Jump to content
IGNORED

MYH3E KOH3A


Recommended Posts

 

 

Smešten je u spokojnom delu Beograda, a istovremeno i na raskrsnici glavnih magistralnih puteva.

Bali Colosseum predstavlja idealan smeštaj kako poslovnim ljudima I sportistima,

tako i onima koji putuju iz uživanja.

Hotel se nalazi u Zemunu, naselje Altina,

 

:rolf:

Link to comment

Svakako. Onda možete da iz onih Abu Dabi stolica na terasi uživate u pogledu koji se prostire na elegantne neimarske poduhvate u sivoj zonifazi  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

A kad se ode na bali.rs vidi se da ima DVA ovakva hotela i jedan restoran :D

 

Nemam predstavu kolika je količina keša potrošena, ali kad se istrpi bol u očima i pogleda tamo je milion tona materijala i kilometri proštepavanja... gde li to sve pravljeno?

Link to comment
  • 2 weeks later...

CRKVA SVETOG VENDELINA

zemun_crkva_svetog_vandelina.jpgPočetkom 19. veka u Zemun je doseljen veliki broj Nemaca. U jednom od izvora nalazimo da su 1816 godine iz Banata doseljene 72 porodice sa ukupno 341 članom koji osnivaju naselje na prostoru koji se zvao Franjin do, odnosno na nemačkom Francstal. Postoji teorija da su prvi Nemci u Zemunu bili ponemčeni Francuzi doseljeni u Banat iz oblasti Lorene i to 1770 godine. Prvi organizovano doseljeni Nemci bili su poljoprivrednici, a u kasnijem periodu se na ovaj prostor doseljavaju Nemci različitog profesionalnog opredeljenja.

 

Franctal je svoju crkvu dobio 1888. godine. Crkva je građena u gotskom stilu, sa dva visoka zvonika, projekt je uradio arhitekta Bole, a gradnja je finansirana iz sredstava“ rimokatoličkog opštinstva Franjindolskog“. Svečano osvećenje crkve obavljeno je 20. oktobra 1888.godine, na dan Svetog Vendelina, kome je hram i posvećen. Nemci su u Prvom svetskom ratu načinili mnogo zločina u Zemunu. Međutim, posle ulaska srpske vojske u Zemun, formira se Jugoslavija kao višenacionalna sredina.

Vlasti nove države proklamiraju versku i nacionalnu toleranciju i kažnjavaju svaki oblik verske i nacionalne netrpeljivosti. Drugi svetski rat je doneo mnogo nesreće za sve stanovnike Zemuna a posle rata najveći ceh plaćaju zemunski Nemci.

 

Sva ona tolerancija posle Prvog svetskog rata nestala je posle Drugog svetskog rata i svi stanovnici naselja Franctal su proterani sa ovih prostora. Skojevci su organizovali radnu akciju u Zemunu sa namerom da sruše crkvu Svetog Vendelina na Franctalu. Ni- su uspeli da sruše crkvu u prvom pokušaju već su ostavili da do pola srušena crkva stoji i čeka 1957. godinu kad su je porušili do temelja.

Danas se na tom mestu nalazi zgrada osnovne škole “Petar Kočić” na uglu Hercegovačke i Prvomajske ulice.

 

https://www.google.com/maps/search/silerova/@44.8419952,20.3850693,3a,75y,183.15h,93.16t/data=!3m7!1e1!3m5!1scMCfAMsTffISuOp942o8cQ!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DcMCfAMsTffISuOp942o8cQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D100%26h%3D80%26yaw%3D2.4631443%26pitch%3D0!7i13312!8i6656

 

 

edit: sad vidim da je leva zgrada postojala i tada. Ova desna je na mestu crkve.

Edited by katamaran
Link to comment

lepe i tužne priče

narochito ta o nemcima koji su bash najebali posle drugog rata. jebeno kolo srece. red mi, red oni <_<

 

mislim, i u kragujevcu sigurno bilo troje chetvoro neduznih onomad o streljanju, tamo bi nemce jeli zive posle rata, da je smeo koji da prodje. samo mi dizete pritisak <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

narochito ta o nemcima koji su bash najebali posle drugog rata. jebeno kolo srece. red mi, red oni <_<

 

mislim, i u kragujevcu sigurno bilo troje chetvoro neduznih onomad o streljanju, tamo bi nemce jeli zive posle rata, da je smeo koji da prodje. samo mi dizete pritisak <_<

+1

Dampfa koliko hoces, siroti mali Nemci.

Link to comment

+1

Dampfa koliko hoces, siroti mali Nemci.

e, al nemoj sad da nastavljamo, to su moji privatni bijesovi, tako kad naletim ^_^

 

(ukljuchujuci i to moje malo chudjenje srbima, spremnim da ipak dobiju po guzici i kad pobede i kad izgube, i josh da imaju bash racionalno objashnjenje zashto je to tako super. pa i kad prodje pola veka, sami skidaju gace <_<)

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 7 months later...

Kako cujem, nesrecni zemunci skupljaju potpise (potpisuju peticiju) da se od gradskog parkica na okretnici 88mice, 82ke etc. ne pravi podzemna garaza :o

 

daklem, sofer™ je odlucio da unovci i taj komadic zelene povrsine koji koriste uglavnom deca, zaljubljeni parovi i kucni ljubimci. Ne kapiram vise nista, poslednji koji se parkira neka ugasi svetlo

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...