Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

haha, u taškentu i to na najzapadnjačkijoj pijaci u gradu, žene hodaju i sve u naramcima (kao drva) nose i prodaju goveđe noge, sa sve papcima

tamo je to vrhunska delicija, mislim supa od tih papaka, pa u njoj kilo mirođije

a služi se u činijama sa sve tim papkom unutra :D

 

ja morala da probam u jednom situaciji gde nije bilo izvlačenja, ali bogme, supa je bila čista desetka

inače, je, čim se spusti ispod 100 stepeni, čist želatin :s_w:

Edited by dùda
Link to comment

Kupio neki vinov list koji nikad ne kupujem, nije bilo drugog. Jtžm, ko da su namerno bušili rupe u svakom. Na kraju sam umesto sarmica složio nekakvu musaku, ali nisam nezadovoljan - ako ništa, trebalo mi je tri puta manje vremena.

Link to comment
3 minutes ago, aram said:

Kupio neki vinov list koji nikad ne kupujem, nije bilo drugog. Jtžm, ko da su namerno bušili rupe u svakom. Na kraju sam umesto sarmica složio nekakvu musaku, ali nisam nezadovoljan - ako ništa, trebalo mi je tri puta manje vremena.

pretpostavljam da je slaganje sarme u vinov list jednako trpanju zive hobotnice u najlon kesu :rolf:

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

ja ove godine za slavu savijam sarmu od raštana

pretoplo je za klasičnu

 

@aram, probaj sarmu od raštana, ta je tek prava, pa sa kiselim mlekom,

a raštana bi trebalo valjda da bude i kod tebe

to ovde izgleda ovako
tausenkoepfiger_kohl_7.jpg
i tvrdo je ko đon, jedino se skuva ako ga isečeš na trakice...

Link to comment
12 minutes ago, aram said:

to ovde izgleda ovako
tausenkoepfiger_kohl_7.jpg
i tvrdo je ko đon, jedino se skuva ako ga isečeš na trakice...

pa tvrd je raštan i ovde, pa se skuva

i da to je baš to :D

 

ako ti se skuva na trakice, skuvaće se i kada je ceo, samo ta sarma mora da se krčka, vremenski isto kao i sarma od kiselog kupusa

ali je zato prava, ni nalik tim tricama od zelja i sl :tongue:

 

Link to comment

viš ti bre kolko je ovo? kupovao sam ja i tamo raštan, nikad nije bio ovako velik... i dobro, treba mu da se skuva, fakat, ali nisam nikad voleo sarmu od raštana, samo sa suvim mesom :)

Link to comment

za sarmu (japrak) se koristi mladi rastan koji je dosta manje zilav i debeo od ovog zapadnjackog. i liske su velicine shake. kuva se do sat vremena, ne duze. bar tako moja majka radila. meni najdraza sarma. mislim da smo se vec svadjali oko toga da li je japrak s vinovom lozom ili rastanom. u mojoj familiji i okruzenju japrak je u rastanu a loza se koristi za jalan dolmu. i jalancici su uvek bez mesa, filuju se s dosta dinstanog mladog luka, pirinca i nane/mente. 

 

ne valja zapadnjacki rastan, probao sam ja da pravim tako sto sam prekrajao te lepeze al nije vredno truda.  ukus pomalo lici al nije to to.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...