Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

To sam bas htela da kazem...zasto se menja, komplikuje nesto ako je tamo nekad dalo rezultate.
Poznata sam po menjanju recepata, kao da me nesto obuzme, ne znam, ne umem da objasnim koji mi je djavo, i mnogo me to nervira.
Ali za krilca imam recept, kombonovala i utrefila neki i koliko god hocu da ga promenim, opet su to varijacije na temu i svaki put slicno originalu, jer valja.

Link to comment

Spremio punjenje od jabuka, suvih sljiva, celera, luk, majcina dusica, kockice suvog raženog hleba, so, papar, kajenski, istucao malo korijandera u zrnu, prelio limunom i malo pavlake za kuhanje. Napunio patku i metnuo na resetku u pekacu. Sad cu da vidim kolko ce masti da se otopi, ako bude mnogo odlicu loma za sos pa cu ubaciti krompire.

Za salatu ajsberg, matovilac, rukola, rotkvica  i mladi luk, indijski orah u dresing.

Moja žena, moja putan

a, sprema putanesku jer tinejdžerka ide u drugu smenu pa njrn ručak mora sad da bude gotov.

Rumble in the qjna

Edited by maheem
Link to comment
  • 2 weeks later...
20 hours ago, Frank Pembleton said:

Gde je mušema emoji769.png



... Shiit has hit the fan...
 

nema vise, trazili je za muzej kulinarstva :nobles:

sta cemo za rucak? sitna sarma sa krmenadlama pod kozom i pripadajucom slaninom ...

7zxgEPp.jpg

Link to comment

Spikovanu svinjsku plecku (bluk, panceta, kis.krastavcici, zalfija, so, biber, mulje, pivo) i sos od pecuraka (sampinjoni, lisicarke i pakovanje zamrznutih iz Lidla).
Ispod plecke krompir, sargarepa, crveni luk, tikvice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...