Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

haralampije, kako praviš kari?

 

meni ostalo nekoliko tortilja (većih) od pre neki dan, pa sam iseckala pileći file na komade ~ 2 cm, marinirala ih u soja + barbikju sosu uz beli luk i neke začine, isekla tortilje na trakice, pa rolala svaki taj komadić mesa u tortiljinu tračicu, heftala čačkalicom, premazala uljem i rknula na pleh da se peku (treba da se prži ali mi se ne da). uz to pečem bukovače, a pravim i pire od graška za obožavatelje (pirea). u međuvremenu jedem špagete arabjate jer gladna sam i ne mogu da čekam sve ovo.

Link to comment

Osnova je uvek ista :

500 gr mesa ( jagnje, ovca,junetina,piletina)

1 veca glavica c luka

dva cena bluka

1 crvena paprika

3 kasike kari zacina

1 kasicica mlevene paprike (plain oli ljuta)

250 ml supe, moze iz kocke juneca ili pileca

200ml paradajz pirea ili onaj iz konzerve

jogurt

 

Meso seceno na krupnije kockice  izdinstas na malo ulja bez soli, dodas cluk,bluk,papriku (sve iseckano) i dinstas dok povce ne bude gotovo tj luk udinstan , cca 20 min.Zatim dodas kari i mlevenu papriku,biber i krckas jos koji minut.Potom podlivas sa supom i sve treba da se krcka narednih 30 min.Zatim ide pasirani paradajz ili onaj iz konzerve i opet krcas nekih 5-10 min.Sad je vreme da se dosoli ako treba.Na kraju dodas jogurt i seckani svez korijander kad ga ima

Edited by Haralampije
Link to comment
5 hours ago, Haralampije said:

250 ml supe, moze iz kocke juneca ili pileca

ja pilecu supu ekstraktujem kad pecem piletinu u kesi. i bude vrhunska.

 

znaci piletina i zacini u kesu, svi sokovi posle pecenja u teglu, pa koriscenje po potrebi.

Link to comment
11 hours ago, triple_nippled said:

ja pilecu supu ekstraktujem kad pecem piletinu u kesi. i bude vrhunska.

 

znaci piletina i zacini u kesu, svi sokovi posle pecenja u teglu, pa koriscenje po potrebi.

to je ok ali nije bas supa, vise je masnoca a ovde treba bas supa tj tecnost u kojoj ce se kuvati meso

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

pa kad dodas tu masnocu i vodu dobijes supu

ne

 

1 hour ago, Frile said:

 

supa <> mast od pecenja + voda

 

narocito ako se pod supom misli na temeljac (bujon)

ne

 

29 minutes ago, Ras said:

Možda se misli na beloglava supa?

da

Link to comment
27 minutes ago, ivy said:

 

 

ne znam sta ovo znaci..vece/manje/jednako je?

 

 

znači različito je

Naravno, ako neko možda to skuva sa rezancima pa srče sa uživanjem, ko sam ja da propisujem da li će zvati ovako ili onako.

 

Link to comment

pa razlicito je i ne pricamo ovde o tome za jelo nego za podlivanje jela tj. dodavanje ukusa

 

ako nemas supu/bujon a imas masnocu od pecenja naravno da ces  dodati to plus vodu u jelo koje treba podliti necim..

Link to comment
19 minutes ago, ivy said:

ako nemas supu/bujon a imas masnocu od pecenja naravno da ces  dodati to plus vodu u jelo koje treba podliti necim..

 

naravno da neću, to nema veze sa bujonom, t.j. sa onim što recept traži  (ako baš baš nemam bujon, skuvaću kocku supe)

Link to comment
18 minutes ago, Frile said:

 

naravno da neću, to nema veze sa bujonom, t.j. sa onim što recept traži  (ako baš baš nemam bujon, skuvaću kocku supe)

 

skuvaces vestacku kocku supe pored prave masnoce od pileta?!?

 

napusti podforum kulinarstvo!!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...