Jump to content
IGNORED

MYH3E KOH3A


Recommended Posts

pretpostavljam da ce na tim tezgama prodavati orase u medu, liciderska srca i laznu medovacu, da stranci osete autentican srednjoevropski duh. posto bez mogucnosti skladistenja voce nije moguce prodavati, jelte.no dobro, to je progres. uklonis nesto sto je korisno i na tom mestu ugradis behatonza velicinu pijace ne bih znao, nego pretpostavljam, da ne kazem lupam. meni se Kalenic cini vecom pijacom. uz dodatak da je u pitanju najsavrseniji i najkorisniji prodajni objekat u Srbiji. ako uniste Kalenic, ovaj grad i ja smo raskrstili zauvek.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
zamisli, ali mene bash zanima zashto se ta hipoteza testira pochevshi od zemuna? tu su sigurno najbolje inertni na taj progres, dok primete, gotova stvar, a i tako im i treba. mozda ce babe da brane kalenic naoshtrenim cegerima?
zlodela su pocela sa krunicem sa ljepsim i starijim zelenjakom.
Link to comment
zlodela su pocela sa krunicem sa ljepsim i starijim zelenjakom.
Gresis, to je bio poznati arhitekta, tada "gradski arhitekta" Djordje Bobic, koji sada serucka po pojedinim novinama kako je BGD urbanizam sranje i tako to. Inace koliko se secam njegov arhitektonski biro (Slavija biro) je radio projekat tog starijeg zelenjaka i lepseg naravno. U njega je gradski budzet tada skucao 9.000.000 €, i nikom nista. To je bilo 2007. godine.Moze li biti veceg bescasca od toga.http://www.serbiacon...ny=slavija-biroKonflikt interesa, ma sta je to ..... Edited by dobar1
Link to comment

Nije stvar u veličini pijace, već u poziciji koju ima i šta predstavlja nama sa ove strane reke. Zašto bi neko iz Zemuna išao na Novi Beograd ili na Zelenjak da kupuje bilo šta, kad na ovoj lokaciji postoji odličan izbor sa voćem i povrćem koje je uvek nekako bilo jeftinije kad se uporedi sa ostalim pijacama? Nisam pratio šta su obećavali kad su skrljali pola pijace, ali kad sam video da je gotovo, da neće biti pijace i da su ostavili beton bez ijednog drveta, a da su se kafedžije već proširile, dođe mi da ih priupitam za zdravlje junačko. Sve su prodavce nagurali na drugu stranu, već su uveli one kontejnere za prodavce i sledeći korak je zelenjakizacija ostatka pijace, u kojoj će verovatno da trku izgube najbolji prodavci, a ostaće nakupci i ostali "biznismeni", jer neće za sve biti mesta. Verujem da će i Bajloni i Kalenić da slede isti primer, što je sramota, ali ovde očigledno ne može da se pobegne od nekvalitetnog vraćanja u prošlost.

Link to comment

niko se ne buni zato sto nikom ni ne nedostaje taj deo pijace.od recimo stotinak tezgi samo na 15-20 je bilo voca,na desetak je bilo belog mrsa.citav red do maksija su drzali garderobu,carape ,gace i ostale turske/kineske stvari.do zmaj jovine je bilo par tezgi sa serpama,loncima/srafovima,prekidacima/kafom,cokoladama. ostale tezge su zvrndale prazne.

Link to comment

dobro™.i da zanemarimo taj detalj, neko je rekao da ce tu biti pokretna, skoro renesansna pijaca, tako je svuda u svetu, koja ce se popodne dematerijalizovati, a na njeno mesto ce vecherom dolaziti trubaduri u helankama. a ujutro opet ispochetka...ako nije tako, i ako nije potrebno, chemu laganje? :unsure:

Link to comment
Gresis, to je bio poznati arhitekta, tada "gradski arhitekta" Djordje Bobic, koji sada serucka po pojedinim novinama kako je BGD urbanizam sranje i tako to. Inace koliko se secam njegov arhitektonski biro (Slavija biro) je radio projekat tog starijeg zelenjaka i lepseg naravno. U njega je gradski budzet tada skucao 9.000.000 €, i nikom nista. To je bilo 2007. godine.Moze li biti veceg bescasca od toga.http://www.serbiacon...ny=slavija-biroKonflikt interesa, ma sta je to .....
tako je prebacios sam deceniju.
Link to comment

@t bugneam pojma,bejase to pred izbore ,tad nekako svi lazu pa ih niko vise i ne uzima za ozbiljno.mene nesto drugo u blizini strahotno nervira.jel ona gospodska ulica pesacka zona ili ne?.pre neki dan mamlaz samo sto nije zgazio dete vozeci u rikverc izmedju maksija i zeza.

Link to comment
Nije stvar u veličini pijace, već u poziciji koju ima i šta predstavlja nama sa ove strane reke. Zašto bi neko iz Zemuna išao na Novi Beograd ili na Zelenjak da kupuje bilo šta, kad na ovoj lokaciji postoji odličan izbor sa voćem i povrćem koje je uvek nekako bilo jeftinije kad se uporedi sa ostalim pijacama?Nisam pratio šta su obećavali kad su skrljali pola pijace, ali kad sam video da je gotovo, da neće biti pijace i da su ostavili beton bez ijednog drveta, a da su se kafedžije već proširile, dođe mi da ih priupitam za zdravlje junačko. Sve su prodavce nagurali na drugu stranu, već su uveli one kontejnere za prodavce i sledeći korak je zelenjakizacija ostatka pijace, u kojoj će verovatno da trku izgube najbolji prodavci, a ostaće nakupci i ostali "biznismeni", jer neće za sve biti mesta.Verujem da će i Bajloni i Kalenić da slede isti primer, što je sramota, ali ovde očigledno ne može da se pobegne od nekvalitetnog vraćanja u prošlost.
nikad nije bilo jeftinije glavni su bili nakupci ali su drzali odlican kvalitet i izbor, babe i dede sa losim vocem su popunjavali potrebe siromasnije populacije. prosto bilo je za sve sad pola od toga nema tamo uz biblioteku gde su sad nema ih toliko ni bostandzije ne dolaze ko nekad. pola starog dela je bilo u hladu bangavih stabala sad sve przi sunce ubi smrad gde je beli mrs. sad je malo bolja popunjenost novih kioska ali neki su otisli nema vise curetine ni konjetine. a nisam siguran da je tu vise ni klasova pekara. ona kod zemunskog komiteta je ugasena.
Link to comment
dobro™.i da zanemarimo taj detalj, neko je rekao da ce tu biti pokretna, skoro renesansna pijaca, tako je svuda u svetu, koja ce se popodne dematerijalizovati, a na njeno mesto ce vecherom dolaziti trubaduri u helankama. a ujutro opet ispochetka...ako nije tako, i ako nije potrebno, chemu laganje? :unsure:
da se zemunci ne dosete. interes lokalne vlasti su valjda bili novi kafici na trgu.
Link to comment
da se zemunci ne dosete. interes lokalne vlasti su valjda bili novi kafici na trgu.
da se zemunci ne dosete. interes lokalne vlasti su valjda bili novi kafici na trgu.
to je pod ingerencijom grada
Link to comment
to je pod ingerencijom grada
bio je i parking na keju pa se nije realizovalo jer nisu dali gradjani ni opstina sad je tamo copor ugostitelja. ovde je ocigledno rec o prenameni prostora bez promene dupa, ko se kako ugradjuje bas me briga oguglao sam na lazi i murdarluke zutih. ne mogu svi da se ugrade u magistralni prsten.
Link to comment
da se zemunci ne dosete. interes lokalne vlasti su valjda bili novi kafici na trgu.
Bogami, pre par veceri cuo sam strasnu buku iz tog pravca. Prvo sam pomislio da je opstina platila Zelkjku Samardzicu ili Rodji Raicevicu zakasnelo otvaranje trga pa imaju koncert (citaj: seoski vashar) ali sam se prevario: prolazeci tuda spazio sam poluprazan trg, punu bastu kafica i hotelskog klavijaturistu/pevaca odvrnutog na najjace, sve je odzvanjalo.Jadni oni ljudi koji zive okolo:( Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...