Jump to content
IGNORED

Nikad nisam jeo/čuo za _____


Amelija

Recommended Posts

Nikad jeo crevca na zaru
ja jesam! u turskoj na ulici. daju ti crevca, malo pospu paprike odgore i stave na cetvrt vekne belog hleba i nosis i jedes. jela sam to 1997, ali mi je ostalo u secanju kao vrlo ukusno.
Link to comment
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    9

  • renne

    8

  • Аврам Гојић

    6

  • maheem

    6

Nikad jeo crevca na zaru
ti? :o sidaj mrak što pre.
čudesa od mesa, t.bunar, pored kilera
renne, šta za ovo? dve gajbe jagodinskog, može? jbt, ima 10 godina od kad sam ih jeo poslednji put, ne računam pokušaj u onoj nekoj prčvarnici (mislim, da, uglavnom se jedu na takvim mestima) oko autokomande gde služe pokušaj crevaca, nešto žilavo, dimljeno i presoljeno. istina, tamo je pohovani mozak bio jezivo dobar, zato me gazza i poslao.crevo, jagnjeće, mora da bude sveže, meko, duuugo pečeno na kraju skare, tamo gde glavna vatra ne dobacuje. a onda se ode na vašar ili na neku drugu jadu (slaninijada, kobasicijada, pihtijada...) uzme se tortilja, brkata tetka u belom mantilu koja radi za skarom se šarmira, odvoji se duplo novaca, pa tetka onda napuni fišek od torilje crevcima ko kokicama. onda se krene polako, nogu pred nogu i zalogaj po zalogaj i kontemplira o lepotama poroka.s tim da ko šugavo pseto obilazim i najzabitije šatre u najdaljim vukojebinama i molećivo tražim crevca, ama badava. godinama nema, a brkate tetke i ćosavi bubuljičavi momci samo sažaljivo vrte glavama kroz oblake dima. Edited by banatjanin
Link to comment

Meni su se kleli da su odlicna tamo gde kaze larson, u sabackom slatincu. Uostalom, kako ne verovati ustanovi sa takvim imenom

Link to comment

+1 za Šabački slatinac, preporučio mi ga je gazza1 jednom prilikom ovde na forumuopskurna kafana sa fantastičnom klopom

Link to comment

ja sam tamo jednom bio i jeo samo crevca. pojeo sam pola porcije, bilo mi tesko za prvi put. odneo doma, cale smazao onako hladna sve oblizujuci se. dakle, trebalo bi da su dobra

Link to comment

sranje je sto za ta crevca 99% amatera nema strpljenje da ih posteno skuva pre pecenja tako da ne budu zilava. i da ih onda ne spale i ne kalcifikuju na rostilju i tako pretvore u tvrdi, zilavi, nejestivi proizvod.kad se lepo skuvaju u bace na skaru, crevca su kraljevi iznutraja. jedino je bolje kada se od njih i svega ostalog iz stomaka napravi kavurma ali onako kako bog zapoveda. sve prvo skuvano, pa seckano krojackim makazama, nista masina za mlevenje, pa satima dinstano tj zaboravljeno na kraju smederevca jedno pola dana, sa na rebarca naseckanim slatkim crnim lukom, susenom paprikom, puno bela luka, puno belog bibera... za najjace igrace, uz beli lebac pecen na drva na patosu. i dobru tursiju. nema nista sto se zimi jede sto je kao ovo....

Edited by gazza1
Link to comment
... jedino je bolje kada se od njih i svega ostalog iz stomaka napravi kavurma ali onako kako bog zapoveda. sve prvo skuvano, pa seckano krojackim makazama, nista masina za mlevenje, pa satima dinstano tj zaboravljeno na kraju smederevca jedno pola dana, sa na rebarca naseckanim slatkim crnim lukom, susenom paprikom, puno bela luka, puno belog bibera... za najjace igrace, uz beli lebac pecen na drva na patosu. i dobru tursiju. nema nista sto se zimi jede sto je kao ovo....
to jelo sam probala u hercegovini (sve ređe se pravi - zaheban je posao pranje iznutrice i crevaca) i tamo se zove ''podrobac''.pravi se isključivo od jagnjećih crevca (mislim da ide i još nešto, želudac valjda) i isključivo na taj način tamo spremaju crevca.jeste jako ukusno, al' to ubija od kalorija. pojedeš tri kašike i moš' da tršič maraton.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...