Jump to content
IGNORED

Nikad nisam jeo/čuo za _____


Amelija

Recommended Posts

to jelo sam probala u hercegovini (sve ređe se pravi - zaheban je posao pranje iznutrice i crevaca) i tamo se zove ''podrobac''.
droba u Toplici.pravio dva puta, sam samcijat. od ručnog pranja crevaca na -20 C, pa do finalizacije. prvo plako od muke, zime, ukočenih prstiju, onda odd seckanja i dinstanja i na kraju svi plakali kako je bilo dobro. oba puta. Edited by banatjanin
Link to comment
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    9

  • renne

    8

  • Аврам Гојић

    6

  • maheem

    6

omiljene su mi jagnjece tripice kuvane na gulas. dinstane na pola serpe luka uz dodavanje mrkve, celera, dosta bijelog luka, persuna, bibera. zatim se doda bijelo vino i ostavi se da se to krcka satima uz povremeno dodavanje vode. na kraju krompir i aleva. klasika. jarece sam jeo na isti nacin, jedina razlika je u tome sto su malo "jace" i sto malo vise smrde dok se kuvaju. meni ne smeta :D telece imaju blazi okus i miris ali su nekako zilavije. jedno vreme je mati to cesto kuvala pa sam ih se zasitio. kontam da su zilavije zato sto mesar pod teletinom prodaje kravu koja se 3 puta telila.svinjske sam jeo na dva nacina, vrlo malo dimljene pa obarene. seljacka varijanta ili u kiselom kupusu ili u klot slanoj vodi. drugi nacin je blago dimljene pa onda pecene na zaru na stapicu, onako kao sto amerikanci peku marsmelou. naravno, fora je da se peku pri kraju a ne da se ugljenisu na otvorenom plamenu.

Link to comment
da ebe oca, ponesi malo za forum kad ti mati bude ponovo spremala. ovde gde i prave jagnjeca crevca (kafana kalenic), bolje da se ne cimaju oko toga.
dalmatinske kafane koje su klale jagnjad su nekada zaposljavale zenu ciji je posao bio da pere drob. nije to neka mudrolija, topla voda i oguljena klipica na koju se creva navlace. poenta je da su te kafane prodavale i friska creva. nemam pojma da li saric ili onaj sto je drzao Vrelo (kafana cije ime treba pisati velikim slovom) i dalje rade tako, ako rade moglo bi se naci kod njih. po mesarama ih ne mogu naci, osim telecih, da me mine zelja. sad je sezona jagnjetine pa se mozda i nadju, vredi zovnuti. Vrelo je imalo dobre tripice nekada. mislim da su sada u indjiji.edit: dodao bitnu stavku da su se pored kuvanih tripica mogla u kafavama kupiti i friska creva pa da se kuvaju kuci. Edited by nautilus
Link to comment

Vrelo, jel to ono kad se od Indjije krene prema Fruskoj gori, sa leve strane? Lepo uredjeno dvoriste sa nekom starom zapregom u dvoristu a na strani puteva visoki borovi?Nema iznutrica kod krajišnika koji peku jagnjetinu. Nema ni bazičnijih stvari, recimo čorbe. Samo pečenje, salata i hleb. Ništa drugo, mada da budem iskren prestao sam da gledam u jelovnike pa sve i da neko ima tako nešto u ponudi, sada bi to prošlo neopaženo.

Link to comment

nemam pojma, ja sam bio u kninskoj varijanti, u indjiji to drzi isti lik, zemljaci kazu da jagnjetina sabija. ekipa sa forumaskog fudbala je bila tamo. greota. tripice su u kafanama bile jelo u rangu gulasa ili pasulja. i da, one podgrijane, sto su prenocile nakon kuvanja, su ljepse.

Link to comment

Vrelo Knin vam je kafana i krajiški restoran na izlazu iz Inđije ka Novom Sadu, ali ne levo, nego sa desne strane. Nisam jeo, ali nameravam... Ne znam jesu li tu jeli fffudbaleri, samo znam za kafanu.Od tih u blizini, jeo sam u Satelitu i Gladnošu na svadbama, bilo okej, ali ništa specijalno.

Link to comment

aha, vidim da tih jagnjecih skembica ima na sve 3 lokacije, a meni je najblizi stari DIFinace sam malocas overio stefana na altini, imaju ako nista drugo ono jagnjecu corbu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...