Jump to content
IGNORED

Priča o pesmi


April

Recommended Posts

Čitao sam kako je nastala ova pesma (tj,odakle inspiracija za istu). 

 

 

iako je većina smatrala da je pesma posvećena samoubistvu Kurta Cobeina, ipak se radi o javnom samoubistvu pred kamerama lika koji se zvao R. Budd Dwyer (nešto slično samoubistvu Praljka u Hagu)

 

edit: kažu da je lik pre samog pucnja (na konferenciji za medije) izjavio: "Please leave the room if this will offend you."

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Inace, bobby fuller je ubrzo po objavljivanju I fought the law pronadjen mrtav u kolima u garazi, pod nerazjasnjenim okolnostima. Otrovan je izduvnim gasovima, ali se ne zna je li sam sebi to uradio ili je neko drugi, posto je bobby imao neka posla s mafijom. Imao je 23 godine. 

Link to comment
  • 2 months later...

 

 

rick novak u komentarima:

 

I think this is my favorite song on the album, which I had the privilege to record. Gene always was inclined to sing songs slower and slower, wringing every last drop of emotion out of the lyric. While working out the arrangement Gene sang a version of this that just about made you cry, but it was 15 minutes long! :>) Mike Huey the producer/drummer was more inclined to faster pop tempos, and I tried to split the difference. Between us all, we wound up with something pretty great though.

Link to comment

Plus, i ovo je zanimljivo...

 

(sa allmusic)

 

Quote

A wonderful reading of this folk evergreen, "Fair and Tender Ladies" was one of the highlights of the Gene Clark/Carla Olson collaboration. The elegant and effective melody (possibly coming from Elizabethan folk music) frames these slightly melancholy lyrics. Clark takes some wonderful poetic license here when he adds some of his own lyrical touches, such as quoting the lyrics from the country standard "Dark Hollow," which Clark had recorded in 1969 on the second Dillard & Clark album.

 

Malo je više folky (za moj ukus), ali tu je ta Gene Clark magija.

Link to comment
  • 3 months later...

 

nije prica, vise utisak.

 

jebote, sto ja ne volim ova sudaranja na bini, a sudaraju se bitni momci.

 

koliko se ovde vidi da je neil young j. mascis nesto starije generacije. meni super sto su obojica tu.

nije da nismo znali, nego eto, da prdnem koji redak dok razmisljam da li je teenege fanclub najbolji bend na svetu.

ili uncle tupelo?ili the go-betweens?

 

to je kao kad inkal pita (tj. razmislja, ko bolje peva u mraku, tvz ili guy clark.)

tvz.

 

previse pitanja, a veceras molina vozi li vozi:

 

 

 

 

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 1 month later...

@chandra

 

Ozbiljna analiza, ali da nije malo preterano da je zanemarivanjem kontra melodije namerno "izbeljena" numera i ne vuče li to malo u domen teorije zavere da je kasnija verzija produkt američkog muzičkog imeprijalizma? Ili je do mene (i gledanja sinoć u pauzama fudbala :unsure:)

Link to comment

Jeste mali off ali u videu se pominje film Crni Orfej, ja sam ovu stvar čuo kod Gilles Petersona i zarazio se najgore. Numera nije iz filma, samo su scene uzete, a onda sam se "zaljubio" u Lordes de Oliveru :wub:

Link to comment
9 hours ago, John Coltrane said:

@chandra

 

Ozbiljna analiza, ali da nije malo preterano da je zanemarivanjem kontra melodije namerno "izbeljena" numera i ne vuče li to malo u domen teorije zavere da je kasnija verzija produkt američkog muzičkog imeprijalizma? Ili je do mene (i gledanja sinoć u pauzama fudbala :unsure:)

 

Pa sad, to su zamke muzicke teorije. :) Mozda je samo do interpretacije iz danasnje perspektive. Inace lik voli malo da napumpa svoje tvrdnje, ali bez toga ne bi bilo tako zanimljivo slusati teorijsku analizu. Ima jos dobrih klipova.

 

Orfeu Negro i jeste za zaljubljivanje. Ako negde nadjes pogledaj - https://www.imdb.com/title/tt0467154/

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...