Jump to content
IGNORED

MYH3E KOH3A


Recommended Posts

A zar ima i tij koji su ocekivali to od lopina na vlasti. Unistavaju pijace redom tu je kinta u obnovi. Nikad to nije nista ozbiljno planirano da vise bude pijaca. Kulturni sadrzaji na trgu cvrc. Mogli su bar da se otvore za vece sadnice drveca.
videh pre nekoliko. to znachi da ce pijaca - pijaca ostati zbudzena na donjem delu ex pijace? :opokretna pijaca-trg, kao u toskani. kakva paljevina :unsure:
Link to comment

ma sad je to pravi ljepi trg sa smeshnom chesmom, bonsaijem i kafanskim bashtama. recimo chak i lepshe nego kako su radikali uredili trg pobede, metodom sechenja drveca i snaznog betoniranja izuzetno kvalitetnim materijalom <_<i jedni i drugi :mellow:

Link to comment

betonirali su radikali, jer se taman tad prichalo o onom stevi i njegovom tati i njihovim betonskim kockicama i kolko je tu ko bio dobar. za kandelabre se ne secam. mada to danas zapravo vishe i nije bitno, sta je ko ukenjao, potrudili su se svi...i chekaj, ja i dalje neveruem, znachi nishta od pijace? i gde mi sad sedi moj omiljeni diler suvog voca? :o

Edited by thermal bug
Link to comment

Zamisli, upravo sam dosao da iznesem tu pretpostavku.edit: a ko da kaze, o cemu? mi nemamo javnost. odbranise Znak pitanja, onomad. iako ne volim staro beogradstvo, pozdravio sam graju koja se podigla. medjutim, to je sto kvadrata u potleusici iz XIX veka. ovo je mnogo ozbiljniji real estate, i, za razliku od Petog, Sestog i Jedanaestog parkica i Ulice trulih platana, pijace actually necemu sluze. pa nece valjda da se Beogradjani aktiviraju oko neceg sto koristi svima? zasto bi to radili, sta oni licno imaju od toga?i nemoj da neko veruje da ce Kalenic i Bajloni zaista biti pijace posle rekonstrukcije. to ce biti parkinzi pored kafana.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

zamisli, ali mene bash zanima zashto se ta hipoteza testira pochevshi od zemuna? tu su sigurno najbolje inertni na taj progres, dok primete, gotova stvar, a i tako im i treba. mozda ce babe da brane kalenic naoshtrenim cegerima?

Edited by thermal bug
Link to comment
zamisli, ali mene bash zanima zashto se ta hipoteza testira pochevshi od zemuna? tu su sigurno najbolje inertni na taj progres, dok primete, gotova stvar, a i tako im i treba. mozda ce babe da brane kalenic naoshtrenim cegerima?
pa manja je to pijaca i od Kalenica i od Bajlonija, ako se ne varam...sa beobuild-a:
Bio na pijaci pa evo utisaka .1.Nisu stavili istovrsne kandelabre kao u okolnim ulicama greska velika2.Nisu poplocali komlet granitom vec su ostavili do od ruznog crvenog behatona koji uveliko nedostaje cjela pjesacak zona je za ponovno polocavanje3.fleke od ulja od magaraca koji ulaze kolima su vidljive4.nisu obezbedili prostor za odlaganje voca tezge su totalno neprakticne vazno da su lijepe kako kaze arhitekta nebitna je funkcjonalnost5.nije obezbedjen prostor za skladistenje voca niti kolica za prevoz voca do tezgi6.O vrucini i kolabiranju radnika i propadanju voca necu trositi rijeci pijacari su nezadovljni
U opisu pijace navode da je trg poplocan granitom i da..."starosedeoci kazu da sada trg izgleda isto kao pre prvog svetskog rata"
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...