Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pa čekaj, ispade da će to da se čvari 2 sata u rerni, a samo je povrće unutra :blink: ?ja još nisam isprobala šerpu u rerni (ne mogu po ovoj vrućini) pa skupljam iskustva.zar nisi ti negde ranije napisao da je sa šerpicom potrebno manje vremena za spremanje ???

Link to comment

malo sam se prebacio. ukupno vreme bilo je sat i deset minuta na 180 stepeni, a i to je malo predugo. brza je serpenja jako(uglavnom spremam u zemljanom pekacu pa treba puno vremena, ja vise ne znam sta je dugo a sta kratko jer ne koristim standardno posudje)

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

dobro je, već sam se uplašila ja skoro pa odustala od tih zemljanih posuda baš zato što im (u rerni) treba bar sat vremena da se zagreju.ali zato su zemljani lonci (oni što idu gore, na vatricu) i dalje u upotrebi cool.gif

Link to comment
Mislim da je pravo vreme da neko objasni razliku izmedju prave talandare i obicne traktorske tanjirace :(
Gotovo da nema, osim konstantne debljine talandare, a tanjirača mislim da se malo stanjuje ka ivicama. I, talandara je namenski pravljena, a za ovo trebaš da imaš nekog ko će da ti okruni™ tanjiraču. Na Buvljaku - 15 evra.
Link to comment
Sad u nedelju, na Adi Medjici. U onom valjda jedinom objektu gde se moze nesto pojesti spravili nam krilca na masti u toj talandari. Odlicne bile. Popili i par litara spricera pride.
A gde je to na spicu?
Link to comment
A gde je to na spicu?
Nisam siguran da razumem šta pitaš?!To gde sam jeo je otprilike na donjoj polovini Međice, sa novobeogradske strane. Tu pristižu brodovi iz blokova. Dominira plava boja. Zapravo, jedino mesto gde se može nešto pojesti. Imali su u ponudi i neke kobaje, čak i sarme.Račun je otprilike bio ovakav:2 porcije krilaca, 2 litre belog, 5 litara kisele, 1 mešana salata, 5 piva - 2500 dinara.
Link to comment
Nisam siguran da razumem šta pitaš?!To gde sam jeo je otprilike na donjoj polovini Međice, sa novobeogradske strane. Tu pristižu brodovi iz blokova. Dominira plava boja. Zapravo, jedino mesto gde se može nešto pojesti. Imali su u ponudi i neke kobaje, čak i sarme.Račun je otprilike bio ovakav:2 porcije krilaca, 2 litre belog, 5 litara kisele, 1 mešana salata, 5 piva - 2500 dinara.
Razumeo si dobro...
Link to comment
Nikad nisam čuo reč "pacovati". Trebaće nam neki rečnik da razumemo ove gurmane. :D
Ja bila kod drugarice na slavi pretprosle godine i dosao njen cale medju nas, decu, da se pozdravi i tako to. Ja odmah krenula da mu pohvalim smudja kako je spremljen, a on odmah: Da vidis sto sam ga stavio u pac!!! A sin mu sedi tu pored i brisuci kapljice pljuvacke sa obraza odgovara: Stojke, sav ti je saft u tom "c"!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...