Jump to content
IGNORED

Nikad nisam jeo/čuo za _____


Amelija

Recommended Posts

Znači ne specijalno povrće niti specijalno bilo šta drugo, ne treba mi ni pomoć ni spasavanje jedem sve, ali me sve ovo zajedno podstaklo da vidim šta sve ljudi nikad u životu nisu probali, ili eventualno saznali i probali "kasno".Dakle, da počnem ja:- čuveni sremuš- bila je još neka čudna povrćka, termalna ju je kuvala a ljudi su se oduševljavali, a ja ni dan danas nemam pojma o čem se radi, nešto na "B" (bramini? bamini?...)

Link to comment
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    9

  • renne

    8

  • Аврам Гојић

    6

  • maheem

    6

biće da je to!inače još malo priznanja:- evo danas saznah da se dinja može zvati i "pipun" :huh:- dosta kasno probala bob, a nisam ni znala da je to bob jer sam ga jela samo u Španjolskoj međ Špancima, a onda još kasnije shvatila da je to to (dotle ga na srpskom zvala "zeleni pasulj" :blush: )

Link to comment
Bamija je delikates i specijalitet. Ona je istovremeno hrana i lijek. Sadrži dosta vitamina A i C, željezo i kalcijum te skrob, nešto masnoće i riboflavina. Smanjuje šećer, pomaže astmatričarima i dobar je afrodizijak. U literaturi je zapisano da je Kleopatra, nadaleko čuvena po ljepoti i privlačnosti, na svom jelovniku redovno imala i – bamiju.
Link to comment
Bamija je delikates i specijalitet. Ona je istovremeno hrana i lijek. Sadrži dosta vitamina A i C, željezo i kalcijum te skrob, nešto masnoće i riboflavina. Smanjuje šećer, pomaže astmatričarima i dobar je afrodizijak. U literaturi je zapisano da je Kleopatra, nadaleko čuvena po ljepoti i privlačnosti, na svom jelovniku redovno imala i – bamiju.
posle ovog posta je nikad neću ni probati.
Link to comment

Nikad nisam probala pihtije, iznutrice, svarglu i bube - i to necu nikad ni probati.Ono sto sam probala relativno skoro i sad obozavam su avokado i ren.

Link to comment
Nikad nisam probala pihtije, iznutrice, svarglu i bube - i to necu nikad ni probati.Ono sto sam probala relativno skoro i sad obozavam su avokado i ren.
prvo je bolesno dobro, drugo sam počeo polako da konzumiram mada me oni hrskavičasti momenti smarajuoba su acquired taste, ali kada ti se svide... :wub:
Link to comment
prvo je bolesno dobro, drugo sam počeo polako da konzumiram mada me oni hrskavičasti momenti smarajuoba su acquired taste, ali kada ti se svide... :wub:
Jebiga, meni krece pegla cim vidim ono podrhtavanje pihtije. A hrskavice u mesu i mesnim preradjevinama isto ne mogu da podnesem - ako naidjem na neku vecu to mi momentalno zgadi obrok i ubije apetit.
Link to comment
posle ovog posta je nikad neću ni probati.
ne daj se omesti.zaboravi na taj post i poslušaj glas iskusnoga:dojajna je u turli tavi kad dominira, a u kombinaciji sa sočnim kockama junetine iz grneta je poezija.
Link to comment
ne daj se omesti.zaboravi na taj post i poslušaj glas iskusnoga:dojajna je u turli tavi kad dominira, a u kombinaciji sa sočnim kockama junetine iz grneta je poezija.
ako je poezija onda može. ma onaj negativni stav se odnosio na onaj kopi/pejst post sa Kleopatrom :Dja bih sve da proooobaaaam. a gde je ima kupiti u nsu?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...