Jump to content
Аврам Гојић

Najgora navlakusa

Recommended Posts

Bujodrag

Ovo prodaju u onim radnjama neZdrave hrane, odmah pored raznih oraha ljuspica i sličnog.

Wu5Obsq.jpg

Kao neki rafaelo ali u formi cevke. I nije skupo. u sto grama za osamdeset dinara stane šest komada.

I ja se skroz navukao. Čak ni semenke više ne kupujem :ohmy:

darling

cija sjeme i kefir zbreg. ne znam koji mi je, al svakog dana jedva cekam kad je vreme to da se jede. 

askeladden

Ovsena kasa sa maslacem,malo secera i cimetom,svako jutro kad sam na poslu,vec godinu dana.

Juce nam ne skuvase za dorucak jer je praznik,pa kao pravice finu klopu.Ne bese mi pravo.

darling

i hear you brother. inace, dobar fazon to s maslacem, probacu kad mi prodje ovo moje susenje i kad sam osudjena na asketsku ovsenu na voci i ni sa cim, al koju sam isto neobjasnjivo pocela da volim. 

InvisibleLight

isto

mesec dana jedem ovsenu u vodi, izbacila jogurt zbog apsorpcije gvozdja koje pijem ujutru

ovsene, voda, kasicica mlevenog semena lana, chije, malo cimeta i meda

mislim da se necu ni vracati jogurt varijatni

askeladden

Obavezno soli dodati u ovsenu kasu. Daje ukus,cak i kada se slatka jede. A maslaca je dovoljno kafena kasicica.

darling

gledala sam davno takmicenje u poridzu negde u skotskoj, samo voda, so i zob, verovatno lomljena, koju kod nas nisam videla da ima. mesas, mesas, mesas i kuvas dosta dugo, i kad kazem dugo, mislim na sat vremena. kad se pretvori u kremozo, to je to. u porciji mozes tek malo da zalijes hladnim mlekom, nesto meda. naravno da mi se jede i ta :D

@InvisibleLight  meni nisu isle s jogurtom, al s mlekom... uvek bih se vratila :D

Edited by darling

askeladden

Elem,kupis ovsene pahuljice u zdravoj rani i zalijes vodom 1:2 za pocetsk i kuvas..Kad provri,mesas dok ne vidis da ce da popiju svu vodu.Onda dodas jos dcl i mesas i dalje.Dodas mleko za finalnu gustinu i krem filing.Za OG havregrøt,samo tresnes te iste pahuljice u blender ili choper da ih polomis, kuvas sa solju i vodom ofrlje 1:3,dok ne provri i mesas koliko da ne zalepe i da zadrze malo zrnastog karaktera.Da ne odu bas u kasu skroz.

darling

i ja u ovakvoj emajiranoj serpi, potpuno istih boja istih dimenzija, kuvam zobene, jedino sto moja nema dugacku rucku, nego 2 kratke :)

mislim da svako sebi kuva kako mu se oce, sad ove s vodom volim tek kratko da prokuvam u malo vode, sklanjam s sporeta cim bace kljuc, odgovara mi da moram da ih zvacem. kupila sam celo zrno zobi da skuvam po hostovim uputstvima. ta je isto odlicna. 

gospa buba

koja behu hostova upuctva? ja upravo kuvam celo zrno zgrashkom :cry:

sent from bubamoto

darling

moze i zob u slano kuvano jelo? nisam znala :) kod mene moze jecam, al zob nisam nikad. 

hostov recept

isperes zob, stavis u serpu, nalijes vodom da ogrezne, malo posolis, dovedes do kljucanja, poklopis i pustis da tiho vri 10 minuta. iskljucis i ostavis poklopljenu serpicu do ujutru na sporetu. ujutru imas to savrseno kuvano zrno s kojim mozes sta oces, dodajes ko u obicnu kasu od pahuljica. jako je ukusno, zanimljivije od pahuljica jer mora da se zvace, i otprilike mozes da steknes utisak kako je to biti konj :D dok ne potrosis sve, moze da  stoji u fridzu par dana. valjda je i ta slinava voda koje malo ima od onog sto zob preko noci nije upila dobra za coveka, puna necega. 200 grama zobi zavrsavala sam u toj istoj plavoj serpici ko sto fura gospodja iz stavangera, il odakle je vec :D 

gospa buba

pa ja tako kuvam svako zito za jedenje u zrnu. a mislila neshto ne znam shta biggrin.png

sent from bubamoto

askeladden

Ovsene pahuljice sa mlevenim mesom i jajetom,plus malo kecapa,zacina ,suvog grozdja i przenog luka.Ovas popije svu tecnost i mast iz mesa.Vrlo dobar bilderaski obrok.