Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Meso od buta je cesto suvo, pa i tvrdo. Najbolje je malo ono sarenkasto, od vrata ili plecke. Ja recimo ne dodajem nista osim zacina i samo malo izgnjecim rukom. I ukoliko se previse "gnjavi" ima tendenciju da bude tvrdo.

A sada bi pomoglo 1/4 do pola kasicice sode bikarbone i vrlo malo mineralne, moze natopljen hleb, sitno naseckan luk.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Možda bez sode bikarbone i da u smesu umešaš liske putera ili sitno seckanu slaninu? Ja tako piletini mlevenoj povećavam sočnost. Soda ga može pregumirati, više volim i da se raspada ali da bude succulent.

 

EDIT: I prezle i jaje sam koristio takođe. Nisam ovo sa natopljenim hlebom, zvuči cool.

Edited by Vapad
Link to comment

pa stavila jos sinoc sodu bikardbonu

thnx na predlozima, probacu il s mlekom il s puterom, to mi jos najbolje

 

problem i jeste sto je previse krto, trazila da mi samelje samo krto, bez trunke opne

 

kad kupim isto, samo unapred upakovano u maxiju gde pise isto (mleveno junece prve kategorije , but)  tad nema problem, tj bude i previse masti , ostane mi posle jedna pljeske na teflonu 2 kasisice masti, oni tu turaju svasta pa pakuju 

 

Link to comment
2 hours ago, askeladden said:

Kisela voda da meso malo povuce i bude socnije

Da, dodaje po malo dok mesi rucicama, sve dok meso ne pocne da lepi za prste. To je onda znak da se nece raspasti prilikom pecenja.

Link to comment

ja pristavio kinesku rskavu patku po ramzijevom receptu. deluje jednostavno, videcemo na sta ce da izadje. eksperimentisem na gostima.

 

evo recepta, ako neko ima zelju da proba https://www.gordonramsay.com/gr/recipes/crispy-roast-duck-with-chinese-pancakes/

 

a evo i prevod, nema previse posla a super je fazon i za praznike i za goste i za nedeljni rucak. 

 

patka se prosusi kuhinjskim papirom, zatim se posoli, pobiberi i bogato se utrlja chinese five spice mix - dole je recept.

u patku se stavi (u supljinu) 1 komad svezeg djumbira od 4cm, oljusten, 2 cena belog luka, malo nagnjecenog, 4 mlada luka isecena na pola i 4 star anisa. patka ide na resetku pa u pleh i u rernu na 160C na sat vremena. zatim se temperatura smanji na 140 i pece jos 2.5 do 3 sata - treba da bude fino braon i hrskava. kazu - ako nije dovoljno hrskava, moze se dici temperatura na 220 na kraju jedno 15-20 minuta ali u principu ne bi trebalo. i to je to. mora na resetku da bi mast curila dole i da bi patka bila hrskava i ocedjena na kraju. mast se kad se malo ohladi stavi u teglicu i koristi za kuvanje, odlicna je. 

 

sos za uz patku 

 

na vrelo ulje se baci 2 cena seckanog bluka da se kratko proprzi tek da razvije miris a da ne potamni. u to se doda tri supene kasike black bean sosa, 2 kasicice pirincanog sirceta, supena kasika soja sosa i pola supene kasike meda. izmesa se da se prozmu ukusi i ostavi da krcka 3-4min i to je to. probate pa vidite da li treba dodati necega, kaze gordon ukus dosta zavisi od zacinjenosti black bean sosa, i to je to. ak nema pirincanog sirceta, ja bih koristio jabukovo ali manje za trecinu, pirincano je malo slabije. 

 

uz to cu iseckati mladi luk i krastavac na stapice i imam palacinkice za punjenje. palacinke kupio zamrznute, trenutno se odmrzavaju a pred sluzenje cu ih malo popariti prema uputstvu na pakovanju. pretpostavljam da i kod nasih kineza ima tih palacinkica za kupiti, bar bi trebalo. 

 

za chinese five spice mix treba ovo dole. sve u avan, napraviti prah i to je to. stap cimeta otprilike bude 4-5 cm. cenim da mlevenog bude oko 1 kasicica. 

  • 6 star anise
  • 1 ½ teaspoons whole cloves - karanfilic
  • 1 stick cinnamon - stap cimeta, otprilike ravna kasicica cimeta u prahu
  • 2 tablespoons fennel seeds - seme komoraca
  • 2 teaspoons Sichuan peppercorns ( or sub 3 teaspoons regular peppercorns) 
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...