Jump to content
IGNORED

Ljubiša Rajić (1947-2012)


Buck Naked

Recommended Posts

Crnković piše:

Sećanje na Ljubišu RajićaIstog dana je u Beogradu bila sahrana Ljubiše Rajića. Ama svi koji su mi o njemu ikada pričali – ogovarali su ga. Koleginice s fakulteta prijateljski, ostali neprijateljski. Sudeći po tome kako su ga pominjali oni iz izdavačkog sveta s kojima sam se ja sretao, na sahrani se valjda igralo kolo. Izgleda da su jedva našli ljude koji bi se od njega „oprostili“. Nije muvao studentkinje, nije naplaćivao potpise, nije nameštao ispite. Nekoliko puta sam seminarske radove predavao minut pre pismenog dela ispita, ali nije pravio problem. O čemu god da su ga pitali – o funkcionalističkoj arhitekturi Skandinavije, istoriji pojave Deda Mraza ili kulturološkim problemima u mešovitim obdaništima - uvek su dobijali naučno-metodološki zasnovan odgovor na nekoliko stranica. Bio je zaboravan i na predavanjima je govorio: „Da li sam ovo već pričao? Izričito vam zabranjujem da me puštate da jednu istu stvar pričam više od tri puta!“ Uspeo je da stekne mnogo neprijatelja. Ko ga je voleo, voleo ga je valjda zbog suhog uma...Jednom sam ga, u privatnom mejlu, okrpio đuture s nekim mojim dušmanima. Zašto? Zato što mi neki rekoše „Rajić radi protiv tebe“. Ali, to je bila samo glasina... (On i ja nismo bili ni na dobardan već na klimoglav.) Juna 1996. sam na Bežanijskom groblju nosio piramidu (koju su pogrešno zvali „krst“, a krst je bio primereniji jer je anglikanski sveštenik ipak održao dve-tri reči) za iznenada preminulu dansku lektorku Veru Hagemann (bio sam njen jedini muški student). Tada se Raja (kako su mu tepale studentkinje koje su ga obožavale toliko da su trpele što ih je terao da ribaju kabinet da bude „kao apoteka“) sporečkao s „Dankinjama“ neposredno posle ceremonije. 16 godina kasnije, opet u junu, pitanje: šta će biti s katedrom?
Link to comment
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Buck Naked

    7

  • kim_philby

    5

  • Quince

    4

  • Frau Gabrijela

    3

Nevezano za linkovani text, još jedna od stvari koja me nervira na portalu E-novine su Nije Smešno podnaslovi ispod ilustracija i fotografija. To je izuzetno neprofesionalno, barem kada prenose tekst autora koji nije istovremeno autor tih pošalica u pokušaju. Pojavi se s vremena na vreme koristan text tamo, ali uredništvo sajta ga učini neozbiljnim ovakvim komentarima.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...