Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

sta mislite da dodam i 1 paradajiz skinute kozice?to se jos razmisljam,videcu kakvog sve bude ukusa..mozda malo da osvezi..nemam pojma..

 

strejt skola kuvanja pasulja na srpski nacin to nikako ne dozvoljava, al ja volim, pa cesto to i uradim. grci redovno stavljaju paradajz, narocito u gust pasulj.

Link to comment

ne znam dal neka kuhinja sveta pravi ovako, ili sam ja izmislila osnovu za pasta fazol za par minuta:

 

na maslinovom par cenova belog, majcina dusica, u to najvise dva isecena sveza paradajza, so, biber, pustim na vatri par minuta, u to jednu malu konzervu pasulja (koristim podravkih crveni, ukusan, krupan, skuvan pasulj, njihov beli je bzvz, sitan, nekuvan), jos minut dva dok se zagreje pasulj, jos malo maslinovog odozgo, i to je to.

uvek zamislim da cu u to ubaciti i 100 grama neke kratke paste (integralne pene su mi na pameti), al me mrzi, pa jedem pasulj tako, sa nekim sirom. veoma ukusno. 

zapravo, da me ne mrzi ja bih u pasulj i pastu dodala i kratko proprzene lignje na maslinovom, belom i persunu. bez majcine dusice. ali ja sam lenja domacica, racionalna. :)

Edited by darling
Link to comment

Ako ćeš pravi pasulj pasulj, tu ne ide ništa osim crnog i belog luka. U suprotnom može sve živo.

 

 

da, ali ona je vec napravila nesto sto nikad ne bih rekao da je pasulj, ali ne zvuci lose, samo ja bih izbegao paradajz u ovom slucaju. pusti to tako kako je sada. paradajz ce sigurno doprineti ukusu, ali to je mac sa dve ostrice. u ovom slucaju, ja bih ga izbegao.

Link to comment

Chupe de Maní - Potato and Peanut Soup

 

african-chicken-peanut-stew-a.jpg

Ladno sam pre 5 minuta trazio recept :)

 

pravio sam onomad po ovom i odlicno je ispala

 

 

Evo. Imaš čak i detaljno uputstvo kako da skuvaš krompir ako nikad pre nisi :) .

 

Nisam nakon dodavanja pavlake nastavljao nikakvo kuvanje, da izbegnem eventualnu grudvažu. Sa solju treba ići tek na kraju ako se pravi sa kputerom (nije mi blender tako nežan). No, biće ok nakon noći u frižideru, hladna jela gube nešto na salinitetu.

Link to comment

pa jel vidite da cu staviti i tikvice i boraniju i papriku...daleko sam ja od strejta :p ....prosli put sam kuvala strejt pasulj za probu dal znam,videla da znam sad kuvam po svom,strejt je boring i prejako,treba malo povrca da osvezi sve to....vise sam pitala zbog pretpostavljenih ukusa..ali svakako cu videti kad se primakne i kad probam..hvala

Link to comment

U tom slučaju, ja bih to na kraju zapekao, tj pustio da solidno ispari tečnost pa onda.

 

Mada nisam siguran kako ide pasulj sa ukusom tikvice i boranije, al videćeš i sama.

Edited by ljakse
Link to comment

izvinjavam se na sporom postovanju daleko sam od rutera pa je sve sporo



 

da, ali ona je vec napravila nesto sto nikad ne bih rekao da je pasulj, ali ne zvuci lose, samo ja bih izbegao paradajz u ovom slucaju. pusti to tako kako je sada. paradajz ce sigurno doprineti ukusu, ali to je mac sa dve ostrice. u ovom slucaju, ja bih ga izbegao.

 

 

pa logika mi je da su pasulj i slaninica dovoljno jakog ukusa a boranija i tikvice dovoljno neutralne ili blage da bi bilo sta promenile a samo ce osveziti i dodati na gustini...ali mi je to ,,osveziti,, lajt motiv...ja se izvinjavam svim tradicionalnim kuhinjama sveta ali ja to stvarno ne mogu da ispratim doslovce i bez svog tvista,probala sam i ne mogu...a ionako nema veze i sve moze..mogucnosti su beskrajne :p

 

 

@ljakse

 

ukusi idu tako sto je pasulj jak a ovo drugo dovoljno blago..ustvari sto ne bi isli i inace?

Edited by ivy
Link to comment

Ladno sam pre 5 minuta trazio recept :)

 

pravio sam onomad po ovom i odlicno je ispala

 

Navlaka :lolol:

 

Mnogo zavisi od kvaliteta kikirikija (ajde!)...

Link to comment

Navlaka :lolol:

 

Mnogo zavisi od kvaliteta kikirikija (ajde!)...

Ja sam pravio puter od kikirikija za tu supu

 

mora i nešto hot; aleva je uobičajena, al ja više volim da na mulju ispržim običnu zelenu ljutu, pa da rknem pred kraj

Ja vec duze vreme stavljam neki cili sos (mislim da je secuan) sto sam uzeo kod kineza u bloku 70.

 

Pristizu mi u basti habanerosi i jos neke zverke pa cu videti kakav ce biti sa njima.

Link to comment

ti si ljakse tradicionalista.

 

 

inace stavila sam 1 paradajiz..dovoljno je velik lonac za njega jednog tako da je zavrsio u loncu

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...