Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja kad sam sama ne prilazim šporetu. hrane me fofa i dabić. eventualno nasečem paradajza uz mortadelu i lebac ili se pozovem kod keve na ručak.

Link to comment

suljpa, suljpa, suljpapa...la, la...o, kako sam srećan.sitno iseckanu slaninu od šunke(od moje, hand made, zrele, prošlogodišnje, banatske šunke) na tiganju lagano istopim, pa na toj masnoći opet tiho i lagano pržnem lukac, 3 srednje glaviceu Intereksu konačno našao pasulj koji nije iz Kirgistana, na ovom piše i ime čoveka koji proizvodi. lepo se zove: domaći pasulj.regularno, potpio preko noći, kuvao u prvoj vodi, a sad suljpa, kolenica, rebarca, lukac i rendana šargarepa šapuću i igraju erotski tango u petolitarskom loncu. oko 15h će da padne i zaprška....sulj pa, pa... :lala:

Edited by banatjanin
Link to comment
suljpa, suljpa, suljpapa...la, la...o, kako sam srećan.
Da li sam ja to onim zemljanim lončinom prouzrokovala ovu suljpa poplavu u vrele dane :DDobar pasulj, dooobar :wub: Ovo što sledi nisam ja sve kuvala no moja keva koja je pita majstor :wub: , ja nadgledala dok se peklo sa pokojim parčetom drveta a onda jela vruće ko da mi je poslednje :) Stara mati mi napravila za usput ko ono Josipu Pejakoviću u njegovoj monodrami o odlasku u pečalbu. Kad sam na povratku u veliki beliprljavi grad videla da sam koje kilo izgubila iako sam se pitama i ostalim usputnim obždirala dovršila sam večeras sve spakovano, da ne ubajati ;) Proces razvijanja kora nisam slikala, keva ko i svaki maestro ne voli da joj se smeta dok to radi ^_^ doza1sbqv7ym4ly502.jpgxa0szsdlyh72n0nqs754.jpg65kxk21rwskwl0lqtt.jpg
Link to comment
ajjjjmeeee, ajjjmmmeee...jbt, ajme, oćuuu, oćuuuu...ovakve, iste, moja baba, .... nekad. :cry::cry::cry:
Ovako ja tulim nad svakim krkanlukom koji ti ovde postaviš virtuelno, pa da vidiš malo kako je to ^_^ Evo dogovora , donosim tepsiju savijače kad keva najesen dodje u Bg u zamenu za neku od onih tvojih mesnih preradjevina i jela koja si ovde demonstrirao :P
Link to comment

Nema :(NC: pojavile se u Maksiju Bariline fettucine toskanske, pa lepo uzeo i sotirao kockice svinjskog filea, izdinstao gomilu lukca, dodao zelene paprike i bluk i malo sargarepe i dva lista lovora sa Jadrana, sve to zalio kaberneom i zacinima i u gvozdenu serpu. kad bude gotovo, to lepo na fetucine, a preko narendani pekorino, i uz to zelena salata.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Da probamo nesto novo: svinjski file dizon velington. Ljuto jelo za uz pivo.Ulupao file do veoma male debljine, ostavio u pacu par sati (biber, so, ulje). Ispekao sa obe strane, tek da bude smedj. Namazao jednu stranu Delez dizoncem ( :Hail:) i stavio sitno seckani pekorino. Cvrsto umotao i stavio da se hladi.Kada se ohladi, namazacu veknu dizoncem i spolja, i staviti u lisnato testo, namazati jajetom umucenim sa vodom i peci oko pola sata.Nadam se najboljem.

Link to comment
Da probamo nesto novo: svinjski file dizon velington. Ljuto jelo za uz pivo.Ulupao file do veoma male debljine, ostavio u pacu par sati (biber, so, ulje). Ispekao sa obe strane, tek da bude smedj. Namazao jednu stranu Delez dizoncem ( :Hail:) i stavio sitno seckani pekorino. Cvrsto umotao i stavio da se hladi.Kada se ohladi, namazacu veknu dizoncem i spolja, i staviti u lisnato testo, namazati jajetom umucenim sa vodom i peci oko pola sata.Nadam se najboljem.
kako je ispalo, lici li na velington?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...