Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Pripremam soul food bonanza night..... U sest ujutru ukljucujem juneca rebra na 100 stepeni, 12 sati, a vec plivaju u barbecue sosu, soku od limete i birdseye chili, mlevenom u kolicinama, i bluku. Uz to, salata od crvenog pasulja i crvenog luka, i proja, i salata od kukuruza, ruzmarina i pavlake.

Link to comment
Pripremam soul food bonanza night..... U sest ujutru ukljucujem juneca rebra na 100 stepeni, 12 sati, a vec plivaju u barbecue sosu, soku od limete i birdseye chili, mlevenom u kolicinama, i bluku. Uz to, salata od crvenog pasulja i crvenog luka, i proja, i salata od kukuruza, ruzmarina i pavlake.
Nista bez slikica...BTW kad u drustvu pokusam da "prodam" te tvoje recepte, zena je sad razradila tehniku.Jel to onaj sto pece rebarca 12 sati?????
Link to comment

nece ni biti, rebra su i na niskoj temperaturi pustila krs vode i ostala zilava, iako sam ovo pravio X puta. pogresno sam procenio meso, debilcina.plan B: krilca

Link to comment

A sta cu, opracu cu ih, iseckati, pa mackama, nemam nameru da provedem nedelju glodjuci zilavo meso.BTW imas odgovor tamo, izvinjavam se, nisam video.

Link to comment
  • 3 weeks later...

zateko se u kući komad svinjskog buta, procunjam okolo i nađem kevine mini - crne lukove.strčim dole do Maksija, uzmem i mleveno juneće - svinjsko, pa zamesim loptice, samo biber i so.začinim bugarskom šarenom solju, tri vrste bibera u zrnu, kim, pa dodam i šargarepu i dve glavice bluka, ali čenovi ucelo.zalijem goveđim bujonom i čašom piva, pa upakujem hermetički u zemljanu posudu.evo ga sad, miriše ko đul bašta, kuvam nokle uz to.

Link to comment

a ja nesto sasvim drugacijecorba od crvenog sociva. podloga: panceta, crno vino, cluk i bluk, dva mesnata sveza chilija i jedna babura. zacini: pimento, lako proprzeni kumin u zrnu, turmerik i sasafras, i lovorov list.

Link to comment
a sta postizete tim zalivanjem pivom a ne vinom? ozbiljno pitam, nit sam jeo nit pravio tako...
lepljivost i hlebast mirisedit: kad kažem hlebast, mislim na koricu sveže pečenog hleba Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...