Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

On 7.12.2018. at 19:07, Vapad said:

image.thumb.jpeg.9c7f885a3ac3b154d2b4ba4cb2944056.jpeg

 

 

 

Mesavina gotovih smesa za cokoladni kolac i fil za krempite, borovnice, crna cokolada sa celim lesnjacima i menaz preliv koji mi stoji mesecima.

Bumo videli.

 

i, sta ste videli? :)

 

 

Link to comment
1 hour ago, SDSG said:

Posto iz rerne nista ne valja, a lep je dan malo obisao selo i rekoh sto da ne :D

Sve je domace kupljeno od komsija, dobro jedan mi poklonio sargarepu :laugh:

 

xo3xmq.jpg

 

Extra! Do  ovde miriše.

Link to comment

400g mlevene jagnjetine

200gr ovsenih pahuljica

1 jaje,1glavica cluka,2 cenja bluka

seckane suve kajsije,suvo grozdje i jako puno Harira mesavine i jos negog za jagnjetinu sa dodatom paprikom.Sve zamesao,dodao malo slatkog vina i u rernu u modli za hleb.Pola sata na 200,dok ne karamelizuje i odvoje se ivice od modle.Koliko je dobro,ne mogu opisati.

Link to comment
9 minutes ago, askeladden said:

400g mlevene jagnjetine

200gr ovsenih pahuljica

1 jaje,1glavica cluka,2 cenja bluka

seckane suve kajsije,suvo grozdje i jako puno Harira mesavine i jos negog za jagnjetinu sa dodatom paprikom.Sve zamesao,dodao malo slatkog vina i u rernu u modli za hleb.Pola sata na 200,dok ne karamelizuje i odvoje se ivice od modle.Koliko je dobro,ne mogu opisati.

Darling je moja :mad:

 

(jel to suvo ili socno, kako ispadne na kraju?)

Link to comment
35 minutes ago, Majo said:

Darling je moja :mad:

 

(jel to suvo ili socno, kako ispadne na kraju?)

Ispadne socno ,pogotovo sto je jagnjetina pomasna.Sa govedinom bi dodao ulje,ili proprzio luk na ulju pa umesao.Bolje peci bez vruceg vazduha da se finije ukrcka u masti i da se napravi korica.

Edited by askeladden
D
Link to comment
  • 3 weeks later...

Predjelo i salata, 2 u 1

Crvenu pecenu, oljustenu papriku ocistiti od smenki i svaku iskidati rukom na manje komade, pa ih poredjati u vecem tanjiru.
Odozgo izmrviti fetu, pobacati na pola presecene (mada mogu i celi) blansirane bademe, naseckati persuna malo i preliti sa dresingom od maslinovog ulja i limuna.
Ovo redjati sve u jednom redu, ne ponavljati, a pojede se prvo od priloga, salata i sl.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...