Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

moze alkohol sa piletom nema to veze..alkohol ne ide uz coprinus ili veliku gnojistarku

to su ove

gljiva-coprinus-comatus.jpg

 

ima jos gljiva koje sadrze coprin koji ne ide sa alkoholom ali sumsko pile nije jedna od njih

 

a barenje pileta je obavezno 

ali mislim da je pisao da je bilo staro jer su kupili na pijaci a kad je tako nema pomoci

 

 

inace za te gnojistarke kazu da su jako dobre ali ih ja nikada nisam jela jer se alkohol treba izbegavati i 48sati posle jela

i zanimljivost za njih je da se kad ostare,sto se inace desava jako brzo, istope u mastilo.. bukalno crno,tecno mastilo..a i kada se uberu se treba zuriti jer se pocnu topiti u mastilo vec posle 2-3 sata od branja...a nisam bas luda za gljivama kada su toliko komplikovane..

 

Link to comment
4 hours ago, Jumanji said:

Ovo si vec jednom pisao, secam se emoji4.png

Niste pile prvo malo barili, pre daljeg termickog obradjivanja, to je kljuc za njegovo varenje, a i kazu uz njega no-no alkohol

 

7dec9b19e3effbd1732275b63303b248.gif

 

 

 

Mislim da si u pravu, sad se i ja prisećam da sam nešto plakao ili psovao oko tog pileta ovde  :) 

Link to comment

bilo je staro pile..

treba ipak malko nauke i za kupovinu gljiva jer hoce svasta da uvale naravno

 

 

a nema nista lepse od lepog i mladog pohovanog sumskog pileta :P

 

mada ona sama i nema neki ukus vise je cenjena zbog te njene strukture i zbog izdasnosti jer moze da se skine po nekoliko kilograma sa jednog drveta

Link to comment

Ma ja sam tad bio uhvatio ritam. Krenem s posla, na Palilujskoj pijaci kupim kod poznate prodavačice pola kila šampinjona i šaku jeftinijih sušenih vrganja i lepo to izdinstam i otvorim teglicu sušenog paradajza i ostavim joj da je čeka kad stigne s posla.

 

Ili joj sačekušu napravim ja. Onda znam da neće jesti  ;) 

Link to comment
3 minutes ago, Bujodrag said:

Pile smo kupili na Zemunskoj pijaci.

Pih, ti Zemunci....uvek su bili uobraženi i skloni prevarama. 

 

Uvalili mi matoro šumsko pile.

 

Šta bi bilo da sam kupovao šumsku ćurku?  :ohmy:

 

taj lik na zemunskoj je tezak prevarant, bas moras znati sta kupujes da ti ne bi uvalio djubre.

Link to comment

:lolol:

 

Da, ali to ga je koštalo jedne dobre mušterije. I na Djermu i na Palilujskoj i na Kaleniću ja ili moji kad dodjemo kod omiljenih prodavaca oni se baš potrude a ni mi ne štedimo pare i svi srećni  :happy: 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment

nisam u životu probao ove švapske backerbsen, pa rekoh hajde.
7138668-close-up-of-some-laimer-backerbs

 

supu izimprovizovao na licu mesta od praziluka, muskatne tikve i raznih začina, više onako velutata što bi rekli mi italijani :D

nije ovo loše, ali držaću se i dalje krotončića

Link to comment
6 hours ago, aram said:

nisam u životu probao ove švapske backerbsen, pa rekoh hajde.
7138668-close-up-of-some-laimer-backerbs

 

supu izimprovizovao na licu mesta od praziluka, muskatne tikve i raznih začina, više onako velutata što bi rekli mi italijani :D

nije ovo loše, ali držaću se i dalje krotončića

danas kupila

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...