Jump to content
IGNORED

Priča o pesmi


April

Recommended Posts

Прекинуће и шта онда? Прво нађеш адвоката. Онда адвокат напише писмо уреднику (колико видим, у Забавнику нико није потписан као аутор, него стоји само име уредника испод, ваљда мисле да ће то да их сачува). Ако је адвокат добар, онда уредник испљуне озбиљну кинту из свог џепа да га не пеглаш јавно да је плагијатор и престане да краде. Даље не знам како иде,у сличној ситуацији мој адвокат је био добар :)

Link to comment
Vi znate tog tipa?Ja uopšte ne znam proceduru za ovakve situacije. Da napišem pismo njegovom glavnom&odgovornom i tražim da prekine ovaj plagijat ili šta?
jebi im mater bezobraznu, molim te
Link to comment
Ja ne mogu da verujem da ga je mrzelo da doda bar neki sitan doprinos, neki detalj, nešto...o fak. Kad Srbi kradu, oni to rade glupo.
:isuse:Izgleda da je u pravu onaj larsson ciji se forumski postovi sastoje od "+1". To mogu slobodno da ukradu.BTW. Mozda oni koji imaju nesto lepo & zanimljivo da napisu ubuduce treba da idu kroz sajt Ulisa i Pussy Galore - moguce da je tako malo lakse zastititi svoj IP.
Link to comment

Ja stvarno ne znam šta bih drugo mogao da uradim da bismo zaštitili ovaj naš topik, nego da probamo da objavimo negde prethodnih 14 priča, inače će da nas kopipejstiraju bez ikakve distance. Najgluplje je što je dasa prekopirao ceo koncept 'Priča o pesmi', mogao bi čitavu seriju tekstova da pokupi.Inače, nisam Vladimir Skočajić, moj RL identitet znaju Gazza, Banatjanin i ostali forumaši sa kojima sam i privatno kontaktirao, nikad mi nije padalo na pamet da tekstove radim da bih ih objavio; to je samo bila razonoda za PPP posvećenike sa pdfMuzika. Nisam ni novinar, niti se bavim pisanjem, u privatnom životu bavim se dizajnom u enterijeru, tako da ne znam ni procedure, niti bilo kakve uredničke kriterijume.Dabović mi je predlagao da napravimo podcast, što nije loša ideja, ali mislim da bi bilo jednostavnije da se snimi neka klasična radio produkcija, ili da se jednostavno prerade tekstovi za neki magazin.Ništa od toga ja nisam nikad radio, pa bih molio cenjene forumaše da malo pripomognu. Svaki savet, preporuka, kontakt ili ideja su dobrodošli. Hvala umapred.

Link to comment

navijam za podcast :)edit, naravno, to su samo moje preferencije, a za tebe kao autora ocigledno postoje isplativiji formati i treba da ih iskoristis. i svakako da tuzis ili pritisnes skocajica ili zabavnik :)

Edited by morgana
Link to comment
navijam za podcast :)edit, naravno, to su samo moje preferencije, a za tebe kao autora ocigledno postoje isplativiji formati i treba da ih iskoristis. i svakako da tuzis ili pritisnes skocajica ili zabavnik :)
Mene apsolutno ne zanima da zaradim bilo šta, nijedan dinar, bilo da objavi neki magazin, bilo neki radio, bilo internet varijanta. Samo da sprečimo plagiranje.Ovaj topik je jednostavno uživanje i pppodsticajni slobodni minuti, ne bih da ih pokvarim za sitne pare.
Link to comment

+1 za podcastInače, moram da primetim, detaljno sam pročitao i Ejprilov i tekst iz Zabavnika. Ja zaista ne vidim plagiranje. Očigledno je pokupio neke ideje, ali to se dešava stalno. Stil teksta iz Zabavnika je mnogo slabiji i tekst je generalno mnogo gori. Bez veze je što je jedna lepa ideja tako ofrlje realizovana, kao i to što novinari koji primaju platu za svoj posao moraju da kopiraju forume, ali ovde stvarno ima vrlo malo osnova za tvrdnju o plagijatu, bar je to moj utisak.

Edited by Syme
Link to comment
+1 za podcastInače, moram da primetim, detaljno sam pročitao i Ejprilov i tekst iz Zabavnika. Ja zaista ne vidim plagiranje. Očigledno je pokupio neke ideje, ali to se dešava stalno. Stil teksta iz Zabavnika je mnogo slabiji i tekst je generalno mnogo gori. Bez veze je što je jedna lepa ideja tako ofrlje realizovana, kao i to što novinari koji primaju platu za svoj posao moraju da kopiraju forume, ali ovde stvarno ima vrlo malo osnova za tvrdnju o plagijatu, bar je to moj utisak.
Ma nisam ja tip koji bi išao tako daleko - Uča bi mogao da mu uzme prilično ozbiljnu kintu, ali prosto ću pokušati da odbranim ovaj naš topik od razmazivanja uz pomoć par drugara sa foruma koji su ponudili pomoć da se to objavljuje, a ovog puta ću stvarno pokušati da realizujemo taj podcast za sve kojima se ideja dopala. Hvala na podršci!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...