaj na kolutove, stavis u tiganj na vrlo malo ulja i dodaj zuti (po mogucstvu) secer.Kad se lepo karamelizuje taj luk dalje koristi za pizzu kako ti volja.Najbolji je u kombinaciji sa mladim sitnim kozijim sirom, bez ikakvog mesa

Link to comment
6 minutes ago, Haralampije said:

:thumbup:

Ako ces da ti pizza s lukom zaista bude vrv,uzmi shalot, iseckaj na kolutove, stavis u tiganj na vrlo malo ulja i dodaj zuti (po mogucstvu) secer.Kad se lepo karamelizuje taj luk dalje koristi za pizzu kako ti volja.Najbolji je u kombinaciji sa mladim sitnim kozijim sirom, bez ikakvog mesa

 

 

Super. Hvala  :) 

 

 

Link to comment

generalno sam na pizzu stavljao režnjeve crvenog luka, on je sladji kad se peče, mislio sam  njega da stavim preko šampinjona u manjoj količini no uposliću dobavljače da nabave taj šalot

Link to comment

na sve moguće načine a najčešće bahato direktno kašičicom iz teglice. Obozavam ga ali je preskup za mene.

 

Jedna varijanta je da ga namašem na sendvič čiji sam hleb već namazao pavlakom ili margarinom pa onda sve redom što se stavlja na sendvič

 

Klasična varijanta je da se sipa u šerpu pavlaka za kuvanje i čim krene da vri stavi pesto i onda neka dobra već kuvana testenina.

 

Ima Džejmi Proliver negde dobar recept za pesto genovese, probavao sam. No, dobar avan kakav on koristi je stvarno bitan ao i velika količina svežeg bosiljka kojeg ponekad nije lako naći na našim pijacama.

 

 

A kupujem ovaj sušeni paradajz. i u tegli ali i skroz suvi pa ga meljem, dodam samlevene kojekakve orahe i ulje i začine i bluk i šta mi padne na pamet pa pravim pesto rosso. Super bude i za sendviče ali i da sipam preko komada mesa koja dinstam i tako to

  • +1 1
Link to comment

e da, je l vidjao neko negde ovaj začin? Dala mi ga komšinica a ona donela iz Grčke (valjda) 

Super je za svašta, naročito za sendviče

 

9C3j1Q6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
On 26.7.2020. at 13:49, Bujodrag said:

e da, je l vidjao neko negde ovaj začin? Dala mi ga komšinica a ona donela iz Grčke (valjda) 

Super je za svašta, naročito za sendviče

 

9C3j1Q6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jok, al' možda možeš da pokušaš sam. Glavne začinske kompnente tzatziki salate su mirođija i beli luk, a pored toga ja lično dodajem svežu i suvu nanu i koru od limuna. Sve ovo ti treba u suvoj formi:

 

- mirođija;

- beli luk;

- nana;

- kora od limuna (oljušti i ostavi preko dana na terasi da se osuši, sad je idealno).

 

Pored gore navedenog, ja obavezno dodajem malo šećera i soli u svaki začinski miks. Takođe, malo crnog bibera i kumina (obavezno prepečenog) možda ne bi bilo loše.

 

Možda i malo origana, ipak je grčki začinski miks u pitanju, mada ga ja nikada ne stavljam u tzatziki.

Edited by rezwalker
  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, aram said:

I bolje bi mu bilo da napravi sam jer je ovaj kupovni 80% so. I nikako origano, to čak ni grci ne rade :D 

 

Ne rade i u pravu su... 

 

Nego, probaj da dodaš malo braon putera u tzatziki - šapnuo mi Yotam Ottolenghi! To čak ni Grci ne rade i nisu u pravu.  :D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...