Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Nije vise now cooking, ali zelim se pohvaliti da sam skuvao prvi gulas u kotlicu i da sam izuzetno zadovoljan kako je ispao. Velika zahvalnost ide kapetanm-u koji mi je pomogao beskrajno dobrim savetima. Vatra je napravljena od kombinacije cumura i suvog granja: cumur je dao stabilnu toplotu, a granje je pomagalo da se vatra povremeno lepo pojaca.Napomena: kotlic prima 10 litara do donjeg ruba.Sad cu kao Yoyogi.Pocetak: mesar Pokrajac sece tri kilograma juneceg mesa od plecke. Nikako but, suvise je zilav za ovu akciju.umesari.jpgVredne zenske ruke daju doprinos u skladu sa svojim sposobnostima i tradicionalnom ulogom u drustvu. Na tri kilograma mesa, iseceno je dva kilograma luka.lukac.jpgLuk pocinje da se dinsta na ulju, natenane, da ne izgori. Dinstanje je potrajalo oko 1 sat. Tu su i jedna veza zeleni i glavica belog luka.dinstanje.jpgMeso je stavljeno sa lukom, pa przeno sa njim. Onda: dodat 1 litar smederevke (drzane na suncu da se zagreje), lovorov list, horgoska slatka paprika, malo ljute, majoran, dve kesice bibera u zrnu i jos nesto vode da ne bude pregusto i da ne zagori.pocetaky.jpgMeso je gotovo potpuno skuvano. Povremeno se dodaje voda, a sipam i pomalo dzeka denijelsa, daje lepu aromu.predkraj.jpgTradicija se nastavlja, zene seckaju, dabome.vzr2.jpgKraj. Sipan litar soka od paradajza, pre cega je u kotlic otislo i kilo i po krompira. Hteli smo ih u zar, ali smo shvatili da nas mrzi da cekamo. Krompir je prvo napola skuvan u drugoj serpi, pa dodat ovde da upije ukus i to je bilo besprekorno.gotovo2.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
mogu samo da primetim da ti je paradajz savrsenog oblika, da lepo iygleda u salati, ne dao bog da ima nekih napuklina i nepravilnosti :fantom:pojeo bih ti sav gulasz sa sve kotlicem
Link to comment

arabjate, letnja verzija: iseckala paradajz, dodala puno svezeg bosiljka, tri cena izrendanog belog luka, peperoncino, so, mirisljavo maslinovo ulje i skuvane spagete. nikakvo zakuvavanje. ajme sto je dobro.

Link to comment
arabjate, letnja verzija: iseckala paradajz, dodala puno svezeg bosiljka, tri cena izrendanog belog luka, peperoncino, so, mirisljavo maslinovo ulje i skuvane spagete. nikakvo zakuvavanje. ajme sto je dobro.
jao isto. taman krenula da napisem kako ima na forumu krmacha koja moze da pojede 450g!!! testenine (a nick joj je invisblelight), preliveno arrabiatom, opet i opet..puuuuuuuuno paradajza, kiselo, osvezava, bosiljak cerupam ko luda (mislim da cu ga za par nedelja ceo ocerupati, ne stigne narasti kliko ga trosim), bluk, ooil, malko i sheceraovaj put koristila spirale, one talijanske sto uvozi konzum (K marke)nije mi dobro al na dobar nacin, osecam se blazeno, kao sv.tereza u zanosu :wacko: u stvari savrseno mi je
Link to comment

450g? rispekt :Hail: a ljuto? jedna moja drugarica, dok je zivela u inostranstvu, redovno isla u neki italijanski restoran i uvek narucivala "arabjate, al da ne budu ljute". tako to bilo dok joj nisu dosli rodjaci iz italije, pa se jedne veceri posvadjali, a dete izjavilo da je tata arabjato. ova moja posumnjala, pa pitala sestrica sta znaci arabjato. ljuto, odgovorilo dete :D

Link to comment

Daboviću, ovo je do jaja, po slikama.I tebe interesuje koncertna fotografija? Kraj talenta za gastro fotografiju? Baci se u te vode, zamisli kapi gulaša u makro modu kroz koje prodire zadnji sunčev rumeni zrak...

Link to comment
450g? rispekt :Hail: a ljuto? jedna moja drugarica, dok je zivela u inostranstvu, redovno isla u neki italijanski restoran i uvek narucivala "arabjate, al da ne budu ljute". tako to bilo dok joj nisu dosli rodjaci iz italije, pa se jedne veceri posvadjali, a dete izjavilo da je tata arabjato. ova moja posumnjala, pa pitala sestrica sta znaci arabjato. ljuto, odgovorilo dete :D
:)da,ljuto - zaboravih pomenuti red paper, al u formi flakes ih stavljam, nema je jos sveze na pijacama,jel?tu sam turila 1,5 malu kasiku, ljuto je to ko djavoja dok nisam (na)ucila talijanski mislila sam da je to arrabiato vezano za arabiju i neke njihove zacine..:)ps. ja sam od onih sto jede jaaaako brzo tako da izjedam velike kolicine. plus u odbranu ide to sto uzvodno plivanje izgladni vise od bilo koje druge fizicke aktivnosti
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...